ЦЕ ВАЖЛИВО!

Posted in Новини району

ЦЕ ВАЖЛИВО
1 січня 2018 року набуває чинності стаття 32 Закону України «Про відходи», згідно якої забороняється захоронення не перероблених (необроблених) побутових відходів. Це означає, що заборонено вивозити на полігони побутові та інші відходи без їх попереднього сортування, знезараження, ущільнення.
Повноваження органів місцевого самоврядування включають зокрема: організацію збирання і видалення побутових відходів, у тому числі відходів дрібних виробників, створення полігонів для їх захоронення, а також організацію роздільного збирання корисних компонентів цих відходів.
Отже, саме тепер кожна сільська та селищна рада зобов’язані прийняти рішення щодо організації безпечного збирання та вивезення побутових відходів в населених пунктах району. Крім того, необхідно розпочати впровадження відокремлення ресурсоцінних відходів вже на етапі їх збирання, а саме - придбати спеціальні контейнери для роздільного збирання побутових відходів та розширити мережу приймальних пунктів вторинної сировини.
Вкотре нагадую жителям нашого району, що запобігання негативному впливу продуктів життєдіяльності людини на навколишнє природне середовище – це не тільки завдання для органів влади. Кожен з нас зобов’язаний усвідомити, наскільки важливо зберегти природу для наших нащадків. І саме від нашого дбайливого ставлення до природних ресурсів сьогодні залежить в якому життєвому середовищі доведеться жити прийдешнім поколінням. 
В. ПАВЛІШИН, 
в.о.голови райдержадміністрації.