«Слава не вмре козача»

Posted in Новини району

«Слава не вмре козача» - під такою назвою 10 жовтня 2017 року відбулося народознавче свято до Дня українського козацтва. Захід було організовано Нікольською центральною районною бібліотекою для дорослих разом зі шкільною бібліотекою Нікольської гімназії «Софія». У підготовці і проведенні свята активну участь взяли учні 9-а та 9-б класів. Почесними гостями заходу були представники Нікольської районної громадської організації «Нікольський козацький курінь імені кошового отамана Гладкого Й.М.» спілки СКД «Вільність» Війська Запорозького – осавул Волощук Леонід Володимирович та осавул Щербіна Олександр Петрович. А ще дуже цікава, енергійна, небайдужа до людських цінностей людина, яка захоплюється літературою, мистецтвом, історією рідного краю і багато чим іншим, є співавтором створення родинного дерева козачої династії сім’ї Єрьоменко, учасниця бібліотечного клубу «Берегиня», відома багатьом мешканцям селища Нікольське – Єрьоменко Валентина Василівна.
На початку заходу була проведена святкова програма з піснями, віршами та легендами про козацтво, яку підготували учні 9-х класів для своїх гостей. 
Далі, у форма спілкування, відбулася мандрівка в історію давню і близьку. Мова йшла про славний період козаччини та Запорозьку Січ, про заселення Бердянської пустоші та створення Азовського козацького війська на чолі з отаманом Й.Гладким, про заснування хутора Гладкого та останню сторінку Незалежної Козацької республіки.
Також козаки Нікольської районної організації розповіли про те, чим зараз займається Нікольський козацький курінь, як проводиться прийом до їхньої організації, які заходи для юнацтва та молоді проводяться з метою відродження традицій і звичаїв козацтва Запорозького.
Завершено захід було такими словами: «Нехай вже давно минули дні Запорозької Січі, але козацтво існує, як живиться в кожній людині прагнення до вільного та незалежного життя. У глибині душі кожного українця живе козак: воїн, який нічого не боїться і за рідну землю без роздумів віддасть своє життя».

Провідний бібліотекар Нікольської ЦРБ для дорослих Єрмакова Н.С.