Управління АПР інформує...26.02.2019

Posted in Новини району

21 лютого 2019 року в приміщенні Донецького центру розвитку місцевого самоврядування у м. Краматорськ в рамках проекту IFC «Аграрні розписки в Україні», за участі представників департаменту, відбувся тренінг для керівників та бухгалтерів невеликих фермерських господарств на тему «Підвищення фінансової грамотності агровиробників та поширення інформації про інструмент аграрних розписок серед цільової аудиторії», в якому прийняли участь і наш район, були присутні представники Управління АПР та фермери району.

На семінарі фермери були ознайомлені із концепціями фінансів на аграрному підприємстві та вимогами щодо залучення коштів.

Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується IFC, членом Групи Світового банку,у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією вУкраїні. Метою Проекту є покращити доступ до

фінансових ресурсів для малих та середніх сільгосптоваровиробників шляхом запуску в Україні фінансового інструменту «аграрні розписки». Основні партнери Проекту: органи державної влади (Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство юстиції України); приватний сектор (постачальники матеріально-технічних ресурсів, банки, зернотрейдери), міжнародні організації. У результаті роботи   Проекту малі та середні сільськогосподарські товаровиробники отримають ефективний інструмент, що сприятиме залученню

додаткових фінансових ресурсів за рахунок прозорості відносин із кредитором та здешевлення процедури оформлення у порівнянні з іншими інструментами.

                                                         Скільки часу потрібно для оформлення аграрної розписки,

який пакет документів?

Оформлення аграрної розписки (далі – АР) займає від декількох днів до двох тижнів. Для оформлення АР необхідні документи, які посвідчують повноваження обох сторін, як при оформленні будь-якого договору, а також правовстановлюючі документи на землю (свідоцтво про право власності, договір оренди тощо). Права на земельну ділянку повинні бути належним чином зареєстровані відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Проект АР сторони узгоджують заздалегідь, відповідно, кредитор може запитати додаткові документи від позичальника, які підтверджують його платоспроможність. Це згідно з домовленістю сторін.

Де можна зареєструвати аграрну розписку?

АР підлягає нотаріальному посвідченню та реєстрації в Реєстрі аграрних розписок. Застава за АР реєструється в Реєстрі обтяжень рухомого майна.

Для вчинення цих дій можна звернутися до будь-якого нотаріуса, який набув статусу реєстратора Реєстру аграрних розписок. Перелік таких нотаріусів міститься на веб-сайті ДП «Аграрні реєстри».

Чи передається земельна ділянка в заставу за

аграрною розпискою?

Ні. Відповідно до Закону України «Про аграрні розписки» забезпеченням за АР виступає застава майбутнього врожаю.

Яка вартість оформлення аграрної розписки у

нотаріуса?

Розмір плати за вчинення нотаріальних послуг приватним нотаріусом визначається за домовленістю сторін і буде залежати від вартості АР, а також обсягу документів, із якими буде працювати нотаріус. Розмір плати, яка справляється за вчинення нотаріальних дій приватними нотаріусами, не може бути меншим від розміру ставок державного мита, яке справляється державними нотаріусами за аналогічні нотаріальні дії. Державне мито за посвідчення АР становить 0,01% предмета застави, але не менше 5 і не більше 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім нотаріальних послуг, потрібно сплатити 150 грн. за внесення запису до Реєстру аграрних розписок. За внесення записів та надання витягів із Державного реєстру обтяжень рухомого майна стягується додаткова плата: за внесення до Державного реєстру обтяжень рухомого майна запису, змін і додаткових відомостей до запису – 34 гривні (з урахуванням ПДВ); за видачу витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна – 34 гривні (з урахуванням ПДВ).

                                                         На якому сайті можна подивитись перелік організацій, які

працюють за аграрними розписками?

Інформацію про АР та організації, які з ними працюють, можна отримати в Управлінні агропромислового розвитку Нікольської РДА, на веб-сайті ДП «Аграрні реєстри» http://agroregisters.com.ua або в регіональних координаторів Проекту IFC ≪Аграрні розписки в Україні≫.

 Управління агропромислового розвитку