У Званівці пройшов «Науковий пікнік»

Posted in Новини району

У Званівській громаді пройшло свято науки – «Науковий пікнік». Мешканці та гості громади мали можливість побачити цікаві експерименти та отримати нові знання з хімії та фізики.

З вітальним словом до присутніх звернувся заступник голови Донецької облдержадміністрації Віктор Ремський. Він підкреслив важливість науки у сучасному світі.

«Ви маєте можливість побачити скільки всього цікавого, чудового є у світі. Наука – це запорука успіху будь-якої країни. Майбутнє – це нові технології, і тому звичайно потрібно вирощувати хліб, але й потрібно розвивати технології», – зазначив він.

Віктор Ремський також підкреслив, що від молоді залежить майбутнє Донеччини, а такі фестивалі мотивують школярів цікавитись наукою.

До організації фестивалю долучились активісти та представники навчальних закладів Харкова, Краматорська, Покровська та Сєвєродонецька. «Науковий пікнік» зібрав молодь та дорослих не тільки Званівки, а й сусідніх сіл та міст. Виконуючий обов’язки сільського голови Званівки Олександр Білицький заявив, що такі заходи мають стати традиційними для громади та пообіцяв провести фестиваль наступного року.

Окрім фестивалю Бахмутський район отримав приємний подарунок – у селі Свято-Покровське відкрили футбольне поле зі штучним покриттям та спортивний майданчик. Віктор Ремський зазначив, що спортивна інфраструктура розвивається в першу чергу у невеликих населених пунктах для створення умов для занять спортом якомога більшої кількості людей.

«У Донецькій області існує програма розвитку спорту, і перш за все футболу. Ми проводимо велику роботу для популяризації спорту та його доступності. Сподіваюсь, що нове футбольне поле дозволить дітям підвищувати свою майстерність та стати справжніми професіоналами», – наголосив Віктор Ремський.

Цього року у Бахмутському районі було створено п’ять футбольних полів зі штучним покриттям, керівництво області планує продовжувати роботу з будівництва спортивних об’єктів у районі. Загалом цьогоріч у рамках святкування 85-річчя Донецької області буде побудовано 85 полів зі штучним покриттям та 200 спортивних майданчиків.

Засідання клубу «Дивосвіт»

Posted in Новини району

      У краєзнавчому музеї Нікольського району відбулося перше засідання клубу «Дивосвіт»  і присвятили його Дню українського козацтва. До свята ретельно готувалися і співробітники музею, і наші маленькі друзі – учні 1-б класу гімназії «Софія» (класний керівник – Ірина Олександрівна Паніна).  Адже ми приймали їх у дитячий клуб «Дивосвіт» і проводили урочисту посвяту у члени клубу.

     Свято «Нам діди заповідали рідну землю берегти» дало дітям не тільки поняття про козаків, їх традиції та звитягу, а й спонукатиме надалі розвивати інтерес до історії народу України, виховувати почуття поваги до старших поколінь.

Громадянам, які отримують субсидію

Posted in Новини району

Громадянам, які отримують субсидію

Постановою Кабінету Міні-стрів України від 13.09.2017 № 735 «Про внесення змін до  Положення про порядок призначення та надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (далі-Постанова) внесено декілька змін в процес надання житлових субсидій населенню. Зокрема:

- додано, що на наступний строк з дати закінчення дії попередньої субсидії (після отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) субсидія призначатиметься за умови якщо громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку;

- строк подання заяви на отримання суми невикористаної субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення, що в еквіваленті  не перевищує вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. м природного газу або   вартості 150 кВт/г електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення) може бути подовжений до 1 листопада поточного року на підставі рішення районної, районної у містах Києві і Севастополі держадмі-ністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її створення) ради або комісії, яка ними утворюється, за наявності поважних причин;

-  ще більше наблизили роз-міри доходів (з чотирьох останніх кварталів до двох) що враховуються при призначенні державної дотації, до реальних сум, зменшивши період, за який враховуються доходи домогосподарств. Це дозволить більш об’-єктивно і своєчасно оцінювати доходи сім’ї (які можуть кардинально змінюватися від місяця до місяця). Тому при розрахунку розміру субсидії на новий опалювальний сезон (з 16 жовтня 2017 року) будуть враховані доходи сім’ї з 1.01.2017 по 30.06.2017 року. На неопалювальний період (з 1 травня 2018 року) – з 1.07.2017 по 31.12.2017 року.

Також нагадуємо, що попередніми постановами уряду внесено наступні зміни:

– у разі смерті особи, якій було призначено субсидію на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, така субсидія буде виплачуватися одній з осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію, за заявою такої особи поданої до управління;

– у разі смерті особи, якій було призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, надання субсидії не припинятиметься до закінчення строку її призначення за умови, що у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані інші особи, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги;

– у разі смерті особи, якій було призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення, частина невикористаної суми субсидії виплачуватиметься одній із осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію, за заявою такої особи поданої до управ-ління до 1 вересня;

– для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб, які відповідно до законодавства мають субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, установлено соціальну норму житла для оплати користування житлом/утримання житла на домогосподарство – 75 кв. метрів.

За довідками звертайтеся до управління за телефоном  2-13-78.

 Н.  Гребенюк,

начальник відділу прийому громадян з питань житлових субсидій управління соціального захисту

населення РДА.

Донеччина вітає захисників України зі святом

Posted in Новини району

Донеччина вітає захисників України зі святом
На Донеччині у всіх містах, районах та об’єднаних територіальних громадах проходять урочисті заходи, присвячені Дню захисника України. Так, у Бахмуті продовжуються святкування на площі міста, людей розважає військовий оркестр, численні виставки сувенірної продукції, волонтери-майстрині та майстер – клас від військових медиків наданню першої медичної допомоги.
 
Нагадаємо, у 2014 році в українському суспільстві внаслідок реакції на збройну агресію Росії підсилилися тенденції декомунізації — відмови від радянських символів і свят. Президент України Петро Порошенко встановив щорічно 14 жовтня відзначати — День захисника України та скасував святкування День захисника Вітчизни 23 лютого, знаного в радянських часів, як «День Радянської армії і Військово-морського флоту». Також 14 жовтня традиційно відзначається як день створення Української повстанської армії — військово-політичної формації українського визвольного руху.

У Бахмуті проходять урочистості, присвячені Дню захисника України

Posted in Новини району

У Бахмуті проходять урочистості, присвячені Дню захисника України
У Бахмуті відбуваються урочисті заходи, присвячені відзначенню Дня Захисника України. На святкуванні присутні керівник Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський, керівник антитерористичної операції на території Донецької та Луганської області генерал- лейтенант Олександр Локота, міністр молоді та спорту Ігор Жданов, начальник Головного управління Національної поліції в Донецькій області генерал поліції ІІІ рангу Микола Семинишин.

На площі виставлена для огляду військова техніка та зброя, біля якої фотографуються люди. На сцені виступають українські фольк-групи та місцеві колективи, а усі бажаючі можуть поласувати справжнім козацьким кулішем або спробувати себе у в’язанні маскувальної сітки для воїнів АТО.