Дотація за молодняк

Posted in Новини району

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 107 (далі – Порядок), одним із напрямів, на які спрямовуються бюджетні кошти на державну підтримку у 2019 році, є спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб, а також набутий шляхом його переміщення від інших власників.

Згідно п. 9 вищезазначеного Порядку дотація за молодняк надається на безповоротній основі фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби до тринадцятимісячного віку, який народився у господарствах фізичних осіб (згідно п. 5 Змін, що вносяться до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 р. № 110)).

Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі:

за період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців – 300 гривень за голову;

за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців – 700 гривень за голову;

за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців – 1500 гривень за голову.

Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати 2500 гривень із розрахунку на одну голову молодняка.

Для отримання дотації за молодняк фізичним особам-власникам тварин потрібно:

1.       Ідентифікувати теля шляхом біркування та реєстрації.

В паспорті на теля обов’язково повинна бути вказана його мати, яка теж повинна бути ідентифікована та зареєстрована.

Дотація за молодняк, набутий шляхом його переміщення від інших власників, надається за кожні повні чотири місяці його утримання в такому господарстві від дати переміщення до досягнення ним тринадцятимісячного віку у розмірі:

за перші чотири місяці утримання молодняка – 300 гривень за голову;

за наступні чотири місяці утримання молодняка – 700 гривень за голову;

за наступні чотири місяці утримання молодняка – 1500 гривень за голову.

Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати 2500 гривень із розрахунку на одну голову молодняка.

Датою переміщення молодняка вважається дата прибуття тварини в господарство нового власника, зазначена у паспорті великої рогатої худоби, засвідчена в установленому порядку та підтверджена інформацією, наданою Адміністратором Єдиного державного реєстру тварин.

У разі обміну та видачі нового паспорта великої рогатої худоби дата прибуття тварини в господарство підтверджується інформацією, наданою Адміністратором Єдиного державного реєстру тварин.

Для отримання паспорта великої рогатої худоби необхідно надати в Нікольську районну державну лікарню ветеринарної медицини (далі – РДЛВМ) наступні документи:

-         заяву власника тварини з інформацією про тварину (кличка, дата народження, порода, кількість народжених телят, їх вага, спосіб запліднення);

-         копію паспорта громадянина України - власника тварини;

-         копія ідентифікаційного номеру фізичної особи-власника тварини.

За довідками звертатися за телефонами:

Нікольська РДЛВМ – 2-15-33, відповідальна особа за ідентифікацію та реєстрацію тварин Якименко Надія Олександрівна – 098 4637356.

2.       Підготувати для подання наступні документи:

-         копії паспортів великої рогатої худоби, виданих у встановленому порядку, а у разі утримання 10 і більше голів молодняка – виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин (видає РДЛВМ);

-         копії паспорта громадянина України - власника тварини;

-         копія довідки або договору про відкриття рахунку в банку;

-         копія ідентифікаційного номеру фізичної особи-власника тварини.

Усі копії мають бути завірені.

3.       Подати за місцезнаходженням господарства до відповідної сільської, селищної ради вищезазначені документи.

Документи приймаються протягом бюджетного року в порядку черговості їх надходження – до 1 травня, до 1 вересня і до 1 грудня поточного року.

 

Начальник управління

агропромислового розвитку

райдержадміністрації                                                                     В. РОЩУПКІН