Дайджест Новини Уряду 07.05.2018

Posted in Новини району

Будемо пам'ятати подвиг, що дав життя наступним поколінням, - Прем'єр-міністр під час зустрічі з ветеранами СКМУ

Ми пишаємось тими, хто приніс мир світові та Україні у Другій світовій війні. Про це сказав Глава Уряду Володимир Гройсман під час традиційного привітання з Днем перемоги у Другій світовій війні ветеранів-працівників Секретаріату Кабінету Міністрів України.

«На жаль, в 2014 році ми почали писати нові сторінки боротьби, українці гідно стали на захист рідної землі. В ці часи випробувань дуже важливо пам’ятати подвиг ветеранів Другої світової війни, завдяки якому змогли жити багато наступних поколінь. Зараз наше завдання - бути гордістю своїх дідів. Пам’ятати всіх тих, хто не повернувся і віддав своє життя для наступних поколінь», - сказав Володимир Гройсман.

Зазначимо, у державному бюджеті на 2018 рік передбачається 1,3 млрд грн на разову грошову допомогу ветеранам війни та учасникам бойових дій. В залежності від категорії допомога сягатиме 3 685 грн.

Також у 2018 році відновлено програму з придбання житла для сімей загиблих та осіб з інвалідністю 1-2 групи з числа учасників бойових дій на території інших держав.

 Андрій Рева обговорив із представниками профспілок подальшу співпрацю в рамках роботи з підготовки проекту Генеральної угоди на новий строк

П’ятого травня в Міністерстві соціальної політики відбулись консультації з питання колективних переговорів на національному рівні щодо оплати праці працівників бюджетної сфери.

Першим заступником Голови СПО об’єднань профспілок Олександром Шубіним було представлено позицію профспілкової сторони щодо вирішення питань оплати праці в рамках переговорного процесу з укладення Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на новий строк.

Представники профспілок бюджетної сфери поінформували учасників консультацій про ситуацію із заробітною платою медичних працівників, науковців, працівників інших галузей та акцентували увагу на необхідності ліквідації існуючої заборгованості.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева зазначив, що питання заробітної плати працівників бюджетної сфери залишається одним з пріоритетних для Уряду.

Також Міністр наголосив на необхідності продовження переговорів відповідно до Закону України «Про колективні договори і угоди», в ході яких сторонами може бути досягнуто домовленостей стосовно спільних ефективних заходів для реформування системи оплати праці, сфери зайнятості, соціального захисту, у тому числі у співпраці з органами місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад.

За результатами консультацій представники сторін вирішили активізувати роботу в рамках переговорного процесу з метою укладення нової Генеральної угоди.

 Відкритість влади дорівнює її ефективності, підзвітності і можливості розвивати країну, – Володимир Гройсман

Відкритість влади, її готовність до діалогу з громадськістю дорівнює її ефективності, підзвітності та можливості уникати помилок та формувати порядок денний розвитку країни. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він розпочав Тиждень Відкритого Уряду, який проходить в рамках однойменної міжнародної ініціативи.

Як підкреслив Володимир Гройсман, тиждень Відкритого Уряду – це не формальний захід, а можливість розуміти один одного і далі формувати порядок денний роботи.

«Не може один тиждень бути більш відкритим, ніж інший. Відкритість дорівнює ефективність. Ми можемо ефективно вирішувати проблеми, уникати помилок, запобігати слабкості країни – разом. Питання діалогу та відкритості – це ключове питання для влади», - сказав Володимир Гройсман.

Він зазначив, що ефективність – це ще й підзвітність громадськості. Приміром, в рамках реформи децентралізації центральна влада передала на місця суттєві ресурси, використання яких має бути прозорим і зрозумілим. «Ми передали на місця мільярди гривень. Тож влада має бути підконтрольна та підзвітна своїм громадянам. І тут відкритість дозволяє уникати зловживань, - додав Прем’єр-міністр. – Тут питання включення громадськості, консультацій з людьми мають ключове значення»

Так само це працює і на центральному рівні, зазначив Глава Уряду. Він наголосив, що кожна урядова ініціатива проходить широке громадське обговорення. «Немає жодного плану чи звіту Уряду, який би ми не обговорювали з громадськістю, - сказав Володимир Гройсман. – Ми разом зможемо побудувати нову, якісну, успішну Україну. Якщо влада дивиться в одну сторону, а громада в іншу – прірва буде лише поглиблюватися. Тож рухаємося далі, стверджуємо децентралізацію і посилюємо підзвітність та відповідальність».

Довідково

Партнерство «Відкритий Уряд» є багатосторонньою ініціативою - платформою для національних реформаторів. Ініціатива була започаткована в 2011 році в рамках сесії Генеральної Асамблеї ООН за сприяння урядів та громадських організацій Бразилії, Сполучених Штатів Америки, Індонезії, Мексики, Норвегії, Філіппін, Південно-Африканської Республіки, Сполученого Королівства Великобританії. Наразі до Ініціативи приєдналися понад 70 країн. Україна доєдналася до Ініціативи у 2011 році.

Мета ініціативи – поєднати уряди, бізнес, міжнародні організації задля вирішення проблем людей. Участь у партнерстві передбачає створення середньострокових планів дій. Україна, в рамках реалізації таких планів, вже запровадила технологію закупівель ProZorro, портал відкритих даних, систему електронного декларування, стандарти прозорості в роботі підприємств видобувної галузі тощо.