Україна і Литва співпрацюватимуть у розвитку позашкільної освіти на Донбасі

Posted in Новини району

Україна і Литва співпрацюватимуть у розвитку позашкільної освіти на Донбасі

 

У кількох українських містах незабаром стартує пілотний двосторонній литовсько-український проект «Підтримка освіти на постконфліктних територіях Східної України. Забезпечення якості неформальної освіти», що має на меті вдосконалення якості позашкільної освіти та запровадження нового прозорого принципу фінансування.

Про це йшлося під час зустрічі Віце-прем’єр-міністра В’ячеслава Кириленка з керівником проекту, членом комітету з питань освіти і науки Сейму Литви, екс-міністром освіти цієї країни Гінтарасом Степонавічусом. У зустрічі також взяли участь представники Міністерства освіти і науки, Посольства Литви в Україні.

Проект має на меті залучити до позашкільної (неформальної) освіти  максимальну кількість дітей, зокрема на сході України, з віддалених сіл, малозабезпечених родин.

Віце-прем’єр-міністр подякував представникам Литви за підтримку України і зазначив, що в контексті реформ в освітній галузі зміни мають відбутися і в позашкільній освіті: «Ми  дуже зацікавлені у цій співпраці, щоб робити потрібні реформаторські  кроки у позашкільній освіті, особливо, якщо це стосується Східної  України. Уряд  докладатиме необхідні зусилля для успішної реалізації цього проекту», - зазначив В’ячеслав Кириленко.

Литовсько-український проект передбачає тренінги для вчителів, обмін досвідом для українських педагогів у Литві, консультації для керівників шкіл, також буде створено інтернет-сторінки для кожного з муніципалітетів-учасників, де можна буде знайти інформацію  про усі програми з позашкільної освіти.

 Проект із забезпечення якості й удосконалення системи фінансування позашкільної освіти реалізовуватиме Литовський центр дітей та молоді в 2018 – 2020 роках. Фінансування цієї роботи здійснюватиме Литовський фонд розвитку співпраці та сприяння демократії при Міністерстві закордонних справ Литви. Подібний проект успішно втілений урядом Литви.

Володимир Кістіон: Уряд чекає від Наглядової ради Укрзалізниці стратегії розвитку компанії

 

Кабінет Міністрів України чекає від новосформованої Наглядової ради ПАТ «Українська залізниця» стратегії розвитку компанії, яка б на перспективу визначала чіткий вектор розвитку української залізниці в усіх напрямках. Про це сьогодні під час зустрічі з незалежними директорами Укрзалізниці сказав Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

За його словами, для акціонера Укрзалізниці важливо, щоб система корпоративного управління компанії відповідала кращим європейським практикам, а жодна копійка підприємства не була витраченою марно, а працювала на розвиток підприємства – модернізацію рухомого складу та забезпечення потреб української економіки в перевезеннях.

«За останній час українська залізниця, безумовно, розвинулася як компанія і досягла вагомих результатів. Час підсилювати здобутки й вирішувати нагальні питання. Це суттєвий знос основних фондів, зокрема, локомотивного парку та парку пасажирських вагонів, дефіцит локомотивів для вантажних перевезень, про який сигналізує український бізнес, великі кредитні зобов’язання», - зауважив Володимир Кістіон.

І підняв перед незалежними директорами питання, з якими протягом останнього місяця звертається до Уряду український бізнес. «Ситуації, які завдають непоправних втрат Україні, є неприпустимими. Бізнес скаржиться на брак вагонів і локомотивів. Тому просив би також максимально скрупульозно вивчити проблематику із вантажними перевезеннями», - додав Віце-прем’єр-міністр.

Торкнувся Володимир Кістіон і питання управління майном Укрзалізниці. «Порядок розпорядження майном набрав чинності ще на початку цього року. Він дозволяє впровадити прозору систему управління майном та щомісяця додатково отримувати 50 млн грн для їх подальшого реінвестування в модернізацію підприємства. Але питання стоїть на місці ось уже восьмий місяць», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

У свою чергу представники Наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» запевнили Віце-прем’єр-міністра в тому, що вони з високою відповідальністю відносяться до своєї нової ролі в Україні і налаштовані на ефективне виконання всіх поставлених акціонером компанії завдань.