Чергове засідання колегії Нікольської районної державної адміністрації. Проект рішення "Про підсумки виконання Програми забезпечення діяльності мобільного соціального офісу соціального захисту населення у Нікольському районі на 2017-2019 роки"

Posted in 2020 рік

 

 

УКРАЇНА

НІКОЛЬСЬКА  РАЙОННА  ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РІШЕННЯ

колегії районної державної адміністрації

    

 від ________________№ _________

        смт Нікольське

 

 

Про підсумки виконання

Програми забезпечення діяльності

мобільного соціального офісу

соціального захисту населення у

Нікольському районі на 2017-2019 роки

 

Протягом 2019 року на діяльність мобільного соціального офісу (витрати на утримання транспортного засобу, придбання бензину) планувалось фінансово забезпечити за рахунок коштів місцевого бюджету на суму 23,7 тис. грн, а саме: з районного бюджету -   12,0 тис. грн, з селищної, сільських бюджетів - 11,7 тис. грн. Фактично отримано коштів за рахунок місцевого бюджету: з районного бюджету – 12,0 тис. грн, з селищної, сільських бюджетів – 4,0 тис. грн, що не забезпечило в повному обсязі виконання Програми забезпечення діяльності мобільного соціального офісу соціального захисту населення у Нікольському районі на 2017-2019 роки (далі – Програма)та позбавило громадян інших сільських рад можливості звернутися за житловою субсидією за місцем проживання.

Робота мобільного соціального офісу здійснювалася згідно затвердженого графіку на 2019 рік. На виконання Програми Кальчицькою, Зорянською, Боївською та Зеленоярською сільськими радами виділено по 1,0 тис. грн., що було передбачено заходами програми.

Протягом звітного періоду мобільним соціальним офісом проведено виїзди до населених пунктів району: Бойове, Малинівка, Кальчик, Кирилівка, Тополине, Республіка, Зелений Яр, Касянівка, Кременівка, Зоря, Новокраснівка, Малоянисоль, Труженка, Темрюк, Федорівка.

На виконання вимог наказу Міністерства соціальної політики України від                     14 березня 2012 р. № 137 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо надання громадянам соціальної підтримки за принципом «єдиного вікна» та виїзної роботи «мобільного соціального офісу», з метою забезпечення доступу соціально-незахищених верств населення Нікольського району до правової допомоги та допомоги при оформленні документів для отримання пенсій, всіх видів державної соціальної допомоги, компенсацій, пільг, субсидій та інше, безпосередньо за місцем проживання, керуючись статями 23, 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», колегія райдержадміністрації:

 

ПРОПОНУЄ:

 

1. Інформацію про підсумки виконання Програми забезпечення діяльності мобільного соціального офісу соціального захисту населення у Нікольському районі на 2017-2019 роки взяти до відома.

 

2. Управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації (АЛІПА) підготувати проєкт районної Програми забезпечення діяльності мобільного соціального офісу соціального захисту населення у Нікольському районі на 2020-2022 роки та винести на розгляд колегії райдержадміністрації та сесії районної ради.

 

 

Інформація про підсумки виконання Програми забезпечення діяльності мобільного соціального офісу соціального захисту населення

у Нікольському районі на 2017-2019 роки.

З метою підвищення якості надання соціальної підтримки населенню та посилення адресності, суттєвого покращення соціального обслуговування, своєчасного інформування про зміни у законодавстві з питань соціального захисту та надання всіх видів соціальної допомоги населенню району шляхом проведення прийому громадян безпосередньо за місцем проживання було розроблено районну Програму забезпечення діяльності мобільного соціального офісу соціального захисту населення у Нікольському районі на 2017-2019 роки та затверджено рішенням районної ради від 22 лютого 2017 р. № 7/18-262 (далі Програма).

Протягом 2019 року діяльність роботи мобільного соціального офісу (витрати на утримання транспортного засобу, придбання бензину) планувалось фінансово забезпечити за рахунок коштів місцевого бюджету на суму 23,7 тис. грн, а саме: з районного бюджету - 12,0 тис. грн, з селищної, сільських бюджетів - 11,7 тис. грн. Фактично отримано коштів за рахунок місцевого бюджету: з районного бюджету –     12,0 тис. грн; з селищної, сільських бюджетів – 4,0 тис.грн, що незабезпечило в повному обсязі виконання Програми та позбавило громадян інших сільських рад можливості звернутися за житловою субсидією за місцем проживання.

На виконання Програми Кальчицькою, Зорянською, Боївською та Зеленоярською сільськими радами виділено по 1,0 тис. грн.

Робота мобільного соціального офісу здійснювалася згідно затвердженого графіку на 2019 рік.

Протягом звітного періоду мобільний соціальний офіс виїздив до населених пунктів району: Бойове, Малинівка, Кальчик, Кирилівка, Тополине, Республіка, Зелений Яр, Касянівка, Кременівка, Зоря, Новокраснівка, Малоянисоль, Труженка, Темрюк, Федорівка.

Разом зі спеціалістами управління соціального захисту населення Нікольської райдержадміністрації та територіального центру надання соціальних послуг брали участь у роботі спеціалісти управління Пенсійного фонду України, служби у справах дітей райдержадміністрації, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Спеціалісти проводили роз’яснювальну роботу з питань: призначення субсидії на житлово-комунальні послуги, тверде паливо та скраплений газ; надання соціальних допомог, пільг та компенсацій; санаторно-курортного оздоровлення; забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів тощо; приймали заяви та відповідні документи від громадян; надавали соціально-медичні, соціально-побутові, психологічні, швацькі, перукарські послуги одиноким особам похилого віку та інвалідам, малозабезпеченим особам за місцем їх проживання; проводили роз’яснювальну роботу з питань призначення та виплати пенсій, перерахунку пенсій тощо.

На місцях майже у всіх сільських радах працюють уповноважені особи з соціальних питань, які приймають документи на оформлення всіх видів соціальної допомоги та передають їх до управління, а саме налагоджено роботу з Зорянською, Кальчицькою, Малоянисольською, Боївською, Республіканською, Новокраснівською, Касьянівською, Темрюцькою сільськими радами.

За результатами роботи протягом 2019 року було здійснено 15 виїздів мобільного соціального офісу. Всього до спеціалістів звернулося 103 громадянина.

Основні питання громадян, які порушувалися під час звернення до спеціалістів «мобільного соціального офісу», – надання державних соціальних допомог, надання субсидій та пільг на придбання твердого палива та скрапленого газу, пенсійне забезпечення, надання пільг багатодітним сім’ям, взяття на обслуговування одиноких громадян територіальним центром надання соціальних послуг (надання соціальних послуг). Усі звернення громадян вирішувалися позитивно. Це дало результат: жителі району, в тому числі, які мешкають у віддалених населених пунктах, одержали консультаційно-роз’яснювальну інформацію з питань діючого законодавства та заходів соціального спрямування, та мали можливість  надати заяви та інші документи.

Основні напрямки програми забезпечення діяльності мобільного соціального офісу соціального захисту населення спрямовані на надання всіх видів соціальної допомоги населенню району шляхом обслуговування безпосередньо за місцем проживання виконані.

 

 

Начальник управління

соціального захисту населення

райдержадміністрації                                                           С. АЛІПА

 

 

 

 

Додаток

до проєкту районної Програми

забезпечення діяльності                               

мобільного соціального офісу

соціального захисту населення

у Нікольському районі

на 2020-2022 роки

 

Заходи щодо виконання проєкту районної Програми забезпечення діяльності  мобільного соціального офісу

соціального  захисту населення у  Нікольському районі на 2020-2022 роки

 

№ з/п

Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання)

Перелік заходів програми

Строк виконання заходу

Виконавці

Джерела фінансування

Орієнтовні обсяги фінансування (вартість), тис.грн

Очікуваний результат

1

Соціальна підтримка населення

Здійснення виїзних прийомів громадян в віддалених населених пунктах  району з метою надання соціально-правової допомоги соціально-незахищеним верстам населення та прийняття документів для оформлення пенсій, всіх видів державної соціальної допомоги, компенсацій, пільг, субсидій і інше.

 

Постійно

УСЗН  райдержадміністрації та територіальний центр надання соціальних послуг, служба у справах дітей райдержадміністрації, УПФУ в Володарському районі, ЦСССДМ, ФССНВВП, РЦЗ (за згодою)

 

Районний

бюджет, селищна, сільські бюджети

 

 

72,1

Забезпечення канцтоварами та паливно-мастильними матеріалами

2

 

Забезпечення максимального  наближення послуг з надання соціальної підтримки тим категоріям населення, які її потребують

 

Постійно

УСЗН  райдержадміністрації та територіальний центр надання соціальних послуг, служба у справах дітей райдержадміністрації, УПФУ в Володарському районі, ЦСССДМ, ФССНВВП, РЦЗ (за згодою)

 

Не потребує фінансування

-

Зменшення витрат соціально –незахищених верств населення по проїзду до районного центру та часу для оформлення пенсій, всіх видів державної соціальної допомоги, компенсацій, пільг субсидій інше

3

 

Залучати до роботи «мобільного  соціального офісу» (за згодою) представників управлінь Пенсійного фонду України,центру зайнятості та територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

 

По мірі необхідності

 

 

УСЗН  райдержадміністрації

 

 

Не потребує фінансування

-

 

4

 

Організувати роботу уповноважених сільських та селищних рад щодо прийняття документів на призначення всіх видів соціальної допомоги від мешканців сільської місцевості за місцем проживання та виділити окремі години для прийому зазначених уповноважених в Управліннях

 

Постійно

 

УСЗН  райдержадміністрації

 

Не потребує фінансування

-

 

5

 

Забезпечити призначення всіх видів соціальної допомоги за єдиною заявою

Постійно

УСЗН  райдержадміністрації

Не потребує фінансування

-

 

 

Начальник управління                                                                     С. АЛІПА

Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання)

 

Кількість (шт.)

Джерела фінансування

Орієнтовні обсяги фінансування  (вартість), тис. гривень,

Примітка

Соціальна підтримка населення:

 

 

Картридж для багатофункціонального пристрою Canon i-SENSYS VF3010 з заправкою один раз на два місяці щорічно

1

районний бюджет

2,8

Картридж-1300 грн.

Заправка 6 разів 250 грн -1500 на рік

Бумага (А4), упаковка (щомісяця)

12

районний бюджет

6,0

 

Бензин, літри

506

Районний бюджет

селищний, сільські бюджети

3,2

 

 

11,0

1 л. (А92) – 28 грн. (з урахуванням збільшення цін на бензин протягом періоду)

Набір автомобіліста: аптечка, вогнегасник, знак аварийної зупинки, трос, перчатки, жилет, домкрат

1

районний бюджет

1,6

 

Страхування автомобіля (щорічно)

1

районний бюджет

0,5

 

Всього:

 

 

25,1

 

 

 

Додаток

                                                                                                                 до рішення колегії  

                                                                                                                 райдержадміністрації  

                                                                                                                 ___________№__________

 

 

Проєкт програми

забезпечення діяльності   мобільного соціального офісу соціального  захисту

населення у  Нікольському районі на 2020-2022 роки

 

Проєкт програми забезпечення діяльності мобільного соціального офісу соціального захисту населення у Нікольському районі на 2020-2022 роки (далі – Програма) розроблено з метою забезпечення доступу соціально-незахищених верств населення Нікольського району до правової допомоги та допомоги при оформленні документів для отримання пенсій, всіх видів державної соціальної допомоги, компенсацій, пільг, субсидій та інше, безпосередньо за місцем проживання, використовуючи спецтранспорт, обладнаний оргтехнікою, необхідною для виконання завдань.

На виконання законів України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту», «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», «Про соціальні послуги», «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям інвалідам» управлінням соціального захисту населення Нікольської райдержадміністрації проводиться певна робота щодо реалізації державної політики в галузі соціального забезпечення та соціального захисту незахищених верств населення.

На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації знаходиться 1182 сім’ї - одержувачів допомоги згідно Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», 158 малозабезпечених сімей, 23137 пенсіонерів, з них: ВПО – 13809 осіб, ветеранів війни, праці, силових структур, громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітей війни, інвалідів загального захворювання, 3750 сімей, які користуються субсидією на житлово-комунальні послуги, 73 особи, які надають соціальні послуги інвалідам, хворим та особам похилого віку, які не здатні до самообслуговування,  299 інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів.

Мобільний офіс соціального захисту населення Нікольського району почав роботу з 2007 року.

Організація виїзної роботи мобільного соціального офісу до сіл і сільських рад району дозволила успішно вирішити декілька актуальних проблем – підвищити поінформованість населення щодо державного соціального захисту, забезпечити охоплення соціальною допомогою майже усіх, хто її потребує, реалізувати комплексний підхід до соціального обслуговування населення.

Мобільний соціальний офіс здійснює виїзд згідно затвердженого графіку за участю спеціалістів управління соціального захисту населення райдержадміністрації разом із спеціалістами інших організацій та закладів соціальної сфери (за їх згодою): територіального центру надання соціальних послуг, Мангушського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, районного центру зайнятості та службою у справах дітей райдержадміністрації для інформування населення з питань соціальної політики країни, для оперативного реагування та задоволення актуальних потреб населення, сприяння ефективному «зворотньому зв’язку» працівників соціальної сфери з населенням, де кожен відвідувач, як правило, одержує консультації декількох фахівців мобільного соціального офісу, тим самим, дозволивши не витрачати часу, грошей і сил на поїздки в район.

За необхідністю можуть запрошуватися до виїзду представники інших органів виконавчої влади чи місцевого самоврядування, установ та громадських організацій.

 

МЕТА  ПРОГРАМИ

 

Забезпечення доступу соціально-незахищених верств населення Нікольського району до правової допомоги та допомоги при оформленні документів для отримання пенсій, всіх видів державної соціальної допомоги, компенсацій, пільг, субсидій та інше.

 

ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ

 

Основними завданнями «мобільного соціального офісу» є:

 

1. Забезпечення в межах своїх повноважень реалізації державної політики соціального захисту населення.                     

2. Суттєве покращення соціального обслуговування та надання соціальної підтримки населенню шляхом обслуговування безпосередньо за місцем проживання.

3. Підвищення рівня інформованості населення про заходи соціального захисту, які передбачені діючим законодавством.

4. Сприяння ефективному «зворотному зв’язку» органів соціального захисту з населенням для оперативного реагування та задоволення актуальних потреб.

             

ЗАХОДИ

 щодо виконання проєкту районної Програми

 

№ з/п

Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання)

Перелік заходів програми

Строк виконання заходу

Виконавці

Джерела фінансування

Орієнтовні обсяги фінансування (вар-тість), тис.грн

Очікуваний

 результат

1

Соціальна підтримка населення

Здійснення виїзних прийомів громадян до віддалених населених пунктах  району з метою надання соціально-правової допомоги соціально-незахищеним верстам населення та прийняття документів для оформлення пенсій, всіх видів державної соціальної допомоги, компенсацій, пільг, субсидій і інше.

 

 

 

Постійно

УСЗН  райдержадміністрації та територіальний центр надання соціальних послуг, служба у справах дітей райдержадміністрації, УПФУ в Володарському районі, ЦСССДМ, ФССНВВ, РЦЗ (за згодою)

Районний

бюджет, селищ-ний, сільські бюджети

 

 

 

 

72,1

Забезпечення канцтоварами та паливно-мастильними матеріалами

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Забезпечення максимального  наближення послуг з надання соціальної підтримки тим категоріям населення, які її потребують

 

 

 

Постійно

УСЗН  райдержадміністрації та територіальний центр надання соціальних послуг, служба у справах дітей райдержадміністрації , УПФУ в Володарському районі, ЦСССДМ, ФССНВВ, РЦЗ (за згодою)

 

 

 

Не потребує фінансування

 

 

 

-

Зменшення витрат соціально –незахищених верств населення по проїзду до районного центру та часу для оформлення пенсій, всіх видів державної соціальної допомоги, компенсацій, пільг субсидій інше

3

 

Залучення до роботи «мобільного  соціального офісу» (за згодою) представників управлінь Пенсійного фонду України, центру зайнятості та територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

 

По мірі необхідності

 

 

УСЗН  райдержадміністрації

 

 

Не потребує фінансування

 

 

-

 

4

 

Організація роботи уповноважених селищної та сільських рад щодо прийняття документів на призначення всіх видів соціальної допомоги від мешканців за місцем проживання та виділити окремі години для прийому зазначених уповноважених в УСЗН  райдержадміністрації

 

 

 

 

 

Постійно

 

 

 

 

 

УСЗН  райдержадміністрації

 

 

 

 

 

Не потребує фінансування

 

 

 

 

 

-

 

5

 

Забезпечення призначення всіх видів соціальної допомоги за єдиною заявою

Постійно

УСЗН  райдержадміністрації

Не потребує фінансування

-

 

 

ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

                

Фінансове забезпечення Програми буде здійснюватися  за  рахунок коштів районного бюджету та бюджету селищної, сільських рад.

 

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми

Загальні орієнтовані обсяги фінансування по роках, тис.грн.

Усього витрат на виконання програми

 

2020

 

2021

 

2022

Обсяг ресурсів, усього,

у тому числі:

25,1

23,5

23,5

72,1

районний бюджет

14,1

12,5

12,5

39,1

селищний, сільські бюджети 

11,0

11,0

11,0

33,0

кошти інших джерел

-

-

-

-

 

Потреба фінансового забезпечення у вигляді:

Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання)

 

Кількість (шт.)

Джерела фінансування

Орієнтовні обсяги фінансування  (вартість), тис. гривень,

Примітка

Соціальна підтримка населення:

 

 

Картридж для багатофункціонального пристрою Canon i-SENSYS VF3010 з заправкою один раз на два місяці щорічно

1

районний бюджет

2,8

Картридж-1300 грн.

Заправка 6 разів 250 грн -1500 на рік

Бумага (А4), упаковка (щомісяця)

12

районний бюджет

6,0

 

Бензин, літри

506

Районний бюджет

селищний, сільські бюджети

 

3,2

 

 

11,0

1 л. (А92) – 28 грн. (з урахуванням збільшення цін на бензин протягом періоду)

Набір автомобіліста: аптечка, вогнегасник, знак аварийної зупинки, трос, перчатки, жилет, домкрат

1

районний бюджет

1,6

 

Страхування автомобіля (щорічно)

1

районний бюджет

0,5

 

Всього:

 

 

25,1

 

 

 

ОЧІКУВАНІ  РЕЗУЛЬТАТИ

 

1. Покращення соціального обслуговування та надання усіх видів соціальної допомоги населенню району шляхом обслуговування безпосередньо за місцем проживання.     

2. Забезпечення  виїздів спеціалістів управління соціального захисту населення та інших районних служб до віддалених населених пунктів району за заявами уповноважених осіб сільських рад з метою організації оформлення документів для призначення та одержання всіх видів державної соціальної допомоги, компенсацій, пільг, субсидій, пенсій.

3. Надання  методичної допомоги на місцях уповноваженим особам селищної, сільських рад з питань соціального захисту населення.

4. Здійснення комплексного обслуговування спільно з іншими організаціями та закладами соціальної сфери згідно затвердженому графіку.

Проєкт районної Програми забезпечення діяльності мобільного соціального офісу соціального захисту населення у Нікольському районі на 2020-2022 роки підготовлено управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Начальник управління                                                                              

соціального захисту населення

райдержадміністрації                                                                                         С. АЛІПА