Протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності

Posted in Новини району

Протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності

Управління соціального захисту населення Нікольської райдержадміністрації повідомляє, що відповідно до Положення про Державну службу  України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (далі – служба) є реалізація державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (далі – особи), зокрема щодо забезпечення їх технічними та іншими засобами реабілітації.

Забезпечення осіб протезуванням (ортезуванням) виробами підвищеної функціональності  за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, передбачено Порядком протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями, виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції та /або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.214 № 518 (далі – Порядок).

Згідно з Порядком медичні показання до протезування та/або отрезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, визначаються згідно з функціональними можливостями особи, яка втратила функціональні можливості кінцівок, та на підставі переліку діагнозів відповідно до кваліфікаційних шифрів технічних та інших засобів реабілітації, що затверджуються  Міністерством соціальної політики України (далі – Мінсоцполітики) разом з Міністерством охорони здоров’я.

Розгляд документів щодо протезування та /або ортезування виробами підвищеної функціональності  за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, особи, які втратили функціональні можливості кінцівок, здійснюється експертною групою, утвореною при Фонді соціального захисту інвалідів (далі – Фонд).

Для розгляду питання щодо протезування та/або ортезування виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, особа або її законний представник повинен подати особисто або надіслати поштою до Фонду документи, що зазначені у пункті 10 Порядку 3.

Стосовно розгляду питання щодо протезування та /або ортезування виробами підвищеної функціональності  за новітніми технологіями особа самостійно звертається до вітчизняного протезно-ортопедичного підприємства. Після звернення особи підприємство подає до Фонду  документи, які зазначені у пункті 17 Порядку.

Перелік протезно-ортопедичних підприємств, що забезпечують такими виробами розміщено на сайті Мінсоцполітики  (https://www.msp.gov.ua/nevs/10513.html).