Дайджест новин Уряду 11.05.2018 14.00.docx

Posted in Новини району

Урядовий контактний центр допомагає громадянам з порушеннями слуху звернутися із запитами до органів виконавчої влади

Забезпечуючи право доступу громадян з інвалідністю нарівні з іншими до інформаційних, комунікаційних та інших служб, із цього року Урядовий контактний центр приймає та реєструє звернення органів виконавчої влади від осіб з порушенням слуху, використовуючи жестову мову. Про це повідомила в інтерв’ю газеті «Урядовий кур’єр» керівник Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України Роксолана Стадник.

«Відповідно до статті 9 Конвенції про права осіб з інвалідністю, Україна як держава-учасниця має вживати належних заходів для забезпечення таким особам нарівні з іншими доступу до інформаційних, комунікаційних та інших служб. Урядовий контактний центр забезпечує можливість громадянам України (зокрема тим, які перебувають за кордоном) з порушеннями слуху за допомогою відеозв’язку звернутися на урядову «гарячу лінію» 1545 із пропозиціями (зауваженнями), заявами (клопотаннями), скаргами, адресованими органам виконавчої влади за допомогою скайпу», - сказала Роксолана Стадник.

Дохід українського вчителя треба довести до ринкового рівня, - Володимир Гройсман

Зарплату українського вчителя, яка за останні два роки зросла на 75%, треба довести до ринкового рівня. Це дозволить мотивувати викладачів працювати в Україні і підвищувати рівень освіти дітей та юнацтва в нашій державі за вітчизняними програмами і рідною мовою. Про це сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, перебуваючи в середній загальноосвітній школі №10 м.Ужгород. Глава Уряду перебуває з робочою поїздкою на Закарпатті.

"Ми підвищили зарплату на 75%. Але цього не достатньо. На Закарпатті кількість вакансій вчителів – понад 1600 посад. Багато викладачів працюють за кордоном. Тож дохід вчителів, особливо в прикордонних областях, має бути конкурентним з колегами з сусідніх країн. У середньостроковій перспективі треба вивести зарплати українських вчителів на ринковий рівень", - сказав Глава Уряду.

Він підкреслив, що Україна переживає непростий етап трансформацій. "Нам непросто, але ми будемо працювати, аби Україна була успішною", - зазначив Прем'єр.

У цьому контексті він торкнувся теми мови і нагадав, що в Україні поважають мови всіх меншин, але державною є українська. І як громадяни України ми маємо знати її. І держава, зі свого боку, має забезпечити умови - навчання: як на педагогічному рівні, так і на рівні широкого мовлення. 

Олександр Саєнко: Середня зарплата до кінця року може сягнути 10 тис. грн

В Кабінеті Міністрів України розраховують, що середня заробітна плата до кінця року може сягнути 10 тисяч гривень. Про це розповів в інтерв'ю " OBOZREVATEL.UA" Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

"Підвищення реальних доходів населення є одним з головних пріоритетів нашого Уряду. Ми розраховуємо, що середня заробітна плата до кінця року може сягнути 10 тисяч гривень", - заявив він.

Міністр підкреслив, що підвищення мінімальної заробітної плати вдвічі - важливий крок для детінізації економіки. З іншої сторони, підвищення мінімальної зарплати має відповідати рівню зростання економіки. Щоб це не було навантаженням для бізнесу, особливо малого бізнесу. Ми досягли зростання на 2,5% ВВП минулого року, і пріоритетом номер один цьогоріч залишається зростання економіки, відмітив Міністр. "Прем'єр-міністром поставлена мета 5-7% зростання ВВП та запропоновано ряд конкретних ініціатив для її досягнення. Над їх втіленням ми і працюємо", - сказав Олександр Саєнко.

Водночас він підкреслив, що Уряд є партнером легального бізнесу та важливо співставляти розмір мінімальної зарплати з можливістю бізнесу її платити. "Зростання мінімальної заробітної плати має корелюватись з ростом економіки та продуктивності праці. Тут важливим фактором є, в тому числі, запровадження нових технологій та інновацій. Така задача поставлена перед нещодавно створеною Радою інновацій", - сказав Олександр Саєнко.

В питанні встановлення рівня мінімальної зарплати Міністр покладається на Міністерство фінансів, Міністерство соціальної політики. "Ми в першу чергу зацікавлені в збільшенні зарплат, але повинні розуміти, як це вплине на макроекономічну ситуацію. Якщо буде мінімальна можливість рухатись далі, ми нею скористаємось", - сказав Олександр Саєнко.

Новий закон про приватизацію подвоїть доходи від малої приватизації, - Олександр Саєнко

Нове законодавство щодо приватизації дозволить збільшити надходження від продажу державної власності, у тому числі доходи від малої приватизації виростуть вдвічі, - заявив Міністр Кабінету Міністрів України, голова міжвідомчої робочої групи з приватизації Олександр Саєнко.

Новий закон "Про приватизацію", ухвалений Парламентом, запроваджує електронні аукціонні продажі (що стосується більшою мірою об'єктів малої приватизації). "Є багато майданчиків, через які можна брати участь в аукціоні. Це створює конкуренцію, і ми побачимо в результаті, що надходження від малої приватизації зростуть у кілька разів", - сказав Міністр. За його словами, в законі також передбачені заходи для великої приватизації, наприклад, можливість використання англійського права під час перехідного періоду, враховуючи низьку довіру до вітчизняної судової системи.

Прозора приватизація та незалежний професійний менеджмент, який призначається, дозволить також звести до мінімуму корупційні ризики, відзначив Олександр Саєнко.

"Я вважаю приватизацію важливою складовою інституціональної боротьби з корупцією, коли ми просто ліквідуємо сфери, де такі ризики особливо високі. Реформи, проведені в минулі роки у сфері державних закупівель, енергетики, повернення податку на додану вартість зекономили мільярди в державному бюджеті", - підкреслив Міністр.

Прикладом успіху він назвав детінізацію здачі в оренду державного майна. За його словами, це дозволило вже в першому кварталі нинішнього року отримати додатково до 30%.

Говорячи про велику приватизацію, він зазначив, що зараз йде підготовка до приватизації "Центренерго", на підприємстві зараз завершується оцінка міжнародною компанією.

Міністр також розповів про роботу номінаційного комітету з відбору менеджменту стратегічних підприємств, роботу якого він координує від Кабінету Міністрів. За словами Олександра Саєнка, до цього "ніхто навіть не знав, скільки в нас державних компаній". "Спершу розібрались, що це за підприємства та чим вони займаються. Ми створили з міжнародними партнерами номінаційний комітет і зараз пропонуємо Кабміну на узгодження кваліфікованих менеджерів", - сказав він.

"Ми поділили підприємства на кілька груп. Перша – стратегічні (наприклад, "Нафтогаз"). Вони не підлягають приватизації. Для цих підприємств є задача знайти кваліфікованих менеджерів, сформувати Наглядову раду. Друга група – компанії, які можуть бути цікаві інвесторам, які можуть піти на приватизацію. Третя група – об'єкти, які можуть бути навіть ліквідовані. Багато з них вже не працюють. Ми затвердили план, і в кожної групи компаній є своє майбутнє", - сказав Олександр Саєнко.

Кабінет Міністрів перевірить ефективність використання місцевою владою коштів на децентралізацію та соціально-економічні програми, – Олександр Саєнко

Уряд має намір перевірити ефективність використання коштів, які були направлені на місця в рамках реформи децентралізації та інших урядових програм. Винні в зловживаннях будуть покарані, - заявив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

«Звісно, у нас стоїть на порядку денному питання ефективності використання коштів. Окрім тих ресурсів, які передали в рамках децентралізації, близько 38 млрд грн Уряд додатково виділяє на місця через різні програми. Прем'єр-міністр, як автор реформи, вимагає, щоб ці кошти використовувались правильно», - сказав Олександр Саєнко в інтерв'ю «Обозревателю».

У тому числі, він відзначив «дуже жорстку позицію» Прем'єр-міністра в питанні використання коштів, виділених Урядом на будівництво доріг.

«Мені щиро шкода того, хто побудував неякісну дорогу. Ми виділили з державного бюджету серйозне фінансування. Прем'єр-міністр особисто братиме участь у заходах з контролю, інспектування дороги, адже масштабне дорожнє будівництво ініціював безпосередньо він», - підкреслив Міністр.

Він відзначив, що цього року Уряд виділив «безпрецедентний бюджет» на будівництво і ремонт доріг - 45 млрд грн, що значно більше ніж 29,2 млрд грн, що були виділені минулого року. «Місцева влада, підрядники мають нести повну відповідальність. Якщо з бюджетними коштами було зловживання, то це питання вже до правоохоронців, і вони готові долучитись до вивчення таких питань. Сьогодні по великій кількості фактів працює Державна аудиторська служба», - сказав Олександр Саєнко.

Він підкреслив, що Уряд буде реагувати на зловживання в рамках своєї компетенції. Як приклад він навів ситуацію минулої зими, коли на Одеській трасі через негоду утворився значний затор. Тоді Уряд звільнив голову району, який «не розчистив трасу, не забезпечив можливості людям, які опинилися в такій ситуації, зігрітись, випити гарячого чаю». «В таких випадках реагувати потрібно швидко та жорстко, що ми і робимо», - підкреслив Міністр.

 

Інформаційні матеріали Кабінету Міністрів України можуть бути використані журналістами, які висвітлюють відповідну тематику, на їх розсуд. При публікації прохання робити посилання на джерело.

 

З повагою

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України