Чергове засідання колегії Нікольської районної державної адміністрації 15.01.2020 року. Проект рішення "Про стан легалізації трудових відносин у Нікольському районі за 2019 рік"

Posted in 2020 рік

 

УКРАЇНА

НІКОЛЬСЬКА  РАЙОННА  ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РІШЕННЯ

колегії районної державної адміністрації

    

 від ________________№ _________

        смт Нікольське

 

Про стан легалізації трудових

відносин у Нікольському районі

за 2019 рік

 

Легалізація зайнятості та заробітної плати є одним з пріоритетів державної політики зайнятості. Використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі низку  негативних моментів, що суттєво впливають на життя людини.

З метою дотримання законодавства про оплату праці та зайнятість населення та на виконання протокольного доручення, наданого за результатами засідання обласної Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати від
10 січня 2017 року, керуючись статтями 16, 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», утворено Міжвідомчу робочу групу з питань реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та на виконання Плану заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від
02 березня 2010 року № 359-р, розпорядження голови облдержадміністрації від 28 липня 2011 року № 408 «Про регіональну робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення», з метою координації дій причетних органів, райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування з питань детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення, керуючись статтями 16, 18, 24, 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», створено робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

З початку 2019 року проведено: 12 засідань робочої групи, до яких запрошено та заслухано звіти від 64 керівників юридичних осіб та 25 фізичних осіб-підприємців;
12 засідань міжвідомчої робочої групи, до яких запрошено 47 керівників  юридичних осіб та 58 фізичних осіб-підприємців, заслухано звіти від 47 керівників  юридичних осіб та
50 фізичних-осіб підприємців.

За результатами проведених заходів з початку 2019 року: зменшилась кількість застрахованих осіб, що працюють за договорами цивільно-правового характеру, на
39 осіб, станом на 01 січня 2020 року - 72 особи; підприємств, установ, організацій, на яких заробітна плата нараховувалась нижче мінімального рівня в 2019 році, не було;
81 суб`єкт підприємницької діяльності працевлаштував 497 застрахованих осіб.

Враховуючи вищевикладене, керуючись статями 23, 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», колегія райдержадміністрації:

 

ПРОПОНУЄ:

 

  1. Інформацію про стан легалізації трудових відносин у Нікольському районі за 2019 рік взяти до відома (додається).

2.    Управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації (АЛІПА) продовжувати реалізацію державної політики у сфері соціально-трудових відносин.

 

 

 

 

Інформація

про стан легалізації трудових відносин

у Нікольському районі за 2019 рік

 

Легалізація зайнятості та заробітної плати є одним з пріоритетів державної політики зайнятості. Використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі низку  негативних моментів, що суттєво впливають на життя людини. Нелегальна зайнятість послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів.          

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації забезпечує у межах своїх повноважень реалізацію державної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці.

 

З метою забезпечення державних гарантій в сфері праці та зростання надходжень до бюджету району, активізації роботи щодо легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, для зменшення кількості суб’єктів господарської діяльності, які за результатами податкової звітності нараховують та виплачують заробітну плату у розмірі, не менше встановленого законодавством мінімуму, та з метою  з`ясування і упередження використання праці неоформлених трудових відносин при райдержадміністрації створені та діють робочі групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення (далі - робоча група) і міжвідомча робоча група з питань реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати (далі - міжвідомча робоча група). Робочими групами забезпечується обмін інформацією про факти порушень законодавства про працю.

 

Станом на 01 жовтня 2019 року мінімальна заробітна плата складала 4173 грн, середня заробітна плата в районі, за даними Головного управління статистики у Донецькій області – 9345 грн.

 

Ефективна робота робочої групи та міжвідомчої робочої групи сприяє надходженню коштів до районного бюджету, підвищенню соціальних гарантій і життєвого рівня населення, зниженню соціальної напруги в суспільстві шляхом врегулювання належним чином трудових відносин між суб’єктами господарювання та найманими працівниками.

 

На виконання Плану заходів щодо забезпечення дотримання законодавства з питань праці та заробітної плати, затвердженого розпорядженням голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації
від 04 травня 2018 року № 565/5-18, для розгляду на засіданні міжвідомчої робочої групи  ОУ ПФУ в Мангушському районі надавало інформацію по роботодавцях, які мали ознаки використання праці неоформлених працівників.

 

З початку 2019 року проведено 12 засідань робочої групи, до яких запрошено та заслухано звіти від 64 керівників юридичних осіб та 25 фізичних осіб-підприємців,
12 засідань міжвідомчої робочої групи, до яких запрошено 47 керівників юридичних осіб та 58 фізичних осіб-підприємців. Заслухано звіти від 47 керівників  юридичних осіб та 50 фізичних-осіб підприємців.

 

Після заслуховування запрошених, надано відповідні рекомендації стосовно дотримання ними норм законодавства.

 

З метою упередження порушень законодавства у сфері легалізації трудових відносин, підвищення ефективності державного нагляду та контролю за дотриманням законодавства про працю та зайнятість населення на інтернет сторінках (Мангушського об`єднаного управління Пенсійного фонду України – далі Пенсійний фонд, Волновасько-Мангушське управління Головного управління ДПС у Донецькій області – далі Податкова служба) широко та системно висвітлювалася тема легалізації відносин (Податкова служба – 7 статей в газету та 5 на сайт), (Пенсійний фонд -  щотижня на сайт).

 

За інформацією Податкової служби в 2019 році проведено 3 сеанси зв`язку «Гарячої лінії», 6 семінарів та 2 круглих столів з юридичними та фізичними особами, 43 бесіди з керівниками підприємств, установ,  організацій  з питань підвищення заробітної плати.

 

За інформацією Пенсійного фонду в 2019 році проведено 94 зустрічі у трудових колективах, щотижня зустрічі в РЦЗ з тими, хто шукає роботу, зустрічі з учнівською молоддю.

 

За результатами проведених заходів з початку 2019 року зменшилась кількість застрахованих осіб, що працюють за договорами цивільно-правового характеру, на 39 осіб, станом на 01січня 2020 року -72 особи,  підприємств, установ, організацій, на яких заробітна плата нараховувалась нижче мінімального рівня в 2019 році, не було, 81 суб`єкт підприємницької діяльності працевлаштував 497 застрахованих осіб.

 

Необхідно зауважити, що співпраця з юридичними особами та приватними підприємцями щодо легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення триватиме й надалі.

 

 

 

 

 

 

Начальник управління

соціального захисту населення

райдержадміністрації                                                                       С. АЛІПА