Чергове засідання колегії Нікольської районної державної адміністрації від 15.01.2020 року. Проект рішення "Про результати роботи Нікольського відділення поліції Волноваського ВП ГУНП в Донецькій області за 12 місяців 2019 року"

Posted in 2020 рік

 

УКРАЇНА

НІКОЛЬСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РІШЕННЯ

колегії районної державної адміністрації

 

     від ________________№ _________

                      смт Нікольське

 

Про результати роботи Нікольського

відділення поліції Волноваського ВП ГУНП

в Донецькій області за 12 місяців 2019 року

 

Зміцнення законності і правопорядку в державі, підвищення ефективності боротьби зі злочинністю в умовах сьогодення стало одним із головних напрямків діяльності всіх державних органів і суспільства в цілому та в Нікольському районі зокрема.

Протягом 12 місяців 2019 року особовим складом Нікольського  відділення поліції  Волноваського  ВП ГУНП в Донецькій  області забезпечено стабілізацію криміногенної ситуації  на території обслуговування та підвищено ефективність протидії злочинності у всіх напрямках діяльності.

Розроблено та введено в дію механізм екстреного реагування на факти порушення публічного порядку, бездоглядності дітей та профілактичної роботи з неблагополучними сім’ями.

Налагоджена взаємодія щодо вчасного інформування про резонансні події та кримінальні правопорушення, вчинені на території Нікольського району. 

Питання забезпечення протидії злочинності, зміцнення правопорядку протягом  поточного року постійно розглядалися на  нарадах при голові райдержадміністрації з керівниками силових структур та контролюючих органів району.

 З метою моніторингу криміногенної ситуації в районі, підвищення ефективності здійснення повноважень щодо забезпечення законності, забезпечення прав і свобод громадян щодобово відслідковується інформація про стан правопорядку в районі.

За 12 місяців 2019 року до відділення поліції надійшло 4092 заяви та повідомлення громадян про кримінальні правопорушення та інші події, з них: з ознаками кримінального правопорушення - 341, тяжких та особливо тяжких - 118. За   вказаний   період   розкрито 117 злочинів, у тому числі 39 тяжких та особливо тяжких. Слідчим відділенням Нікольського ВП Волноваського   ВП   ГУНП   в    Донецькій   області  було   повідомлено   про підозру Ф.2   110 особам.  З обвинувальним актом до суду направлено 117 (97 - у  поточному  році та 20 – у минулих роках)  кримінальних  проваджень.  Закрито  відповідно  до  ст.  284   КПК   України  316 кримінальних проваджень.

          За 12 місяців поточного року оперативними службами відділення поліції було розкрито 38 крадіжок  із  108 зареєстрованих.

За фактами незаконного зберігання зброї та боєприпасів розпочато досудове розслідування  в 20 кримінальних провадженнях, з незаконного обігу вилучено 3 одиниці вогнепальні зброї, 5 гранат та 1417 набоїв.

Співробітниками оперативних служб здійснено зусилля щодо виявлення та вилучення з незаконного обігу наркотичних речовин. Для досягнення  якісних результатів в цій роботі активно використовуються методи оперативно-розшукової діяльності, інтенсивно відпрацьовуються місця проведення дозвілля громадян, оперативно перевіряються навчально-виховні установи, проводяться спецоперації. Співробітниками відділення поліції  за 12 місяців 2019 року виявлено і задокументовано 49 злочинів, пов’язаних  з незаконним обігом наркотичних речовин. З незаконного обігу вилучено 1275 гр  наркотичних речовин (канабіс) та 73 кущі коноплі.

Структурними підрозділами райдержадміністрації, причетними до роботи з дітьми, спільно з працівниками відділення поліції проведена робота щодо профілактики дитячої бездоглядності, попередження злочинності, жорстокості та насильства в молодіжному середовищі, формування здорового способу життя.

На   профілактичному обліку у    Нікольському       відділенні     поліції       перебувають  4 неповнолітні особи.  За поточний період стосовно неповнолітніх  було складено 5 адміністративних протоколів за ст. 178 ч. 1 КУпАП розпивання алкогольних напоїв в публічному місці, 10 -  за ст.  175-1 КУпАП за куріння в забороненому місці та 2 -  за ст. 173 КУпАП хуліганство, 2 - за ст.  180 КУпАП доведення  неповнолітнього до стану сп’яніння.

Проводиться певна робота щодо сприяння особам, які звільнилися з місць позбавлення волі, у наданні допомоги в соціальній адаптації. З цією метою в районі створена та функціонує спостережна комісія, яка активно співпрацює з Нікольським ВП Волноваського ВП ГУНП в Донецькій  області щодо документування осіб, звільнених з місць позбавлення волі та здійснення нагляду за раніше засудженими особами. З метою надання допомоги раніше засудженим, в ресоціалізації проводиться їх опитування щодо паспортизації, наявності житла та реєстрації, працевлаштування, потреби в лікуванні, матеріальній допомозі тощо. Зазначена інформація розглядається на засіданнях спостережної комісії з метою оперативного вирішення проблемних питань.

Нікольським відділенням поліції проведено 12 оперативно-профілактичних відпрацювань території обслуговування, місячник добровільної здачі зброї, операцію «Розшук», «Зброя – вибухівка», «Перевізник», «Візит», «Літо», «Мігрант», «Мак», «Лісоруб»,«Надзор»,  «Безпека дорожнього руху», « Гральний бізнес». Щоп`ятниці та суботу  проводяться оперативно-профілактичні заходи та патрулювання смт  Нікольське.

Особовим складом Нікольського відділення поліції проводиться щоденне патрулювання нарядами поліції, які задіяні на охорону публічного порядку на території автостанції в смт Нікольське, де проводяться заходи з перевірки військовослужбовців на предмет перевезення ними зброї та вибухівки. Також працівниками поліції проводяться перевірки відділення «Нова пошта» з метою запобігання відправлення військовослужбовцями заборонених предметів. Для належного забезпечення охорони публічного порядку та цілодобової  профілактики скоєння кримінальних правопорушень створено сектор реагування патрульної поліції, який несе службу на території обслуговування.

З метою покращення роботи в даному напрямку, головою райдержадміністрації були конкретизовані завдання та доручення відповідним службам і органам. На  основі вищевикладеного, керуючись ст. 13,25 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, колегія райдержадміністрації

ВИРІШИЛА:

1. Інформацію Нікольського відділення поліції Волноваського ВП ГУНП в Донецькій області про результати роботи Нікольського відділення поліції Волноваського ВП ГУНП в Донецькій області за 12 місяців 2019 року взяти до відома.

2. Рекомендувати   Нікольському відділенню поліції  Волноваського ВП ГУНП в Донецькій області (УГНІВЕНКО):

 1) щоквартально на   нарадах  з керівниками силових структур та контролюючих органів району  в райдержадміністрації розглядати питання про стан оперативної обстановки на території району;

2) провести семінар-нараду з  селищним та сільськими головами  з питань відновлення діяльності громадських формувань з охорони публічного порядку;

3) на підставі аналізу криміногенної ситуації організувати та провести  комплексні  відпрацювання Нікольського району, спрямовані на стабілізацію оперативної обстановки.

Про результати роботи Нікольського

відділення поліції Волноваського ВП ГУНП

в Донецькій області за 12 місяців 2019 року

 

Взаємодія правоохоронних органів між собою та з органами влади завжди відігравала важливу роль у забезпеченні правопорядку. При об'єднанні зусиль правоохоронних та органів державної влади підвищується результативність, ефективність та дієвість контрольної діяльності у боротьбі зі злочинами та профілактики правопорушень.

З метою забезпечення протидії злочинності, уповільнення темпів її зростання, поступового нарощування зусиль державних органів і громадськості в боротьбі зі злочинністю, структурними підрозділами  райдержадміністрації, виконкомами селищної  та сільських рад, правоохоронними і контролюючими органами  району   проводиться спільна скоординована робота, спрямована на виконання заходів щодо профілактики правопорушень на території району.

Питання забезпечення протидії злочинності, зміцнення правопорядку протягом  поточного року постійно розглядалися на  нарадах при  голові райдержадміністрації з керівниками силових структур та контролюючих органів району.

 За 12 місяців 2019 року до відділення поліції надійшло 4092 заяви та повідомлення громадян про кримінальні правопорушення та інші події, з них: з ознаками кримінального правопорушення  -  341,   тяжких    та особливо тяжких - 118. За   вказаний   період   розкрито 117 злочинів, у тому числі 39 тяжких та особливо тяжких. Слідчим відділенням Нікольського ВП  Волноваського  ВП  ГУНП  в  Донецькій  області було повідомлено про підозру Ф.2   110 особам.  З обвинувальним актом до суду направлено 117 (97 - у  поточному  році та 20 – в минулих роках)  кримінальних  проваджень.  Закрито  відповідно  до  ст.  284   КПК   України  316 кримінальних проваджень.

          За 12 місяців поточного року оперативними службами відділення поліції було розкрито 38 крадіжок  із  108 зареєстрованих.

За фактами незаконного зберігання зброї та боєприпасів розпочато досудове розслідування  в 20 кримінальних провадженнях, з незаконного обігу вилучено 3 одиниці вогнепальні зброї, 5 гранат та 1417 набій.

Співробітниками оперативних служб здійснено зусилля щодо виявлення та вилучення з незаконного обігу наркотичних речовин. Для досягнення  якісних результатів в цій роботі активно використовуються методи оперативно-розшукової діяльності, інтенсивно відпрацьовуються місця проведення дозвілля громадян, оперативно перевіряються навчально-виховні установи, проводяться спецоперації. Співробітниками відділення поліції  за 12 місяців 2019 року виявлено і задокументовано 49 злочинів, пов’язані  з незаконним обігом наркотичних речовин. З незаконного обігу вилучено 1275 гр  наркотичних речовин (канабіс) та 73 кущі коноплі.

Структурними підрозділами райдержадміністрації, причетними до роботи з дітьми, спільно з працівниками відділення поліції проведена робота щодо профілактики дитячої бездоглядності, попередження злочинності, жорстокості та насильства в молодіжному середовищі, формування здорового способу життя.

На профілактичному обліку     у      Нікольському       відділенні     поліції       перебувають  4 неповнолітні особи.  За поточний період стосовно неповнолітніх  було складено 5 адміністративних протоколів за ст. 178 ч. 1 КУпАП розпивання алкогольних напоїв в публічному місці, 10 -  за ст.  175-1 КУпАП за куріння в забороненому місці та 2 -  за ст. 173 КУпАП хуліганство, 2 - за ст.  180 КУпАП доведення  неповнолітнього до стану сп’яніння.

Проводиться певна робота щодо сприяння особам, які звільнилися з місць позбавлення волі, у наданні допомоги в соціальній адаптації. З цією метою в районі створена та функціонує спостережна комісія, яка активно співпрацює з Нікольським ВП Волноваського ВП ГУНП в Донецькій  області щодо документування осіб, звільнених з місць позбавлення волі та здійснення нагляду за раніше засудженими особами. З метою надання допомоги раніше засудженим в ресоціалізації проводиться їх опитування щодо паспортизації, наявності житла та реєстрації, працевлаштування, потреби в лікуванні, матеріальній допомозі тощо. Зазначена інформація розглядається на засіданнях спостережної комісії з метою оперативного вирішення проблемних питань. Станом на 31 грудня  2019 року до районної спостережної комісії з установ  виконання покарань надійшло 10 повідомлень  про звільнення раніше засуджених, фактично прибуло та поставлено на облік 14 осіб.

За 12 місяців 2019 року раніше засудженими особами скоєно 8 злочинів, за аналогічний період минулого року - 5, у стані алкогольного сп’яніння - 2 (за минулий рік 4). На профілактичному обліку в відділенні  поліції знаходиться: раніше засуджених, з непогашеною судимістю – 32 особи, під адміністративним наглядом – 11 осіб, формально підпадають під адміністративний нагляд – 15 осіб, 71  особа, що скоїла насилля в сім’ї.

Значна увага приділяється забезпеченню охорони публічного порядку і безпеки громадян та профілактики правопорушень.

Нікольським відділенням поліції проведено 12 оперативно-профілактичних відпрацювань території обслуговування, місячник добровільної здачі зброї, операцію «Розшук», «Зброя – вибухівка», «Перевізник», «Візит», «Літо», «Мігрант», «Мак», «Лісоруб» «Надзор» «Безпека дорожнього руху», «Гральний бізнес». Щоп`ятниці та суботи проводяться оперативно-профілактичні заходи та патрулювання смт  Нікольське.

Особовим складом Нікольського відділення поліції проводиться щоденне патрулювання нарядами поліції, які задіяні на охорону публічного порядку на території автостанції в смт Нікольське, де проводяться заходи з перевірки військовослужбовців на предмет перевезення ними зброї та вибухівки.

Нікольським відділенням поліції, для належного забезпечення охорони публічного порядку та профілактики скоєння кримінальних правопорушень цілодобово, створено сектор реагування патрульної поліції, які несуть службу на території обслуговування.

При  несенні  служби  на  маршрутах  патрулювання    складено  2919 адміністративних протоколів,  з них: ст. 51,44 КУпАП - 4, ст. 191 КУпАП - 9, ст. 192, 195 КУпАП - 132, ст. 184 КУпАП - 58, ст. 173 КУпАП - 36, ст. 178 КУпАП - 791, ст. 173-2 КУпАП - 86, ст. 175-1 КУпАП - 13, ст. 176-177 КУпАП - 96, ст. 187 КУпАП - 225, ст. 154,155, 156 КУпАП - 18,     ст. 190  КУпАП - 3, ст. 180 КУпАП - 3, ст. 122 КУпАП - 377, ст. 121 КУпАП - 527, ст. 130 КУпАП -123, ст. 126 КУпАП - 194, ст. 127 КУпАП - 128, ст. 124 КУпАП - 17,ст. 125 КУпАП - 72, ст. 132 КУпАП - 2, ст. 183 КУпАП - 3, ст. 185 КУпАП – 2.

Окрім цього, керівництвом Нікольського відділення поліції значна увага приділяється особистому прийому громадян. Проводиться ряд організаційних питань щодо неухильного дотримання особовим складом відділення поліції  вимог Закону України «Про звернення громадян», Закону України «Про доступ до публічної інформації», відомчих наказів МВС України, наказів та доручень ГУНП в Донецькій області щодо організації роботи зі зверненнями та запитами народних депутатів України, зверненнями громадян, їх особистого прийому. Керівництвом Нікольського ВП Волноваського ВП ГУНП в Донецькій області забезпечено безумовне виконання відомчих нормативних документів, які регламентують порядок прийому, обліку, реєстрації та розгляду заяв і повідомлень про злочини та події. Постійно здійснюються заходи щодо покращення  якості особистого прийому громадян та створення належних умов, спрямованих на реалізацію їх конституційних прав щодо звернень, з цього приводу складено графіки прийому громадян у відділенні поліції та виїзного прийому громадян керівництвом відділення поліції у приміщеннях селищної та сільських рад району, де ведеться реєстрація звернень громадян, що надійшли під час виїзних прийомів.

У діяльності Нікольського ВП Волноваського ВП ГУНП в Донецькій області існують проблемні питання, які потрібно вирішувати за участю керівництва органів місцевої влади та самоврядування.                                                                           

На даний час необхідно придбання для відділення поліції службового автомобіля та забезпечення паливо-мастильними матеріалами наявні службові автомобілі відділення поліції, з метою належного реагування та запобігання надзвичайних ситуацій, проведення оперативних відпрацювань території району та здійснення охорони публічного порядку, профілактики скоєння кримінальних правопорушень та розкриття і розслідування зареєстрованих злочинів.

 

 

Начальник Нікольського ВП

Волноваського ВП ГУНП в Донецькій області

майор поліції                                                                                                               І.УГНІВЕНКО