Дайджест новин щодо діяльності Прем’єр-міністра за 12 березня

Posted in Новини району

Дайджест новин щодо діяльності Прем’єр-міністра за 12 березня

 

Кожна вкладена в українську економіку інвестиція має бути успішною, – Глава Уряду

Кожна інвестиція, вкладена в економіку України, має бути успішною, і потенціал для цього є. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час традиційної зустрічі «Діалог влади та бізнесу», яка збирає представників провідних українських та зарубіжних компаній. Участь у заході також взяв Президент України Петро Порошенко.

Глава Уряду підкреслив, що подібні дискусії – важливі з огляду як обговорення проблем, так і ухвалення рішень, направлених на досягнення стратегічної мети – забезпечення сталого економічного зростання, достатнього для якісної зміни рівня життя українців.

«Сьогодні ми маємо непогані сигнали того, що економіка починає зростати та відновлюватися, – сказав Володимир Гройсман. – Завдання – аби кожна інвестиція, яка потрапляє в економіку України, була успішною. І потенціал для цього є».

Глава Уряду наголосив, що держава здатна забезпечити зростання економіки в 5% і більше. «Для цього важливо прийняти низку рішень – передусім у сфері легкості ведення бізнесу, в сфері захисту інвестицій. Важливо, аби всі, хто вкладає в економіку держави, розумів, що ніхто не посягатиме на його власність», – сказав Прем’єр-міністр.

Не менш важливо, впевнений Володимир Гройсман, – забезпечити детінізацію економіки та продовжувати зміни, які не дозволять звужувати коло діяльності для підприємництва – як в контексті роботи контролюючих органів, так і в контексті роботи монополістів. «Не можна залишати поза увагою монополістів, які час від часу намагаються створити умови, аби стримувати інвестиції – в тому числі через непомірні вимоги до різних речей. Тож в контексті регіональної політики ми ставимо завдання: на місцях влада має створювати необхідну інфраструктуру для бізнесу, – сказав Володимир Гройсман. – Всі зацікавлені в тому, аби бізнес працював легально й конкурентно. Це торкається всіх сфер – від легкої промисловості і до, певно, космічних розробок».

 

Україна і Євросоюз демонструють винятково активну взаємодію, – Володимир Гройсман під час зустрічі з Федерікою Могеріні

Україна та Європейський Союз демонструють винятково активну взаємодію і мають насичений порядок денний співпраці. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Високим представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федерікою Могеріні.

Глава Уряду відзначив, що з моменту останніх перемовин сторін пройшло всього три місяці, і українська сторона має вагомий перелік вже опрацьованих рішень та сформований порядок денний роботи на наступні місяці.

«Наш пріоритет на 2018 рік – економічне зростання 5% і вище», - сказав Прем’єр-міністр України.

«Ми відзначаємо великий прогрес реформ, який здійснює Ваш Уряд, відзначаємо ваші ініціативи щодо виконання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. І ми бачимо зростання українського експорту до ЄС, що також є важливим сигналом для подальшого розвитку торгівлі, - сказала Високий представник ЄС. – Ви можете розраховувати на підтримку Євросоюзу».

За словами Прем’єр-міністра, суттєвої уваги заслуговує схвалення за ініціативи Уряду Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом на 2018-2019 рр. Документ складається з 57 законопроектів. Йдеться про різні сфери життєдіяльності держави – передусім безпеку, захист інтелектуальної власності, зняття митних перешкод та технічних бар’єрів у торгівлі, санітарні та фітосанітарні заходи, покращення інвестиційного клімату, захист навколишнього середовища тощо.

Значне просування на шляху реформ має забезпечити й інша стратегічна ініціатива Уряду і Парламенту – пакет з 35 економічних законопроектів, два з яких вже ухвалені, а ще два ухвалені в першому читанні. Цей законодавчий пакет, запевнив Володимир Гройсман, має вирішити 5 основних завдань – захист бізнесу, дерегуляція, поліпшення ділового клімату, полегшення доступу до фінансування та державних ресурсів, заохочення інновацій. Імплементація рішень відбуватиметься на тлі продовження децентралізації, реформи корпоративного управління та соціальних перетворень, започаткованих минулої осені. Мова про зміни в системи освіти, медицини, пенсійному забезпеченні.

«Ми також вдячні за рішення про продовження макрофінансової підтримки. Для нас головне питання – економічний ріст, адже маємо великий потенціал. І наша мета – відкрити цей потенціал», - сказав Володимир Гройсман.

Зі свого боку Високий представник ЄС підкреслила, що запровадження нової програми макрофінансової допомоги – це «дружба не на словах, а в конкретних справах».

Під час перемовин сторони обговорили питання створення в Україні Антикорупційного суду та продовження загальної судової реформи та реформи сектору безпеки.

«Це на порядку денному. Ми повністю, як Уряд, підтримуємо створення такого суду, і хочу запевнити, що Уряд без будь-яких затримок ухвалить всі організаційні рішення щодо функціонування цього суду», - сказав Володимир Гройсман.

Так, питання Антикорупційного суду та ефективної боротьби з корупцією – це комплексний і непростий процес, але ЄС готовий підтримати Україну тут крок за кроком. І тут ми відзначаємо ваше прагнення завершити процес (побудови антикорупційної інфраструктури)», - відзначила Федеріка Могеріні.

Не оминули переговорники питання безпекової і гуманітарної ситуації на Донбасі. Глава Уряду проінформував про заходи щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб і знов поставив питання про введення миротворчого контингенту ООН та необхідність єдиної з ЄС позиції в цьому питанні.

«Очевидно, що у нас немає іншого варіанту, аніж об’єднувати зусилля в збереженні санкційного тиску на РФ», - сказав Володимир Гройсман.

Окрему увагу сторони приділили питанням співпраці в енергосекторі, передусім в контексті виконання "Газпромом" вердикту Стокгольмського арбітражу, а також виконання інших контрактних зобов'язань.

Під зустрічі Глава Уряду нагадав, що влітку в Копенгагені відбудеться друга велика міжнародна конференція з питань реформ в Україні. Аналогічний захід відбувся в Лондоні минулого року. Володимир Гройсман запросив Федеріку Могеріні взяти участь у заході.