«Дивна річ – у хаті піч».

Posted in Новини району

«Дивна річ – у хаті піч».
За віконцем осінній дощик змиває останні теплі спогади про літо, а у затишній світлиці краєзнавчого музею Нікольського району зібралися на свято учасники дитячого клубу «Дивосвіт» (учні 2-б класу Нікольської гімназії «Софія»).
Обереги – наші прадавні добрі символи-захисники, знаки віри у вище заступництво. Символи-обереги втілювались у побутових речах, їх шанували, про них складали легенди. Ми цінуємо їх поряд із душевними якостями – добром, милосердям, любов'ю. Це найдорожче – наші корені, минуле родини, тривоги й радощі... 
Піч у хаті є живою істотою, духовним оберегом родини і велика пошана до хатнього вогнища пов'язана насамперед з віруваннями в те. Піч виконувала важливу роль не тільки в господарстві, але і була оберегом сім'ї, сімейним вогнищем. Тому нерідко її порівнювали з матір'ю, годувальницею і гуртівницею, приказуючи: "Добрі речі біля печі" чи "Як піч не згуртує, то лихий запанує". 
І сьогодні вона не тільки зігріла дитячі серця любов’ю, вірою, добром, а й допомогла матусям приготувати для дітей смачні пиріжки.

На данном изображении может находиться: 2 человекаНа данном изображении может находиться: один или несколько человек и цветок

На данном изображении может находиться: 5 человек, люди стоят