Урок пам’яті…

Posted in Новини району

Урок пам’яті…

В історичному календарі України багато пам'ятних дат. Одні з часом забуваються та їм на зміну приходять інші, окремі події не стосуються нас особисто. Але є історичні трагедії, які жодному з її поколінь забувати не можна.

В третю неділю травня в Україні щороку відзначається День пам’яті жертв політичних репресій – вшанування мільйонів наших співвітчизників, які стали жертвами тоталітарного режиму ХХ століття. Ми згадуємо кожного, хто був необґрунтовано звинувачений у злочинах, був позбавлений рідної домівки і висланий на чужину, відправлений у виправно-трудові табори та тюрми, був знищений каральною системою.

Сьогодні в селі Малоянисоль Нікольського району, біля пам’ятника «Жертвам політичних репресій» проведено мітинг-реквієм присвячений 80-м роковинам Великого терору – масовим політичним репресіям 1937-1938 років.

Скорботний захід відкрила Малоянисольський сільський голова Євгенія Бахчисарай. В ході свого виступу вона пригадала видатних односельців які постраждали в ході подій того часу та  наголосила, що цей урок історії потрібно пам’ятати все життя та передати спогади майбутнім поколінням.

В ході жалобного заходу до присутніх мешканців села та учнівської молоді звернулись голова Нікольської районної державної адміністрації Володимир Завгородній та голова районної ради Василь Мітько.

Спільна мета їх звернення до присутніх полягала в тому, що поки є пам’ять - є історія та є майбутнє. Спільна пам’ять, спільний біль, спільна відповідальність за творення сучасності України мають об'єднати нас – представників влади, громадсько-політичних сил та всіх громадян навколо відновлення миру та суспільної злагоди в рідній країні.  

Особливо сьогодні, коли думка суспільства розподілилася навпіл, ми маємо попри все не допустити поглиблення ворожнечі всередині держави та залишатись Людьми! Бути толерантними, гуманними, справедливими!

Не втрачаймо гідності та не забуваймо про шанобливе ставлення до іншої думки, навіть якщо вона не співпадає з нашою. Громада, що не прислухається до позиції своїх громадян, не здатна на успішний розвиток. Країна, громадяни якої не в змозі знайти спільну мову, не зможе протистояти зовнішнім негараздам.

Нехай пам’ять про невинно убієнних згуртує нас, додасть нам мудрості і наснаги для зміцнення власної держави на власній землі.

В цьому заході лунали вірші та частки творів видатних мешканців с.Малоянисоль, репресованих протягом 1937-1938 років. Їх читали учні випускних класів Малоянисольської ЗОШ.

Наприкінці мітингу-реквієму проведено поминальний молебень по безвинно загиблим у ті жорстокі часи та проведено покладання квітів.