Дайджест новин Уряду 02.05.2018 18-00

Posted in Новини району

Прем’єр-міністр: Політику санкцій будемо продовжувати, агресор має нести відповідальність за свої дії

Політика санкцій проти громадян та юридичних осіб  Росії, визнаної країною-агресором проти України, має бути продовжена і посилена, адже агресор має нести повну відповідальність і платити високу ціну за свої дії. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Ради національної безпеки та оборони України, присвяченого питанням санкційної політики та виходу України з органів Співдружності незалежних держав.

«У нас є повне розуміння того, що країна-агресор має нести відповідальність і платити високу ціну за те, що вони зробили на території нашої держави. Уряд розглянув рішення про продовження санкцій, надав свої пропозиції РНБО. Кожен, хто має відношення до будь-яких злочинів, які підтримуються Росією, має бути суворо покараний», - сказав Володимир Гройсман.

Він також прокоментував поступовий вихід України з органів СНД та розірвання договорів, ухвалених у рамках Співдружності. «Ми постійно робимо інвентаризацію таких договорів. Ніякої співпраці з агресором бути не може. Тож рішення (про вихід) – справедливе. У нас є всі можливості вибудовувати двосторонні стосунки  з партнерами – без штучних утворень на кшталт СНД». 

Глава Уряду також торкнувся теми оцінки виборів в об’єднані територіальні громади, які пройшли 29 квітня. Результати волевиявлення стали однією з тем дискусії на засіданні РНБО.

«За оцінками експертів, ці вибори стали одними з найбрудніших після Революції Гідності. А скільки це може продовжуватися? Один майдан встав через фальсифікацію, другий – через неповагу до людей, і зараз за продовольчі набори знов купляють голоси. Це для цього ми робили децентралізацію? - сказав Прем’єр-міністр. -  Треба сприяти тому, аби люди могли обирати владу. З тими, хто приходить на  нечесній хвилі, треба жорстко боротися».

Глава Уряду підкреслив, що правоохоронні органи вже займаються розслідуваннями. «Нагадаю: ми схвалили проект закону про відповідальність (за неправомірні дії під час виборів). І коли ми зробимо це законом, ситуація покращиться.  Купляєш голоси – будеш сидіти у в’язниці», - додав Володимир Гройсман.

 

Україна є сильним і надійним партнером США в регіоні, – Володимир Гройсман на зустрічі з Помічником Держсекретаря США

Україна була і залишається сильним і надійним партнером США в регіоні, тож на порядку денному взаємної співпраці є немало питань, вирішення яких має стратегічне значення для обох країн. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Помічником Держсекретаря США з питань Європи та Євразії Уессом Мітчеллом. Це вже друга зустріч Прем’єр-міністра та Помічника Держсекретаря за останні кілька місяців. 

«Наша співпраця має стратегічне значення і дуже важлива для наших двосторонніх відносин, особливо в цей історичний час для України. У нас є багато питань порядку денного, які ми готові обговорити», - сказав Володимир Гройсман.

«Наша підтримка України дуже глибока, і вона не тільки на рівні гілок влади, а й народу США. Для нас важливо впроваджувати програми підтримки та захисту, передусім оборонного характеру, для України, - сказав у свою чергу Уесс Мітчелл. - Ми також дякуємо Вам як Главі Уряду за ваше лідерство в процесі впровадження реформ».

Під час перемовин сторони обговорили декілька важливих моментів, які стосуються співпраці з Міжнародним валютним фондом, протидії російській агресії – в тому числі на міжнародній арені, а також питань взаємної торгівлі, передусім в контексті обмежень на імпорт металопродукції до США.

Глава Уряду наголосив, що співпраця з міжнародними фінансовими організаціями дуже важлива для України, у тому числі з огляду на тягар боргів, взятих до 2014 року. «Питання фінансової стабільності – це важливий пріоритет, - сказав Володимир Гройсман. – І тут співпраця з МВФ – надважлива».

Він нагадав, що наразі з Фондом ведуться перемовини з двох питань – створення антикорупційного суду, яке перебуває на стадії ухвалення необхідного законодавства, та запровадження ринкової формули визначення ціни на газ для українських споживачів. У контексті цін на паливо, Прем’єр-міністр повідомив, що українська сторона має свій варіант рішення, і підтримка США в цьому питанні буде дуже на часі.

«Я розумію, як це непросто бути в такій ситуації, в якій є зараз Україна, - відповів Уесс Мітчелл. – Та наш пріоритет – аби Україна була стабільною та в безпеці. Моя пропозиція – вживайте всіх необхідних кроків, які у вашій компетенції, аби показати МВФ, що ваші наміри серйозні. Аналіз ситуації, аргументація рішень і їх реалізація має спрацювати».

У контексті торгових відносин, сторони домовилися продовжувати перемовини з огляду на стратегічне партнерство країн і формування взаємовигідної співпраці.

Глава Уряду також запросив Уесса Мітчелла взяти участь у запланованій на червень Другій конференції з питань реформ, яка відбудеться у Данії.

 

Канадські та українські лікарі безоплатно оперуватимуть поранених бійців АТО та майданівців

оманда канадських лікарів знову прибула в Україну, щоби допомогти пораненим активістам Майдану та українським воїнам. В Одесі, з 19 по 25 травня, вони спільно з українськими колегами проводитимуть безоплатні пластичні операції.

"Вже вшосте канадські лікарі-волонтери приїжджають в Україну, щоби надати безоплатну допомогу. Пластичні операції проводитимуть на обличчі та верхніх кінцівках, займуться усуненням посттравматичних черепно-лицевих деформацій, дефектів м’яких тканин та рубців. За весь час вони безоплатно прооперували більше сотні українських пацієнтів. Вдячна канадським колегам з "Канадсько-української фундації" за незмінну підтримку наших пацієнтів та допомогу нашим лікарям", - сказала в.о. Міністра охорони здоров'я доктор Уляна Супрун.

Якщо ви або ваші рідні, друзі, знайомі потребують допомоги - обов’язково звертайтеся за цим номером: 097 952 50 32. Електронна пошта: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. .

Звертатися можуть українські військовослужбовці, поранені під час військових дій на Сході України та постраждалі учасники Революції Гідності.