27.10.2017 відбулася методична панорама для заступників директорів з навчально-виховної роботи «Нова українська школа та оновлення змісту освіти : на шляху до здійснення».

Posted in Новини району

27.10.2017 відбулася методична панорама для заступників директорів з навчально-виховної роботи «Нова українська школа та оновлення змісту освіти : на шляху до здійснення». 
27 жовтня 2017 року, відповідно до графіка колективних та групових форм методичної роботи з педагогічними кадрами на І семестр 2017-2018 навчального року , в залі засідань відділу освіти Нікольської райдержадміністрації відбулася методична панорама для заступників директорів з навчально-виховної роботи «Нова українська школа та оновлення змісту освіти : на шляху до здійснення». 
Мета та завдання заходу:
- підвищення професійної компетентності працівників щодо розробки та впровадження інтегрованих STEAM-проектів на підставі синхронізації програм різних предметів
- ознайомити з можливостями STEАM як сучасного тренду в освіті
- розглянути позитивні приклади впровадження методичних рішень STEАM-освіти в навчально-виховний процес на підставі синхронізації програм різних предметів
- підвищення професійної компетентності працівників із питань специфіки впровадження в освітній процес моделі перевернутого навчання
- визначити специфічні особливості моделей перевернутого навчання: «ротація за станціями», «ротація за приміщеннями», «індивідуальна ротація», «гнучка модель», «індивідуальне змішення», «збагачена віртуальна модель».
На засіданні була присутня А.П.Третяк – начальник відділу освіти Нікольської райдержадміністрації та завідувач сектору дошкільної, загальної середньої освіти нормативності та якості освіти відділу освіти райдержадміністрації В.О.Токарєв
Директор комунального закладу «Методичний центр Нікольської районної ради Донецької області» Антикало С.М. ознайомила присутніх з проектами STEM – освіти як реалізації інтеграційного підходу у навчанні, з глосарієм термінів, що визначають сутність поняття STEM – ocвіта , з листом Міністерства освіти і науки України від 13.07.2017 року № 21.1/10-1470 «Методичні рекомендації щодо впровадження SТЕМ-освіти у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах України на 2017/2018 навчальний рік».
Заступник директора з НВР КЗ «Темрюцька ЗОШ І-ІІІ ступенів Нікольської районної ради Донецької області» Безлепкіна М.О розповіла про STEАM - освіту в навчально-виховному процесі.
Заступник директора з НВР КЗ «Малоянисольська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Балабана В.В. Нікольської районної ради Донецької області» Чеграхчі В.П. розповіла про перевернуте навчання як сучасний тренд в освіті.
Така робота сприяє інформаційній і методичній підготовці вчителів до утілення реформаторських ідей МОНу, допомагає їм розв’язати низку проблем, а саме: як перетворити традиційне навчання у процес розвитку особистості дитини; як перейти від формату відтворювання отриманої інформації до опанування компетентностей, що стануть у нагоді для прийняття рішень у повсякденному житті; як навчити школярів самостійно аналізувати інформацію, критично мислити, адаптуватися до змін, співпрацювати в команді, успішно вирішувати життєві проблеми.
Також директор комунального закладу «Методичний центр Нікольської районної ради Донецької області» Антикало С.М. провела нараду із заступниками директорів з НВР, на якій обговорювалися питання організації та підготовки проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад у закладах району та в районі, обговорили методичні рекомендації про районний конкурс «Учитель року — 2018».
Підведено підсумки роботи та вироблено рекомендації.