ЗАЯВА Про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки до проекту містобудівної документації «Детальний план території для будівництва об’єктів вітрової електростанції потужністю 800 МВт на земельній ділянці орієнтовною площею 3750га, розташованій на

Posted in Новини району

ЗАЯВА
Про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки до проекту містобудівної документації «Детальний план території для будівництва об’єктів вітрової електростанції потужністю 800 МВт на земельній ділянці орієнтовною площею 3750га, розташованій на території Боївської сільської ради Нікольського району Донецької області за межами населених пунктів».

1. Замовник та виконавець СЕО
Замовником проекту містобудівної документації є Нікольська районна державна адміністрація Донецької області (87000, смт. Нікольське, вул. Свободи, 87 , тел/факс (06246) 2-11-64,e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. www.volodrda.com
Виконавець – ПМП ПВФ «Еліта» ( м. Запоріжжя) 69063 м. Запоріжжя, проспект Соборний, 21
2.Вид та основні цілі ДДП (документ державного планування).
«Детальний план території для будівництва об’єктів вітрової електростанції потужністю 800 МВт на земельній ділянці орієнтовною площею 3750га, розташованій на території Боївської сільської ради Нікольського району Донецької області за межами населених пунктів» (далі Детальний план) розробляється на підставі розпорядження голови Нікольської районної державної адміністрації Донецької області № 266 від 18.09.2019 р. «Про розроблення детального плану для будівництва об’єктів вітроелектростанції».
Метою будівництва вітроелектростанції є забезпечення енергобезпеки держави шляхом генерування екологічно чистої електроенергії за рахунок енергії вітру з її подальшим постачанням до Єдиної енергетичної системи України.
Детальний план є містобудівною документацією місцевого рівня, яка визначає функціональне призначення, параметри забудови та використання території з метою розміщення об’єктів будівництва, формування принципів планувальної організації забудови, визначення планувальних обмежень використання території згідно з державними будівельними та санітарно-гігієнічними нормами із дотриманням вимог містобудівного, санітарного, екологічного, природоохоронного, протипожежного та іншого законодавства.
При розроблені детального плану враховуються Схема планування території Донецької області, інформація земельного кадастру, матеріали з визначення та врахування державних та регіональних інтересів.
3. Те, якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів)
Проект містобудівної документації Детальний план після розгляду та затвердження у встановленому порядку має бути основним керівним документом який визначає території виробничої зони, зон сільськогосподарського призначення, зон інженерної, транспортної інфраструктури та подальших стадій проектування, реконструкції та будівництва об’єктів, інженерних мереж і споруд, благоустрою території.
Згідно з пунктом 4 частини 3 статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» об’єкт проектування відноситься до другої категорії видів планованої діяльності та об’єктів, які можуть мати вплив на довкілля і підлягають оцінці впливу на довкілля (вітрові парки, вітрові електростанції, що мають дві і більше турбіни або висота яких становить 50 метрів і більше.)
4. Ймовірні наслідки
а) для довкілля, у тому числі для здоров’я населення – відсутні;
б) для територій з природоохоронним статусом – відсутні;
в) транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення – відсутні.
5. Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі якщо документ державного планування не буде затверджено
Україна має високий вітроенергетичний ресурс, достатній для забезпечення розвитку великих вітроенергетичних об’єктів. Південне узбережжя України є одним з кращих регіонів в країні з точки зору існуючого вітропотенціалу. Природно, що вітроенергетичний розвиток охопив, в першу чергу південні області країни. «Зелена» електроенергія, вироблена за рахунок енергії вітру, дозволила скоротити викиди СО2 в атмосферу. У той самий час необхідно зазначити що електрична енергія, вироблена на ВЕС, є самою безпечною як технологічно, так і екологічно серед інших видів електроенергії.
Таким чином альтернатива відсутня. Якщо документ державного планування не буде затверджено, це створить умови для не реалізації будівництва ВЕС потужністю 800МВт на земельних ділянках на території Боївської сільської ради Нікольського району Донецької області, за межами населених пунктів, що не створить позитивних умов для економічного, енергетичного та соціального розвитку всієї південно-західної частини Донеччини та м. Маріуполь.

6. Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки
Розроблення СЕО проводиться одночасно з процесом розроблення ДПТ і є повністю інтегрована в процес розроблення ДПТ.
СЕО складається з опису наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, у тому числі вторинних, кумулятивних, синергічних, коротко-, середньо- та довгострокових, постійних і тимчасових, позитивних і негативних наслідків та заходів що передбачається вжити для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування. Також СЕО передбачає заходи, передбачені для здійснення моніторингу наслідків виконання документа державного планування для довкілля, у тому числі для здоров’я населення.

7. Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування.
В цілому розроблений у відповідності до державних будівельних норм, санітарних норм і правил проект містобудівної документації не матиме негативних наслідків виконання документа державного планування.
8. Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку
Розділ "Охорона навколишнього природного середовища" у містобудівній документації виконується відповідно до вимог частини другої ст. 11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку».
9. Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, та строки їх подання
Протягом 15 діб з дня оприлюднення повідомлення на офіційному сайті Нікольської районної державної адміністрації Донецької області, громадськість має право надати зауваження та пропозиції щодо визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту містобудівної документації «Детальний план території для будівництва об’єктів вітрової електростанції потужністю 800 МВт на земельній ділянці орієнтовною площею 3750га, розташованій на території Боївської сільської ради Нікольського району Донецької області за межами населених пунктів».
Пропозиції та зауваження подаються до сектору архітектури та містобудування Нікольської районної державної адміністрації Донецької області за адресою: вул. Свободи, 87, смт. Нікольське.
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

На изображении может находиться: небо, облако, на улице и природа