Публічний звіт голови Нікольської райдержадміністрації про роботу у 2016 році

Posted in 2016 рік

Звіт голови Володарської райдержадміністрації

про роботу у 2016 році

 

        Відповідно до частини третьої статті 45 Закону України «Про державну службу» з метою належного інформування громадськості про підсумки діяльності  Нікольської райдержадміністрації, до вашої уваги надається звіт про проведену роботу у 2016 році.

 

 Районна державна  адміністрація діє в межах повноважень, наданих Конституцією України, Законом України «Про місцеві державні адміністрації» та іншими законами та підзаконними актами.

У виконанні поставлених завдань райдержадміністрація тісно співпрацює з районною радою , виконуючи делеговані нею повноваження, та селищною і сільськими радами.

 

    Основними завданнями райдержадміністрації у 2016 році були: забезпечення наповнення бюджетів усіх рівнів, сприяння вирішенню питань стабільного виробництва продукції підприємствами району, створення сприятливого інвестиційного клімату, забезпечення соціального захисту населення, стабільного функціонування системи охорони здоров’я, освіти, культури та всіх галузей, які мають забезпечити належний рівень життя мешканців району.

 

            Для виконання поставлених завдань, районною державною адміністрацією було розроблено та надано на  затвердження районною радою Програму соціально-економічного розвитку району на 2016 рік, сьогодня діє 24   цільові   та  галузеві програми.

На виконання заходів Програми економічного і соціального розвитку району за 2016 року за рахунок усіх джерел фінансування було спрямовано майже 184 млн.грн.

 

Одним  з найважливіших факторів забезпечення соціально-економічної стабільності в районі є виконання бюджету,

До загального фонду бюджету району (без трансфертів) надійшло 54,4 млн. грн., або 131,2 відсотка призначень на рік. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились в 1,5 рази. Нормативний рівень надходжень забезпечено до всіх місцевих бюджетів.

           Основне джерело доходів місцевих бюджетів – податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого в обсязі доходів, одержаних у 2016 році, склала 50,4 %. Перевиконання річного плану пояснюється поетапним збільшенням мінімальної заробітної плати та змінами внесеними до Податкового кодексу у частині збільшення  відсотку відрахувань. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 9,1 м лн.грн.,

           Видатки за 2016 рік по загальному фонду зведеного бюджету району склали 182,8 млн.. грн., або 94,9 % до затвердженого розпису на звітний рік.

Далеко не все зроблено в районі з погашення податкового боргу до бюджетів всіх рівнів, який зріс в порівнянні з початком року на 89%, в цьому серйозна недоробка фіскальної служби.

 

Перевиконання доходною частини бюджету дало можливість направити додаткові кошти на укріплення матеріально-технічної бази соціальної сфери та завершити виготовлення проектно-кошторисної документації для залучення інвестицій як з державного, обласного бюджетів так і з Європейського інвестиційного фонду та інших міжнародних організацій.

 

В минулому році виготовлено 16 пакетів ПКД, які пройшли експертизу, у тому числі шість проектів згідно розпорядження  голови облдержадміністрації № 548  . Витрати на виготовлення ПКД склали майже 3,5 млн. грн., планується залучити інвестицій на суму 107,5 млн. грн.

В минулому році планувалося на території району реалізувати 10 інвестиційних проектів, але не один з них до кінця не реалізовано. При виконанні робіт по проекту Реконструкція системи водопостачання, що фінансувався за рахунок коштів ДФРР в кінці року втрутилися корупційні схеми, що були зафіксовані правоохоронними органами, і як наслідок була вилучена у замовника та підрядника вся фінансова документація, що в свою чергу не дало змоги розрахуватися за виконані роботи по проекту. Та ж  доля спіткала і проект з використанням коштів субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій (капітальний ремонт котельні дитячого садка «Сонечко», тому що  в системі Прозоро переможцем було визнано одне і теж підприємство. Недбала робота керівника Районного будинку дитячої творчості призвела до зриву реалізації проекту з капітального ремонту будівлі.

 

На даний час вирішується питання щодо джерела фінансування для закінчення незавершеного будівництва по проектах 2016 року. Частину видатків по реконструкції системи водопостачання Нікольській селищній раді прийдеться взяти на себе, або самостійно шукати джерела фінансування, так як без завершення першої черги проекту, не має сенсу розпочинати другий на 16 млн. грн., який вже виставлений на торги  і сьогодні повинен бути проведений аукціон з визначенням підрядника.

 

        По проектам згідно Розпорядження голови ОДА № 548 функції замовника вами були передані Департаменту капітального будівництва, який від 3-х до 4-х разів виставляв на аукціон оголошення закупки, але лише по одному об’єкту був визначений переможець, по іншим - учасники торгів не відповідали умовам Закону про публічні закупівлі.

        В листопаді минулого року завершено розробку та отримано позитивний експертний висновок по капітальному ремонту внутрішніх приміщень опорної школи майже на 22 млн. гривень,  Департаментом капітального будівництва ініційовано внесення змін в розпорядження голови ОДА № 548 в частині збільшення  суми фінансування.

 

 

Крім участі в державних програмах розвитку регіону, районом отримано грантів на суму 4,2 млн. грн., за рахунок яких реалізовано 12 проектів. Найбільш вагоміші  внески були від Міжнародної організації з міграції  2,1 млн. грн., які направлені на проведення ремонтів внутрішніх приміщень Районного будинку культури, Новокраснівського ФАПу, Загальноосвітньої школи №1 Адвентистського агентства допомоги та розвитку в Україні «ADRA» 741,6 тис. грн., ЮНИСЕФ – 1,2 млн. грн.

 

При об’єднанні фінансових ресурсів районного, сільських бюджетів та благодійників  в системі охорони здоров’я району проведені ремонти в 6 амбулаторіях та ФАпах, придбано медичне обладнання для Центру первинної медико-санітарної допомоги та центральної районної лікарні на загальну суму 800 тисяч гривень.

 

В закладах освіти проведені поточні ремонти систем опалення с заміною котлів, часткова заміна вікон на енергозберігаючі, частковий ремонт покрівлі, придбано спортивне та ігрове обладнання на загальну суму 1,6 млн. грн.

 

На виконання меморандуму укладеного між райдержадміністрацією та «Харвест-Холдінгом» в частині підтримки об’єктів соціальної інфраструктури проведена часткова заміна вікон в 2-х навчальних закладах.

            Робота райдержадміністрації  проводилась відповідно до  планів роботи.

             У продовж 2016 року  проведено  15 засідань колегії  райдержадміністрації, розглянуто 57 питань, за результатами  засідань колегії  прийнято  16 розпоряджень  та 972  протокольних доручень голови райдержадміністрації.

             На виконання законів України, постанов Кабінету Міністрів, розпоряджень голови облдержадміністрації та з поточних питань життєдіяльності району мною було видано 424 розпоряджень. Хід їх виконання знаходиться на контролі у мене особисто та у заступників голови та керівника апарату  згідно з розподілом обов’язків.

            З метою зняття соціальної напруги та надання роз’яснень в звітному році проведено 16 «відкритих приймалень» в населених пунктах району в яких взяло участь 460 громадян району, що поставили 196 запитань,. На більшість питань  відповіді було надано на місці, інші - взято на контроль.

            За звітний період головою та заступниками голови райдержадміністрації  проведено 177  прийомів громадян з особистих питань, прийнято 258 громадян,  надійшло письмових звернень – 50.

          Забезпечено оперативне реагування на розгляд звернень громадян на  урядову телефонну «гарячу лінію» яких надійшло 436, найбільша кількість - від соціально незахищених верств населення з питань соціального захисту, а саме,- надання субсидії та соціальних виплат .

 

У районі створено 57 тендерних комітетів.

 

З початку року через систему ProZorro 13 організаторами оголошено 124 тендерів на планову суму 5 928,206 тис. грн. При цьому завершено 118 тендерних процедур на суму 4,5 млн. грн.

Райдержадміністрацією тричі організовувалося навчання членів тендерних комітетів щодо роботи в системі Прозоро, які отримали сертифікати.

В районі діє центр надання адміністративних послуг, який надає 72 вида послуг, загальна кількість видів адміністративних послуг, які надаються через Центр зросла в поточному році на 26,3%. Кількість  наданих адмінпослуг по відношенню до аналогічного періоду минулого року складає 110%. Для об’єднання на єдиному просторі всіх служб, що надають адміністративні послуги, планується за рахунок коштів Європейського інвестиційного банку створити Єдиний адміністративний офіс, який надасть можливість отримати послуги в одному місці. Під даний проект виготовлена проектно-кошторисна документація, сума інвестицій 2,6 млн. грн.

У 2016 році зареєстровано 10 суб’єктів малого підприємництва та 60 фізичних осіб підприємців, які створили 78 нових робочих місць, що на 62,5% більше, ніж у аналогічному періоді минулого року.

 

 На обліку в центрі зайнятості протягом 9 місяців 2016 року перебувало 800 осіб, з них працевлаштовані 311. Рівень працевлаштування за направленням центру зайнятості склав 33,2% від загальної кількості зареєстрованих безробітних.

 

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників району у звітному періоді становила 4064,0 грн., підвищення до аналогічного періоду 2015 року склало 53,9%. Досить високий рівень підвищення оплати праці досягнуто за рахунок співпраці райдержадміністрації та роботодавців в частині офіційного направлення у фонд оплати праці коштів, що вивільнилися за рахунок зниження ставки ЄСВ.

 

На протязі звітного періоду в районі відсутня заборгованість із заробітної плати на економічно активних підприємствах та підприємствах-банкрутах. Заборгованість із заробітної плати існує на одному економічно неактивному підприємстві у розмірі 165,0 тис. грн., та обліковується протягом 2-х років.

 

На постійному контролі в райдержадміністрації знаходиться робота установ, що надають соціальні послуги населенню, в тому числі внутрішньо переміщеним особам.

     

Здійснювались заходи, спрямовані на забезпечення своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій.    Станом на 01 січня поточного року загальна кількість пенсіонерів, які складає 14800 осіб.

    У  2016  році в районі виплачено 358,9 млн. грн пенсії, що на 25,2 % більше в порівнянні з 2015 роком., що зумовлено реєстрацією пенсіонерів, які прибули з зони АТО.  

  Загальна сума боргу до бюджету до Пенсійного фонду склала 17,9 тис. грн.

Середній розмір пенсії станом на 01.01.2017 року склав 1911,18  грн., що у порівнянні з 2015  роком більше на 10,9 %

             Найбільша частина видатків районного бюджету припадає на фінансування різних видів соціальних допомог сім’ям з дітьми, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, сиротам, малозабезпеченим сім’ям. Протягом року 2850 сімей  отримували різні види державної допомоги, на виплату яких направлено 29 млн. грн.

            На підтримку малозабезпечених залучалась допомога від благодійних фондів, громадських організацій та народних депутатів.

 

За  2016 рік загальна сума нарахування  житлової субсидії склала майже 70 млн. грн.

8 тисячам громадян пільгової категорії надано пільг  на суму 5,5 млн .грн.

 

При райдержадміністрації діє комісія з призначення соціальних виплат ВПО нарозглянуто 98,3% справ, засідання комісії відбуваються щонеділі. Всього в минулому році надано 6163 заяви, з них відмовлено у призначенні 363 особам.

З метою попередження дитячої бездоглядності, жорстокого поводження з дітьми, профілактики правопорушень серед неповнолітніх протягом 2016 року здійснено 35 рейдів «Діти вулиці», «Сім’я», «Урок», під час яких обстежено 35 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Ініційовано направлення до Нікольського районного суду 5 позовних заяв про позбавлення батьківських прав 3 батьків відносно 5 дітей, та одна заява про відібрання дітей без позбавлення батьківських  прав відносно 6 дітей.

               Протягом 2016 року за неналежне виконання батьківських обов’язків до адміністративної відповідальності притягнуто 8 батьків.

Станом на 01 січня 2017 р. на обліку в службі у справах дітей перебуває 89 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.     

     В районі  створено та успішно функціонує 4 прийомні сім’ї, до яких влаштовано 8 дітей. У серпні 2016 року  відкрито Дитячий будинок сімейного типу, до якого влаштовано 5 дітей.

 

Однією з складових сфери матеріального виробництва в економіці району є промисловість, яку представляють 2 підприємства добувної промисловості (кар’єри) та мале підприємство «Володарська типографія».

За січень-вересень 2016 року     обсяг реалізованої промислової продукції у відпускних цінах підприємств склав більше 36 млн. грн., але це значно нижче середньо обласного показника, який розраховується на душу населення (в 24 рази). В той же час темпи реалізації в порівнянні з минулим роком збільшились майже в 2 рази. Низькі темпи виробництва пояснюються розірванням економічних зв’язків, що були налагоджені до початку окупації в регіоні.

Базовою галуззю економіки району є сільське господарство. В користуванні сільгосппідприємств знаходиться 59,6 тис. га сільгоспугідь.

Під врожай 2016 року сільськогосподарськими підприємствами району було посіяно майже 31 тис. га зернових культур, що становить 56,3 % до площі ріллі та 19,4 га технічних культур.

Валовий збір зернових культур склав 91,3 тис. тонн, при середній врожайності 30,4 ц. Загалом валова продукція рослинництва склала 159 млн. грн. 

Традиційно, протягом багатьох років район займав лідируючі позиції з врожайності. Але в цьому році при підготовці ґрунту під посів ранніх зернових та зернобобових культур основний сільгосптоваровиробник району компанія «Харвест-холдінг», яка займає в районі 53,7 відсотків посівної площі, порушила агротехнічні заходизахисту рослин, підкормки мінеральними добривами, підготовки насіннєвого матеріалу, не дотрималась правил сівозмін, що є важливою складовою частиною технології вирощування сільськогосподарських культур і, як наслідок, отримала в районі найнижчу врожайність зернових 26,1 ц/га.

 

Під врожай 2017 року посіяно озимих культур на зерно та зелений корм на площі 24 тисяч га, з них озимих зернових 97%.

 

Звітний період, на жаль,  відзначається зниженням поголів’я худоби, у тому числі ВРХ на 585 голів, свиней на 1103, овець на 1400 голів, і як наслідок зменшення реалізації м’яса на 374 ц. Всього реалізовано м’яса майже 94 тонни.

  За рахунок високого генетичного потенціалу тварин, яке утримується в ТОВ «Малинівка та «Нова нива» і впровадження сучасних технологій  виробництва молока в районі спостерігається підвищення продуктивності корів на 7%. В  минулому році валовий надій  молока  склав  13459,4т,    на  одну корову – 6109 кг, що на 734 кг більше рівня минулого року.

Для сприяння підвищення генетичного потенціалу тварин, які утримуються в домогосподарствах, в районі відкрито пункт штучного осіменіння маточного поголів’я великої рогатої худоби. Робота в цьому напрямку буде продовжена.

Однією з галузей, що динамічно розвивається є роздрібна торгівля.  У 2016 році споживчий ринок товарів та послуг діяв відповідно до попиту населення. Сучасні торговельні об’єкти розвиваються як за рахунок реконструкцій, капітальних ремонтів так і нового будівництва. У 2016 рік відкрито 2 торгівельних павільйон з продажу продовольчих товарів де створено 4 робочих місця.

Підвищення ефективності роботи торгівельних підприємств за рахунок реконструкції, модернізації, технічного переоснащення, приведення у відповідність вимогам сучасного дизайну також відбулось за рахунок коштів підприємців. За 2016 рік сума витрат становила 165,5 тис. грн.

 

Житлово-комунальні послуги в районі надають 6 суб’єктів підприємницької діяльності та 2 комунальних підприємства. Рівень сплати за житлово-комунальні послуги складав 100,4%.

У районі створено 29 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, що складає 42,6 % до загальної кількості будинків.

Не вирішеним залишається питання – створення полігону твердих побутових відходів, в той же час у грудні 2016 року розроблена та затверджена схема санітарної очистки  територій, згідно якої сміття планується вивозити до м. Маріуполь.

 

Райдержадміністрація, в межах наданих повноважень, здійснює контроль за дотриманням суб’єктами містобудівної діяльності вимог чинного законодавства щодо порядку розробки та затвердження нової містобудівної документації.

Нікольською селищною радою, а також Боївською, Кальчицькою, Касянівською, Зорянською, Зеленоярською, Республіканською, Новокраснівською сільськими радами розпочато роботу з оновлення генеральних планів населених пунктів. Протягом 2016 року виконаний перший етап – складання нової топографічної основи в електронному вигляді. З бюджетів селищної та сільських рад використано  681,01 тис грн.

Протягом 2016 року за рахунок бюджетів селищної та сільських рад відремонтовано 7,2 тисячі метрів квадратних доріг комунальної власності на суму 1,2 млн.грн.

Райдержадміністрація разом з органами місцевого самоврядування проводила роботу з поліпшення екологічного стану населених пунктів та екологічного середовища...

            На реалізацію заходів з охорони навколишнього природного середовища протягом минулого року було витрачено майже 904 тис. грн.

На реалізацію заходів Програми економічного і соціального розвитку району з питань земельних відносин у 2016 році витрачено 1,4 млн.  грн. з різних джерел фінансування, що в 1,9 рази більше  запланованого,

         Проведено нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення на площі 998 га, інвентаризацію земель державної та комунальної власності  несільськогосподарського призначення на площі 22 га на суму 143,8 тис. грн.,

 

В минулому році затверджено районну Програму відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом 2016-2017 роки.

 

                Райдержадміністрація забезпечує відповідно до законодавства розвиток усіх видів освіти, охорони здоров’я, культури, фізичної культури і спорту, сприяє відродженню осередків традиційної народної творчості, національно-культурних традицій населення.

 

Станом на початок 2016-2017 навчальний  рік всебічний розвиток дітей дошкільного віку  забезпечують 12 дошкільних навчальних закладів та 1 навчально-виховний комплекс, які відвідує 705 дітей, що становить 47%  від загальної кількості.

Організовано регулярне безкоштовне підвезення дітей дошкільного віку  до дошкільних навчальних закладів і додому.

Першочергову увагу відділ освіти райдержадміністрації приділяє охопленню дошкільною освітою 5-річних дітей для підготовки їх до навчання у школі.

 В районі функціонує 18 загальноосвітніх навчальних закладів, у тому числі  інноваційний заклад –гімназія «Софія» в якій навчається 412 учнів.

    В районі функціонує 2 освітніх округи з базовими навчальними закладами: Зорянська та Новокраснівська загальноосвітні школи.

Нікольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1-опорна школа має статус обласної базової школи для підготовки учнів до участі в конкурсах та олімпіадах з української мови та літератури,  Нікольська гімназія «Софія» є опорною школою з дистанційної освіти.

              Для збереження здоров’я та фізичного розвитку школярів в районі функціонує 16 спортивних залів  та  18 спортивних майданчиків.

     Індивідуальним навчанням охоплено –   38  учнів

               

     В  закладах  освіти  району  функціонує  українська  мова як державна, забезпечується потреба населення у навчанні і  вихованні  дітей  та  учнівської  молоді  українською  мовою. 

 

В минулому році особлива увага приділялася забезпеченню відпочинку та оздоровленню дітей. Функціонувало 16 пришкільних таборів, в яких відпочило 556 дітей молодшого шкільного віку  витрачено на утримання склали 799,0 тис .грн.

 

Постійно проводиться  робота щодо патріотичного виховання, метою якої є становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано розбудовувати її як незалежну, правову державу, сприяти єднанню українського народу, громадянському миру і злагоді в суспільстві.

 

Провідну роль у патріотичному вихованні учнівської молоді відіграють  районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), уроки Мужності на які постійно запрошуються бійці Збройних сил України, військові частини яких розташовані на території населених пунктів. В районі розроблена програма  патріотичного виховання молоді.

В галузі охорони здоров`япротягом року виконувалось 4 державних та регіональних цільових програм. Це дозволило покращити якість надання медичної допомоги населенню району, про що свідчить  достатня робота ліжка, підвищення показника хірургічної активності.

Зважаючи на серйозність проблеми з туберкульозу,  на виконання  районної «Програми протидії захворювання на туберкульоз з  районного  бюджету  було  витрачено  майже 113 тис.грн.,  в тому числі на закупівлю туберкуліну 65 тис .грн. Охоплено туберкулінодіагностикою 2624 дітей.

  Виконуючи заходи Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року» за рахунок місцевого бюджету було забезпечено 8 дітей ВІЛ-інфікованих матерів пільговим харчуванням на суму 31тис. грн..

На виконання Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями в минулому році   забезпечено лікарськими засобами 39 онкохворих на суму 103,6 тис. грн.

Хворі на цукровий діабет  було повністю забезпечені інсулінами.

 

Протягом звітного періоду проведено  організаційні та практичні заходи по удосконаленню фізкультурно-масової роботи, підвищенню спортивної майстерності, залученню молоді до занять спортом. Згідно календарного плану спортивно-масових заходів відділом у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації проведено 57 спортивно-масових заходів, в яких взяло участь 7435 осіб.

В районі культивується 10 олімпійських та 7 неолімпійських видів спорту. Фізкультурно-оздоровчою та спортивною роботою в районі охоплено 6343 особи. На базі ДЮСШ працює 16 учбових груп з дзюдо та вільної боротьби, де займаються 178 дітей. Спортсмени району постійно приймають участь в змаганнях різного рівня, досягаючи певних показників.

 

Головну роль у задоволенні культурних потреб населення району відіграють клубні заклади. Аматорські  творчі  колективи, яких в районі  94, об’єднують 982 аматори. За звітний період збільшилась кількість колективів художньої творчості на 9 од. і складає 65, кількість учасників в них збільшилась на 78 осіб (635 учасників). В клубних закладах діє 10 «народних» аматорських колективів, 1 «народний» колектив працює в районній музичній школі.

Бюджетний контингент учнів музичної  школи протягом останніх років залишається у кількості 130 осіб. Забезпечується виплата 7 щомісячних стипендій ім. Д. К. Патричі обдарованим учням школи.

Учнівські та викладацькі колективи школи взяли участь в 5 конкурсах обласного, Всеукраїнського і міжнародного рівнів та посіли 3 перших місця, 2 – других та 5-ть  третіх.

   

В 2016 році проведений 15 міжрегіональне свято «Легенди степу», головною метою якого є вшанування пам’яті нащадків козацького роду.

 

Проведено цикл заходів до 25-річчя Незалежності України, головною подією якого була районна культурно-мистецька естафета «Всім серцем  любіть Україну свою», символом естафети став вишитий майстринями кожної сільради «Рушник єднання». Проведено культурно-мистецьку акцію для дітей та молоді «Ми – України діти», районний літературний конкурс « «Свою Україну любіть» та інше.

         До історико-культурної спадщини району відносяться 34 пам’ятки історії і культури, які розташовані  на території Нікольського району. Протягом 2016 року проводились поточні ремонти 11 пам’яток на загальну суму 32.0 тис.грн.

      Завершуючи свій звіт, з впевненістю можу доповісти, що Райдержадміністрація й надалі буде працювати над реалізацією завдань, поставлених Президентом України, урядом, районною радою та прикладе всіх зусиль, щоб втримати ситуацію в районі стабільною та контрольованою. 

Дякую.