Мангуська ОДПІ: Відпустка та лікарняні для платників єдиного податку; подання звітності профспілками; при продажу нерухомого майна, яке отримане у спадщину або перебувало у власності більше трьох років; фізичній особі-підприємцю з питань закриття підпри

Posted in Новини району

Мангуська ОДПІ:  Відпустка та лікарняні для платників єдиного податку;  подання звітності профспілками; при продажу нерухомого майна, яке отримане у спадщину або перебувало у власності більше трьох років; фізичній особі-підприємцю з питань закриття підприємницької діяльності.

Відпустка та лікарняні для платників єдиного податку

Податківці Мангуської ОДПІ звертають увагу, що платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів (пункт 295.5 статті 295 Податкового кодексу України).

Інформація про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов'язковим доданням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі (підпункт 298.3.2 пункту 298.3 статті 298 Податкового кодексу України).

Подання звітності профспілками

Відповідно пп. 133.4.6 Податкового кодексу України до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам п. 133.4 Податкового кодексу України і не є платниками податку, зокрема, можуть бути віднесені професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, а також організації роботодавців та їх об’єднання.
Для професійних спілок, їх об’єднань та організацій профспілок передбачено подання звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації лише в разі порушень вимог п. 133.4 Податкового кодексу України.

Норма п. 46.2 Податкового кодексу України стосовно подання професійними спілками, їх об’єднаннями та організаціями профспілок звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації лише в разі порушень вимог п. 133.4 Податкового кодексу України уперше застосовувалась за результатами звітування за 2016 рік.

При продажу нерухомого майна, яке отримане у спадщину або перебувало у власності більше трьох років, податок на доходи фізичних осіб не сплачується

Мангуська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що під час проведення операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку (пункт 172.4 стаття 172 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту172.1 статті172 Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається.

Пам’ятка фізичній особі-підприємцю з питань закриття підприємницької діяльності

Відповідно до пп.6 п.11.22 розділу XI Наказу Міністерства фінансів України № 1588 від 09.12.2011 року (із змінами та доповненнями від 18.03.2016 року) після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності у фізичної  особи  не припиняються її зобов’язання, що виникли під час провадження підприємницької діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов’язань та застосування санкцій за їх невиконання. Цей статус накладає на неї обов’язок пройти документальну перевірку, здати заключну звітність і в повному обсязі розрахуватися з бюджетом за своїми зобов’язаннями. 

Для зняття з обліку в органах ДФС фізичній особі необхідно:

- подати декларацію про майновий стан і доходи до органів ДФС, за місцем обліку, за останній базовий звітний період (у якій має відобразити винятково доходи від проведення  підприємницької діяльності) протягом 30 календарних днів з дня проведення держреєстрації припинення (п.177.11 ст.177 Податкового кодексу України);

- подати до органів ДФС, за місцем обліку, Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (за формою № Д5 згідно з додатком 5 до Порядку, затвердженого наказом Мінфіну України від 14.04.15 № 435). Термін сплати за звітом настає в день його подання, відповідно єдиний внесок необхідно сплатити до дати подання звіту включно. 

Головне управління ДФС у Донецькій області  може  призначити та провести документальну перевірку такої фізичної особи - платника податків за наявності підстав та з урахуванням строків давності, передбачених Податковим кодексом України. Для цього видається наказ та направлення на перевірку, які вручаються платнику податків.

Ознайомившись з направленням та отримавши наказ про проведення позапланової документальної перевірки СГД надає для проведення перевірки первинні документи, що використовувались в бухгалтерському обліку, регістри, фінансову, статистичну та іншу звітність, пов’язану з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, виконанням вимог законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.

За результатами проведеної перевірки підприємець отримує акт (довідку) перевірки, та забезпечує сплату визначених податкових зобов’язань (у разі встановлення порушень).

Після сплати усіх нарахованих платежів ГУ ДФС в області вносить відповідні записи до реєстру страхувальників із зазначенням дати та причини зняття з обліку платника єдиного внеску та проводить зняття фізичної особи – підприємця з податкового обліку.

Антикорупційний сервіс «Пульс»

Нагадаємо, що за допомогою сервісу «Пульс» можна поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, попередити можливі корупційні та кримінальні правопорушення у сфері службової діяльності з боку посадових осіб територіальних органів ДФС, а також факти переміщення через митний кордон України товарів з приховуванням від митного контролю, утворення черг на митних постах та пунктах пропуску, Центрах обслуговування платників. Телефон цілодобової лінії сервісу (044) 284-00-07.

Для платників ПДВ - новий електронний сервіс

З метою надання допомоги платникам податків при виконанні ними вимог п.16 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (із змінами і доповненнями) ДФС запроваджує новий електронний сервіс «Обмін розрахунками коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних в електронному вигляді між контрагентами».

Про це інформує Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) на головній сторінці офіційного веб-порталу (http://sfs.gov.ua) у розділі електронного сервісу «Електронна звітність».

Вимоги до електронних документів для здійснення обміну та до засобів надсилання документів:

1. Формат документу повинен відповідати Формату (стандарту) електронного документа звітності суб’єктів господарювання (наказ Міністерства доходів і зборів від 29.11.2013 №729).

2. Формат транспортного повідомлення відповідає вимогам уніфікованого формату транспортного повідомлення при інформаційній взаємодії платників податків і ДФС.

3. Електронний документ надсилається засобами телекомунікаційного зв’язку SOAP.

4. Для криптографічних перетворень використовуються сертифіковані засоби ЕЦП, що відповідають законодавству України. Такі засоби наразі використовуються для підписання і шифрування електронних документів, що подаються до ДФСУ.

Інструкція з використання програмного забезпечення розміщена на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням

http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/aktualni-novovvedennya/201249.html

ДФС звернула увагу платників податків, що з 16.06.2017:

- підписання електронних документів для сервісу обміну розрахунками коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних в електронному вигляді між контрагентами здійснюється окремим сертифікатом, призначеним для накладання електронного цифрового підпису:

Шлюз ДФС (Сервіс обміну документами 2017)-5792906.cer (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/aktualni-novovvedennya/201249.html);

- зашифрування електронних документів для сервісу обміну розрахунками коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних в електронному вигляді між контрагентами здійснюється окремим сертифікатом, призначеним для шифрування:

Шлюз ДФС (Сервіс обміну документами 2017)-5792907.cer (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/aktualni-novovvedennya/201249.html).

Щодо створених телефонних ліній

Головне управління ДФС у Донецькій області доводить до відома суб’єктів господарювання, що з питань щодо переміщення товарних вантажів що належать до компетенції органів Державної фіскальної служби України, можна звернутись з 9 до 18 години за телефонами «гарячої лінії» 0993683346 та 0507068055, а також на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. із зазначенням П. І. Б. керівника та коду ЄДРПОУ суб’єкту господарювання, контактних телефонів.

 

Анонс на 29.06.2017. Засідання Донецької облдержадміністрації

Posted in Новини району

29 червня 2017 року у сесійній залі Краматорської міської ради відбудеться засідання Донецької облдержадміністрації. На порядок денний винесені наступні питання:

  1. Про розробку проекту комплексної програми економічного розвитку сільських територій Донецької області на 2018-2020 роки
  2. Про роль інститутів громадянського суспільства у формуванні та реалізації молодіжної політики у Донецькій області
  3. Про проект програми розвитку масового футболу в Донецькій області на 2017-2020 роки

Запрошуємо представників ЗМІ!

Урочисті збори до Дня Конституції України та 85-річчя заснування Донецької області

Posted in Новини району

Голова Нікольської районної ради Василь Мітько та перший заступник голови Нікольської районної державної адміністрації Володимир Павлішин взяли участь в урочистих зборах присвячених Дню Конституції України та 85-річчу заснування Донецької області. У ході заходу Володимир Михайлович привітав присутніх з нагоди значних дат наступною промовою:

 

Шановні жителі Нікольського району та гості!

21 рік тому відбулася справді значима історична подія, яка гідно увінчує розвиток українського народу у минулому столітті - була прийнята нова Конституція України - перша Конституція незалежної української держави.

         Накопичуючи історичний досвід, ми все глибше усвідомлюємо значення Основного Закону для розбудови держави.

Конституційні норми, якими б передовими і демократичними не були, самі по собі не змінять життя на краще. Сьогодні, усім нам потрібні підвищена відповідальність, самовіддана праця заради однієї мети - процвітання України як цивілізованої європейської держави.

         Звичайно, двадцять один рік життя за новою Конституцією - це не тільки кроки вперед, але й підчас вимушене топтання на місці, допущені недоліки та прорахунки. Чим швидше ми виправимо ці недоробки, подолаємо інерцію - тим ближчими стануть ідеали гідного життя, гарантованого Основним Законом держави.

         Конституція - одна для всіх. Шануймо її, пам'ятаючи, що цьому передувала багатовікова історія державотворення. Але доля розпорядилася так, що саме ми стали свідками народження суверенної країни, здійснення одвічного права українського народу на самовизначення. І ми, як ніхто інший, відповідальні перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями за державу, в якій живемо, на сторожі якої стоїть Основний Закон.

Не випадково мабуть, за таким важливим святом випливає ще одна важлива і значима для всіх нас дата - 2 липня ми відзначаємо 85- річницю заснування Донецької області.

Донецька область завжди відрізнялася від багатьох інших багатством національного складу, промисловою різноманітністю і науково - творчим потенціалом, стала рідною для людей різних релігій і традицій. Всіх нас об'єднує особливий характер. Самобутні, загартовані, зі своїм унікальним способом мислення, світогляду але і вродженою толерантністю, здатністю розуміти, приймати, збагачувати культуру цілого краю.

Разом з цим, збройний конфлікт на сході країни прикув увагу до нашого краю не лише жителів України, а й усього світового співтовариства. Повірте, ми відвоюємо мир на своїй землі. Ми обов’язково збудуємо міцну і заможну Україну!

Мир прийде на нашу благодатну землю і всі ми, як і раніше, будемо працювати на благо Держави і людства в цілому.

Вітаю всіх присутніх. Бажаю вам впевненості у собі та плідної роботи на благо українського народу. Нехай ці дві дати додадуть Вам сил і творчих здобутків в ім'я процвітання нашої незалежної Батьківщини.

         Успіхів всім нам на шляху до великого майбутнього!

Нехай міцніє наша держава! Миру нам усім!

Ще раз зі святом, дорогі друзі!

По закінченню урочистих зборів всіх присутніх привітали творчі колективи району святковим концертом.  

ЮСТИЦІЯ ДОНЕЧЧИНИ ЗАПРОШУЄ НА СТАЖУВАННЯ МОЛОДИХ ЮРИСТІВ

Posted in Новини району

ЮСТИЦІЯ ДОНЕЧЧИНИ ЗАПРОШУЄ НА СТАЖУВАННЯ

МОЛОДИХ ЮРИСТІВ

 

 

Головне територіальне управління юстиції у Донецькій області запрошує молодих фахівців у галузі права пройти стажування на базі одного із структурних підрозділів.

Міністерство юстиції України та його територіальні органи є флагманами                    у залученні молодих правників до розбудови правової, демократичної та сучасної системи державного управління.

Звертаємо увагу, що діяльність органів юстиції безпосередньо пов’язана                       з реалізацією прав та законних інтересів громадян – саме органи та установи юстиції забезпечують реєстрацію актів громадянського стану (народження, шлюбу, смерті тощо) та нормативно-правових актів органів державної влади та місцевого самоврядування (рішень, розпоряджень, наказів тощо), здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів.

Стажування в органах юстиції дозволить молоді, яка нещодавно завершила навчання за спеціальністю «Правознавство» або продовжує навчатись на юридичних факультетах ВНЗ, отримати практичний досвід роботи в державному органі, застосувати отримані знання на практиці, усвідомити правильність вибору професії юриста та розглянути перспективу кар’єри державного службовця.

Вважаємо за необхідне зазначити, що особи, які пройшли стажування демонструють більш високий рівень знань, вмінь та навичок в професійній діяльності, що дозволяє їм успішно проходити конкурсні відбори на зайняття вакантних посад державної служби в системі орачів юстиції.

Особи, які бажають пройти стажування в Головному територіальному управлінні юстиції у Донецькій області можуть подати анкету особисто або скористатись електронним сервісом Міністерства юстиції України, який доступний за посиланням  https://online.minjust.gov.ua/sotsialnyj-lift/.

 

 

 

 

 

Управління персоналу

Головного територіального

управління юстиції у Донецькій області

Щотижнева робоча нарада

Posted in Новини району

Під головуванням першого заступника голови Нікольської районної державної адміністрації Володимира Павлішина проведена щотижнева робоча нарада з працівниками відділу житлово–комунального господарства та сектору архітектури та містобудування. В ході наради розглянуті питання:

- виконання заходів по підготовці до свята «Мега Юрти» в с. Малоянисоль;

- підготувати  план роботи відділу та сектору на місяць;

- направити лист на сільські ради ДП «Приазовський лісгосп»  щодо збільшення природно-заповідного фонду;

- зібрати  пояснення з сільських  рад,  які  своєчасно не дали  інформацію для підготовки  підсумкових звітів про виконані роботи за 1 півріччя 2017 року;

- контроль за виконанням раніше прийнятих рішень.

Еще статьи...