Дайджест новин Уряду 9.08.2018

Posted in Новини району

Заступник Міністра оборони Анатолій Петренко ознайомився з роботою 59-го військового мобільного госпіталю у Сєвєродонецьку

В рамках роботи в оперативно-тактичному угрупованні «Північ», в районі проведення операції Об'єднаних сил, на чолі мобільних робочих груп Міноборони, заступник Міністра оборони з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко ознайомився зі специфікою роботи 59-го військового мобільного госпіталю.

Зазначимо, що 59-й військовий мобільний госпіталь надає допомогу як військовослужбовцям, так і місцевому населенню Сєвєродонецька та навколишніх населених пунктів.

Анатолій Петренко заслухав керівника військово-медичної установи щодо повсякденної роботи колективу госпіталю та окремі питання, які потребують вирішення на рівні керівництва Міноборони.

Заступник Міністра відвідав декількох поранених захисників України, які проходять лікування. Він вручив пораненим військовослужбовцям відзнаки Міністерства оборони, подякував за сумлінну службу та побажав скорішого одужання.

Також він привітав лікарсько-сестринський персонал напередодні Дня незалежності України, подякував за врятовані життя, патріотизм, сумлінність в роботі, та вручив відзнаки Міністерства.

 

Мінрегіон розробив методичні рекомендації для регіонів щодо будівництва малих групових будинків для дітей-сиріт на заміну інтернатам

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробило методичні рекомендації для регіонів щодо створення житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, зокрема, малих групових будинків. Над цим Мінрегіон працює в рамках спільного проекту щодо створення сімейних будинків для дітей-сиріт разом з Адміністрацією Президента України, Міністерством соціальної політики та Благодійним Фондом Порошенка.

Про це повідомив заступник Міністра Лев Парцхаладзе під час онлайн-наради щодо розвитку мережі дитячих будинків сімейного типу та малих групових будинків з представниками обласних державних адміністрацій.

«Ми розіслали обласним адміністраціям посібник, в якому є відповіді майже на всі запитання щодо будівництва малих групових будинків – зовнішній вигляд, планування, функціональне зонування, матеріали, інтер’єр. Наразі є 2 планувальні схеми такого будинку на 260 кв метрів, які ми пропонуємо. У них враховано все для забезпечення дітей сучасними комфортними умовами для проживання та виховання. Проект дійсно важливий і до нього не можна бути байдужим», - сказав він

У свою чергу, заступник Міністра соціальної політики Олександра Чуркіна підкреслила, що такі рекомендації були створені у допомогу регіонам, щоб полегшити та прискорити створення нових малих групових будинків у областях України. «Станом на сьогодні створені обласні комісії щодо розподілу субвенції на проекти будівництва/придбання житла для забезпечення дітей-сиріт та проведені перші засідання комісій. За інформацією регіонів планується нове будівництво 26 житлових об’єктів, з них 13 малих групових будинків. Це не той показник, на який ми розраховували, тому, сподіваюся, він буде покращений. У допомогу областям вже розроблені Мінрегіоном у співпраці з Мінсоцполітики рекомендації, які мають спростити процес створення нових малих групових будинків для дітей-сиріт», - розповіла вона.

 

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов ознайомився зі спортивною інфраструктурою Одещини

8-9 серпня Міністр молоді та спорту Ігор Жданов у межах робочої поїздки ознайомився зі спортивною інфраструктурою Одещини.

Візит розпочався з відвідин Авангардівської об’єднаної територіальної громади, де велику увагу приділяють розбудові спортивних об’єктів.

Тут відкрито сучасний спортивний комплекс: футбольне поле із системою автоматичного поливу та спормайданчики; два відкриті поля для міні-футболу і поле-трансформер для гри у волейбол, баскетбол і великий теніс. Проведено капітальний ремонт і реконструкцію залів для занять дзюдо, гирьовим спортом та силовими видами спорту. Облаштовано тренерські кімнати, роздягальні, душові, туалетні кімнати для спортсменів та відвідувачів.

Далі в планах громади за підтримки держави - збудувати ще одне поле для міні-футболу зі штучним покриттям в с. Прилиманське. Також за рахунок коштів місцевого та обласного бюджетів планується звести спорткомплекс на території Прилиманської загальноосвітньої школи.

«Дуже важливо, що в поточному році в ОТГ створено дитячо-юнацьку спортивну школу за напрямами: дзюдо, бокс, вільна боротьба, настільний теніс, шахи та шашки, волейбол та футбол. Так, завдяки децентралізації, в Україні відкриваються, а не закриваються нові ДЮСШ, і це вже тенденція».

Разом із представниками Одеської ОДА Міністр оцінив умови проживання та проведення навчально-тренувальних зборів спортсменів збірних команд України в спорткомплексі і на стадіоні ФСТ «Динамо». За сім місяців поточного року там проведено вісім навчально-тренувальних зборів збірних команд України з різних видів спорту.

У 2017-18 роках на стадіоні «Динамо» здійснено масштабні заходи щодо поліпшення матеріально-технічного стану спортивної інфраструктури. Повністю замінено на сучасне покриття легкоатлетичних доріжок та сектору, яке відповідає міжнародним нормам ІААФ; реконструйовано багатофункціональний майданчик для баскетболу та волейболу, капітально реконструйовано гуртожиток для спортсменів та кафе на 50 місць, тренажерний зал, роздягальні, душові та санвузли.

Також на території стадіону розташовано спеціалізований зал боротьби, стрілецький тир, майданчики для гри у баскетбол, волейбол та міні-футбол, тенісний корт, тренажерні зали, реабілітаційний центр.

На капітальний ремонт легкоатлетичної бази олімпійської підготовки ФСТ «Динамо» в Одесі було залучено 7,8 млн грн бюджетних та більше ніж 10 млн грн власних коштів. Окрім цього, за підтримки держави було придбано легкоатлетичні бар’єри та килими татамі.

«Побаченим залишився задоволеним. Розбудова спорткомплексу та легкоатлетичного стадіону ФСТ «Динамо» в Одесі - це яскравий приклад відродження спортивної інфраструктури в Україні та державно-громадського партнерства, яке працює на весь український спорт», - зазначив Ігор Жданов.

 

Ціни на продукти харчування в Україні знижуються, - Держстат

Ціни на продукти харчування в Україні продовжують тенденцію до зниження. Як стверджують дані Державної служби статистики, в липні порівняно з червнем ціни на продовольство знизилися на 1,9%. Найбільше (12,4 - 7,6%) подешевшали сезонні продукти - овочі, фрукти й яйця. Також знизилися ціни на молоко, молочні продукти, сало і свинину. На 0,7-1,9% так само сезонно подорожчали вироби із зернових, в тому числі хліб та макаронні вироби, та деякі крупи.

В цілому споживчі ціни в липні знизилися на 0,7%. Базова інфляція з початку року становить 3,4%. Порівняно з липнем 2017 року ріст цін склав 8,9%.

 

Міністр оборони: Вірю, що з такою молоддю Україна матиме щасливе світле майбутнє і переможе будь-які негаразди та ворогів

9 серпня Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак зустрівся з дітьми, які приїхали до Києва з різних куточків України, в тому числі і з міст, які розташовані неподалік лінії зіткнення на сході України.

Зустріч була ініційована українськими волонтерами у рамках Всеукраїнської акції «Діти єднають Україну».

«Українська армія робить усе можливе, аби ви мали можливість жити в щасливому краї та щасливій країні, досягати величезних успіхів,  – сказав генерал армії України Степан Полторак. – Хочу, щоб кожен з вас пам’ятав, що кращої країни, ніж Україна, немає. А також пам’ятайте, що наша країна підростає разом з вами. Ви – її майбутнє».

Міністр оборони побажав гостям успіхів та впевненості у майбутньому та запевнив, що Збройні Сили їх ніколи не покинуть і будуть поруч. Українські діти ставили під час зустрічі не за віком дорослі і розсудливі запитання та отримали відверті відповіді.

«Вірю, що з такою молоддю Україна обов'язково матиме щасливе світле майбутнє і переможе будь-які негаразди та ворогів», – підкреслив Міністр оборони.

Наприкінці зустрічі всі діти отримали в подарунок фотокнигу «Світ, який ми захищаємо», що є другим виданням в рамках проекту Міністерства оборони України, який розповідає про події на сході.

 

Лілія Гриневич: Цьогоріч на вступній кампанії електронна система працювала без збоїв, однак реєстрацію часом гальмували помилки вступників

Під час вступної кампанії-2018 система реєстрації електронних кабінетів працювала без збоїв, тож і вступники, і приймальні комісії могли комфортно в ній працювати. На цьому наголосила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час прес-конференції, що відбулася 9 серпня 2018 року в МОН.

«Я хочу зауважити, що, мабуть, найбільш приємною новацією вступу цьогоріч була справно працююча система ЄДЕБО, яка не підвисала і дала можливість як вступникам, так і приймальним комісіям спокійно та комфортно працювати з нею. Торік ми запроваджували систему з коліс, у дуже швидких темпах, тож виникали певні проблеми. Однак цього року ми показали, що коли система налагоджена, то вона працює нормально, технічних збоїв практично не було», – зазначила Лілія Гриневич.

На підтвердження своїх слів вона навела статистику щодо динаміки реєстрації електронних кабінетів у 2017 та 2018 роках. Так, цього року в перший день було створено понад 28,5 тис. електронних кабінетів, а торік – лише  9,5 тис.

За перші 5 днів 2018 року було зареєстровано 87 тис.  827 кабінетів, 2017 року –  51  тис.  209 кабінетів, а на середину періоду реєстрації в цьому році було 134 тис.  820 кабінетів, в минулому – 109 тис. 023 кабінети.

«При тому, що цьогоріч на вступній кампанії електронна система працювала без збоїв, однак реєстрацію часом гальмували помилки вступників. З ними ми також оперативно працювали. Хочу назвати основні помилки, щоб вступники наступних років обов’язково врахували цю інформацію», – підкреслила Міністр.

Зокрема, під час реєстрації кабінету вступники неправильно вказували  адресу електронної пошти. Через це вони не отримували лист для активації кабінету на свою скриньку.

Друга розповсюджена проблема – вступник кілька разів зазначав неправильний пароль під час входу в кабінет, і система блокувала його на три години.

Після того як була відкрита подача заяв, поширеною була ситуація, коли вступники після подачі першої заяви (тобто коли вони самі вже не могли нічого змінити в кабінеті) виявляли помилки у внесеній ними інформації. Наприклад, неправильно завантажені скан-копії додатка до атестата чи фото.

Усі такі проблеми швидко вирішувалися завдяки роботі «гарячих ліній» та електронних скриньок МОН та Інфоресурсу.

Нагадаємо, що раніше МОН представило аналіз новацій вступної кампанії-2018.

Усі діти загиблих захисників України, які зараховані на контракт, мають бути переведені на бюджет - очільник директорату вищої освіти Олег Шаров

До 18 серпня 2018 року у вишах триватиме переведення вступників на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування) з контракту на бюджет. Для цього є понад 7 тис. бюджетних  місць, на які вступники отримали рекомендації до зарахування, однак не підтвердили бажання там навчатися.

Про це зазначив гендиректор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров під час прес-конференції, яку сьогодні провели у Міністерстві освіти і науки.

За його словами, право на переведення є в тих вступників, що мають передбачені законом пільги.

“Перша з цих категорій - це діти загиблих захисників України. Всі вони мають бути переведені на бюджет. Торік ми не мали жодних проблем з переведенням таких вступників. На решту місць мають можливість бути переведені вступники, які належать до інших пільгових категорій. У першу чергу та найбільш масова категорія -  особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, далі учасники бойових дій та їхні діти, внутрішньо переміщені особи”, - пояснив Олег Шаров.

Він також додав, що далі за наявності місць переведеними можуть бути вступники на спеціальності, яким надається особлива підтримка. Йдеться про підтягування списків черговиків по широкому конкурсу.

Докладний перелік пільгових категорій та умови їх переведення можна переглянути в Спеціальних умовах участі у конкурсному відборі.

“Після закінчення процесу переведення ми очікуємо певну міграцію “бюджету” між вишами. Адже, наприклад, особи з інвалідністю та інші пільговики надають перевагу навчанню ближче до місця проживання”, - зауважив очільник директорату.

Олег Шаров також розказав, що сьогодні оголосять списки рекомендованих до зарахування для навчання на молодшого спеціаліста. А вже 13 серпня будуть відомі результати широкого конкурсу до магістратури (спеціальності “Право” та “Міжнародне право”).

 

У районі проведення операції Об’єднаних сил працювали мобільні робочі групи Міноборони

За дорученням Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака у військових частинах та підрозділах оперативно-тактичного угруповання «Північ», які виконують бойові завдання із відсічі та стримування збройної агресії Росії на Донбасі, працювали мобільні робочі групи оборонного відомства.

До складу груп під керівництвом заступника Міністра оборони України з питань європейської інтеграції генерал-лейтенанта Анатолія Петренка увійшли офіцери Головної інспекції Міноборони, Департаменту воєнної політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва, Департаменту кадрової політики, Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики, Управління комунікацій та преси Міністерства оборони України, Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗС України, Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України.

Міністр оборони України доручив представникам мобільних робочих груп вивчити реальний стан справ, порядок виконання завдань підрозділами у складі Об’єднаних сил, питання розміщення підрозділів, їх забезпечення основними видами. Також генерал-лейтенант Анатолій Петренко та офіцери Міноборони вивчали питання, які турбують військовослужбовців на передовій, їх морально-психологічний стан, побутові умови тощо. За підсумками роботи буде опрацьовано відповідні висновки, результатом яких має стати удосконалення умов військової служби, соціальних гарантій, всебічного забезпечення військовослужбовців, які виконують бойові завдання в районі проведення операції Об'єднаних сил.

Тому головною метою робочих груп було не інспектування підрозділів з метою виявлення недоліків, а саме вивчення реального стану справ на місцях, надання допомоги та заохочення кращих захисників України відзнаками Міністерства оборони до 27-ї річниці Незалежності.

 

 

МОН: Цьогоріч майже 60% вступників зараховано на бюджет за першою пріоритетністю

Три чверті вступників цього року отримали бюджетне місце за 1 та 2 пріоритетністю – це один із найбільших здобутків широкого конкурсу. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час прес-конференції щодо підсумків вступної кампанії 2018 року 9 серпня 2018 року в залі колегії МОН.

«Приємна тенденція, яку слід відзначити – цьогоріч майже 60% вступників зараховано на бюджет за першою пріоритетністю, а 16,4% – за другою. Тобто за найбільшими пріоритетностями отримали місця три чверті вступників. Це свідчить про те, що чинна система широкого конкурсу дійсно дає нашим студентам навчатися саме в омріяних вишах, а не йти заздалегідь визначеним шляхом в університет, якому надано держзамовлення», – зазначила Лілія Гриневич.

Міністр додала, що ця статистика свідчить про те, що цьогорічне зменшення кількості заяв, які вступник може подати на бюджет, з 9 до 7 жодним чином не зашкодило можливостям дітей вступити у виші. При цьому кількість зарахованих за останніми двома пріоритетностями (6 та 7) не перевищує 3%.

Ще одна новація цього року – встановлення мінімального порогу 150 балів з другого та третього конкурсних предметів для вступу на окремі медичні спеціальності («Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія»).

«Як показала практика широкого конкурсу, за всіма спеціальностями медичного спрямування – незалежно від того, чи був на них встановлений поріг чи ні – прохідний бал перевищує 150», – повідомила Лілія Гриневич.

Так, за результатами вступу-2018, медичні спеціальності мали наступні прохідні бали:

 

• Стоматологія (обмеження 150 балів) - 193,494 (в системі МОЗ), 188,552 (в системі МОН)

• Медицина (обмеження 150 балів) - 172,29 (в системі МОЗ), 155,55 (в системі МОН)

• Медсестринство - 160,898 (в системі МОЗ), 163,098 (в системі МОН)

• Технології медичної діагностики та лікування - 161,721 (в системі МОН)

• Медична психологія - 181,238 (в системі МОЗ)

• Фармація, промислова фармація (бакалавр) - 177,531(в системі МОН)

• Фармація, промислова фармація (магістр) - 184,391 (в системі МОЗ), 175,644 (в системі МОН)

• Фізична терапія, ерготерапія - 150,96 (в системі МОН)

• Громадське здоров`я - 172,588 (в системі МОН)

• Педіатрія (обмеження 150 балів) - 151,98 (в системі МОЗ).

Щодо запровадження творчих заліків замість творчих конкур

сів Міністр відзначила наступне: «Такі заліки проводилися до ЗНО та по суті носили характер допуску до конкурсу і не впливали на середній бал при вступі. Просто університет мав можливість перевірити творчі здібності вступника і вирішити, зможе він навчатися чи ні. Решта конкурсу відбувалася за результатами ЗНО. Як результат, спостерігаємо зростання прохідного бала для вступу на ці спеціальності. Наприклад, суттєво збільшила прохідний бал «Журналістика». Минулого року на цю спеціальність проходили вступники з середнім балом 154, цього року мінімальний прохідний бал вступника для всіх вишів – 186».

Остання важлива новація вступу – зміна коригуючих коефіцієнтів. Зокрема, було збільшено сільський коефіцієнт для вступу на аграрні спеціальності та поширено галузевий коефіцієнт на заяви з другою пріоритетністю.

«Щодо сільського коефіцієнту, то глибокий аналіз цієї новації ми зробимо трохи згодом, однак вже зараз можемо говорити, що відсоток сільських дітей, які скористалися сільським коефіцієнтом і були рекомендовані до зарахування, не змінився. Частка дітей з села, що отримала місце держзамовлення, відносно відсотка тих, хто використав сільський коефіцієнт, становить 33%», – підкреслила Лілія Гриневич.

Зафіксовано також збільшення кількості зарахованих вступників, що скористались галузевим коефіцієнтом та були зараховані у виші. Так, торік їх було 9 тис. 386, а цього – 15 тис. 348, тобто зростання на 63,5%.

Нагадаємо, що в  МОН назвали ТОП-10 вишів, які цього року збільшили своє держзамовлення за рахунок того, що їх обрали кращі вступники.