Щодо забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації.

Posted in Новини району

Щодо забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації.

 

УСЗН Нікольської РДА доводить до відома осіб з інвалідністю, що з 07.04.2018 року набрала чинність постанова КМУ від 14.03.2018 року №238 (далі Постанова), якою запроваджено нову редакцію Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, згідно якої замовлення технічних засобів реабілітації буде проводитись шляхом укладання тристоронніх договорів між УСЗН, заводом-виробником та особою з інвалідністю. Згідно ст.23 «Забезпечення особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи протезами верхніх та нижніх кінцівок, ортезами шарнірними на нижні кінцівки та кріслами колісними здійснюється згідно з договорами укладеними органом соціального захисту населення з підприємством та особою з інвалідністю, іншою особою або їх законними представниками (тристоронній договір). Забезпечення особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи технічними та іншими засобами реабілітації (крім протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортезів шарнірних нижніх кінцівок та крісел колісних), надання послуг з післягарантійного ремонту технічних та інших засобів реабілітації, надання реабілітаційних послуг здійснюється згідно з договорами, укладеними органом соціального захисту населення з підприємством (двосторонні угоди)».

Також цим Порядком, затверджено порядок виплати компенсації за самостійно  придбані технічні засоби реабілітації (допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому, спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією).

Стосовно питання підбору крісел колісних для осіб з інвалідністю, каталог технічних та інших засобів реабілітації, за допомогою якого при внесенні відповідних даних особи з інвалідністю в автоматизованому режимі здійснюється підбір крісла колісного, яке по усім параметрам підходить для подальшої експлуатації особою з інвалідністю, розміщено на сайті Міністерства соціальної політики України в розділі «інвалідність».  

При виникненні питань за інформацією звертатись за адресою: Донецька область, Нікольський район, смт.Нікольське, вул.Свободи, б.112 , каб. №207, контактна особа Сагакова Світлана Анатоліївна, телефон 2-19-34.

 

Сагакова С.

головний спеціаліст

відділу з питань обслуговування пільгової

категорії населення