2 червня, в першу суботу місяця, на березі мальовничого озера, біля заповідника «Кам’яні Могили» відбулося відкриття обласного історичного фестивалю «Дике поле. Шлях до Європи».

Posted in Новини району

2 червня, в першу суботу місяця, на березі мальовничого озера, біля заповідника «Кам’яні Могили» відбулося відкриття обласного історичного фестивалю «Дике поле. Шлях до Європи».

Починаючи з 31 травня 2000 року щорічне проведення тематичного міжрегіонального фестивалю на околиці заповідника стало традиційним - це є свідченням того, що заповідник «Кам'яні Могили» - це унікальне місце, яке має не тільки геологічну, біологічну, художньо-емоційну, історико-археологічну, але і естетичну, культурну та духовну цінність. Острівець минулого, збережений на століття, він мовчазно зберігає таємниці далеких і близьких історичних подій.

Рік тому щорічний міжрегіональний фестиваль «Легенди степу» отримав статус обласного історичного фестивалю «Дике поле. Шлях до Європи», до участі в якому запрошувались творчі колективи не тільки з Донецької області але з всієї України.

Згідно традиції фестиваль у цьому році відкривали голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Жебрівський, Народний депутат України Дмитро Лубінець, голова Нікольської районної державної адміністрації Олег Решетняк та голова районної ради Василь Мітько. Вони привітали учасників та гостей на благодатній землі району та побажали, щоб проведення фестивалю стало щорічним та, незважаючи на всі перепони, продовжував своє життя.
Після приємних слів та щирих побажань присутні змогли спостерігати театралізацію з історії утворення Держави - "Княжа Україна". В ході декількох хвилин артисти драматичного театру м. Маріуполя були розкрили, мов у книжц,і події часу створення Київської Русі, кожен з присутніх міг побачити історію створення своєї Держави через віки, побачити та почути скіфські барабани, або заглянути у затишну, справжнісіньку українську хату та відчути себе бажаним гостем за святковим столом, де почути байки привітного господаря.

Історію краю та Держави можливо було побачити також на стендах Вернісажу і майстер-класах майстрів ужиткового та декоративно-прикладного мистецтва. 
А який козак без «Козацьких розваг» та надійного товариша – бойового коня? Вперше за декілька років у святкових заходах з розважальною програмою, присвяченою розвитку традицій українського козацтва, було представлено джигітовку козацької кінноти. Коні, вірні та надійні товариші козацтва стали улюбленцями глядачів.

Кожен присутній на святі дорослий або дитина зміг знайти собі розвагу до серця та до души, але всіх учасників заходу об’єднала пісня. Протягом всього дня до останньої хвилини фестивалю у дикому степу лунала українська пісня. Кожний виконавець з багатьох куточків Донецької області намагався донести до глядача з допомогою пісні та танцю любов до рідної землі, любов до України.

Світлина від Olga Yudina.