"Дике поле. Шлях до Європи"

Posted in Новини району

27 травня, в останню суботу місяця, на березі мальовничого озера, біля заповідника «Кам’яні Могили» відбулося відкриття обласного історичного фестивалю «Дике поле. Шлях до Європи».

Починаючи з 31 травня 2000 року щорічне проведення тематичного міжрегіонального фестивалю на околиці заповідника стало традиційним - це є свідченням того, що заповідник «Кам'яні Могили» - це унікальне місце, яке має не тільки геологічну, біологічну, художньо-емоційну, історико-археологічну, але і естетичну, культурну та духовну цінність. Острівець минулого, збережений на століття, він мовчазно зберігає таємниці далеких і близьких історичних подій.

         У цьому році щорічний міжрегіональний фестиваль «Легенди степу» отримав статус обласного історичного фестивалю «Дике поле. Шлях до Європи», до участі в якому запрошувались творчі колективи з усієї Донецької області.

Згідно традиції  фестиваль у цьому році відкривали голова Нікольської районної державної адміністрації Володимир Завгородній та голова районної ради Василь Мітько. Вони привітали учасників та гостей на благодатній землі району та побажали, щоб проведення фестивалю на обласному рівні  стало щорічним та, незважаючи на всі перепони, продовжував своє життя.

Із привітальними словами на честь свята та 90- річчя з дня заснування заповідника «Кам’яні Могили» виступили заступник голови Донецької обласної державної адміністрації  Ігор Стокоз та Народний депутат України Дмитро Лубінець.

Після приємних слів та щирих побажань присутні змогли спостерігати театралізацію з історії утворення  Держави  - "Княжа Україна".  В ході декількох хвилин артисти драматичного театру м. Маріуполя були розкрили,  мов у книжц,і події  часу створення Київської Русі,  кожен з присутніх міг побачити історію створення своєї Держави через віки, побачити та почути скіфські барабани, побитися на мечах або заглянути у затишну, справжнісіньку українську хату  з маленьким озерцем та відчути себе бажаним гостем за святковим столом, де почути байки привітного господаря.  

Історію краю та Держави можливо було побачити також  на стендах Вернісажу і майстер-класах майстрів ужиткового та декоративно-прикладного мистецтва "Майстерна Україна". Де кожен бажаючий міг щось зробити своїми руками.

А який козак без «Козацьких розваг» та надійного товариша – бойового коня? В ході святкового заходу протягом тривалого часу хлопці змагалися у декількох видах спортивних розваг. Тут була «Козацька тачанка», «Козацький колодязь», «Козацька булава» та ще декілька змагань. Вперше за декілька років у святкових заходах з розважальною програмою, присвяченою розвитку традицій українського козацтва, було представлено джигітовку козацької кінноти. Коні, вірні та надійні товариші козацтва стали улюбленцями глядачів.

Цей святковий день для всіх присутніх запам’ятається не тільки вище зазначеними подіями але й таїнством прийняття  до славної козацької родини тих, хто не словом, а ділом вирішив посвятити себе величній справі – служінню Україні. Обряд посвячення проводив Архієпископ Донецький і Маріупольський  Сергій та Головний отаман українського реєстрового козацтва в Донецькій області, полковник козацтва Сергій Володимирович Міхальков.

Кожен присутній на святі дорослий  або дитина зміг знайти собі розвагу до серця та до души, але всіх учасників заходу об’єднала пісня. Протягом всього дня до останньої хвилини фестивалю у дикому степу лунала українська пісня. Кожний виконавець з багатьох куточків Донецької області намагався донести до глядача  з допомогою пісні та танцю   любов до рідної землі, любов до України.