Колегія РДА 16.08.2017 Проект рішення Про стан підготовки дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів до нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період

Posted in 2017 рік

                                                                             ПРОЕКТ 

 

УКРАЇНА

НІКОЛЬСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РІШЕННЯ

колегії районної державної адміністрації

 

від ____________ № _________

             смт Нікольське

 

 

Про стан підготовки дошкільних

та загальноосвітніх навчальних закладів

до нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період

 

 

Відділ освіти  райдержадміністрації  тісно співпрацює  з органами виконавчої  влади з питань  підготовки  навчальних закладів району до  2017-2018 навчального року.

Станом на 1 вересня 2017 року в районі буде працювати 12 шкіл I-III ступенів,               1 гімназія I ступеня, 3 школи І-ІІ ступенів і 12  дошкільних навчальних закладів.

Школи будуть відвідувати  2390 учнів, із них першокласників – 266.
         Підготовка до нового 2017-2018 навчального року керівники закладів розпочали в червні 2017 року, ще до закінчення відпочинку дітей у пришкільних        таборах.
         Зусиллями працівників шкіл, селищної та сільських рад, батьків, спонсорів, благодійних фондів, на кошти відділу освіти відремонтовано та підготовлено до роботи в навчальному році 28 котелень, 195 класів, 87 кабінетів, 16 спортивних залів, 16 їдалень.
         Облаштовано всі спортивні майданчики та футбольні поля, завдяки коштам державного бюджету КЗ «Кременівська ЗОШ І-ІІІ ступенів», КЗ «Нікольська ЗОШ №1 імені Якименка А.Д.», Нікольська гімназія «Софія», КЗ «Новокраснівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» та                  КЗ «Малоянисольська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені В.В.Балабана» в новому навчальному році зустрінуть учнів з новим спортивним обладнанням для облаштування спортивних майданчиків.             Території навчальних закладів освітлені та обкошені.

Ремонтні роботи в дошкільних навчальних закладах традиційно проводяться  в серпні місяці, виконано косметичні ремонти приміщень і дитячих ігрових майданчиків.

У найближчий час планується придбання дитячих ігрових майданчиків для КЗ Нікольський ясла-садок №3 «Ромашка», КЗ Нікольський ясла-садок №1 «Сонечко» та КЗ Темрюцький ясла-садок «Лукомор’є» за кошти державного бюджету на суму 300,00 тис.грн.

У кінці серпня заплановано закінчити всі види ремонтних робіт у дошкільних навчальних закладах. На виконання цих заходів навчальні заклади району повністю забезпечені фарбою (для підлоги), цементом, трубами та іншими матеріалами.

Разом з тим, незважаючи на те, що в цілому підготовка до нового навчального року проходить задовільно, залишаються  деякі питання, які можуть бути не вирішені до початку навчального року. Зокрема, реалізація інвестиційних проектів в КЗ «Нікольська ЗОШ №1     І-ІІІ ступенів імені Якименка А.Д.», КЗ «Кальчицька ЗОШ І-ІІІ ступенів» та Нікольській гімназії «Софія».

Запаси вугілля складають 58,3 тон, яких недостатньо до нового навчального року, проте навчальні заклади профінансовано і гострих проблем з твердим паливом не буде.       

Враховуючи вищевикладене, з метою своєчасної підготовки до 2017-2018 навчального року, керуючись статтею 22 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», колегія райдержадміністрації  

ПРОПОНУЄ:

1. Організаційну роботу відділу освіти райдержадміністрації щодо підготовки навчальних закладів району до нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період визнати задовільною.

2. Рекомендувати селищному та сільським головам:

2.1. Вжити заходів для якісної підготовки дошкільних навчальних закладів до роботи в новому 2017-2018 навчальному році, у термін до 30 серпня 2017 року.

2.2. Забезпечити котельні дошкільних навчальних закладів вугіллям, у термін до          01 жовтня 2017 року

3. Відділу освіти райдержадміністрації (Третяк):

3.1. Завершити підготовку навчальних закладів до роботи в новому навчальному році, у термін до 01 вересня 2017 року 

3.2. Завершити підготовку навчальних закладів до роботи в осінньо-зимовий період, вжити заходів щодо реалізації програм з енергозбереження, забезпечити належний стан безпеки життєдіяльності учнів та дітей, у термін до 01 жовтня 2017 року.

3.3. Взяти під особистий контроль організацію ремонту покрівель, вирішення питання організації технічного обслуговування шкільних автобусів, отримання дозволу на шкідливі викиди, забезпечення шкільних котелень вугіллям до початку опалювального сезону.

3.4. Підготувати проект розпорядження голови райдержадміністрації з даного питання.

 

 

Про стан підготовки дошкільних

та загальноосвітніх навчальних закладів

до нового навчального року та роботи в

осінньо-зимовий період

 

 

Новий 2017-2018 навчальний рік у районі забезпечить 16 загальноосвітніх навчальних закладів: 1 гімназія (455 учнів), 12 шкіл І-ІІІ ступенів, в яких буде навчатися 1775 учнів,        3 школи І-ІІ ступенів – 160 учнів та 12 дошкільних навчальних закладів, в яких виховується 723 дитини.

За попередньою інформацією (станом на 01.08.2017 року) відвідуватимуть загальноосвітні навчальні заклади 2390 учнів, з них: першокласників із українською мовою навчання – 266,  5-9 класи – 384, 10-11 класи – 109 учнів, з російською мовою навчання        5-9 класи – 736, 10-11 класи – 155 учнів.

Мережа навчальних закладів у порівнянні з минулими роками не змінена, лише у трьох школах, згідно рішення районної ради від 19.08.2016 № 7/13-168, змінився юридичний статус і вони підпорядковані Опорній школі як філії.

Педагогічний та виховний процес в закладах освіти буде організовувати                   321 педагогічний працівник, з них:

-                      «спеціаліст вищої категорії» - 62;

-                     «спеціаліст першої категорії» - 107;

-                     «спеціаліст другої категорії» - 40;

-                     «спеціаліст» – 100.

Педагогічні звання:

-                     «старший учитель» - 27;

-                     «учитель-методист» - 15;

-                     «Відмінник освіти України» - 11.

Станом на 01.08.2017 загальноосвітні навчальні заклади забезпечені підручниками на 98%, з них: 1- 4 класи – 96%, 5-11 класи 99%.

Відповідно до Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до           2021 року, з метою 100% охоплення учнів 1 класів державною мовою навчання, шість навчальних закладів району відкриють у 2017-2018 навчальному році 1 класи з українською мовою навчання.

Забезпеченість підручниками учнів 1 класу з українською мовою навчання становить 73%, на даний час йде процес закупівлі підручників за рахунок коштів районного бюджету.

У новому навчальному році будуть відкриті  класи з українською мовою навчання в КЗ «Нікольська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені Якименка А.Д.» на 43 учні, в КЗ «Темрюцька ЗОШ І-ІІІ ступенів» - 14 учнів,  Нікольській гімназії «Софія» - 43 учні.

У вересні-грудні 2017р. планується отримати нові підручники для учнів 9 класів за кошти державного бюджету.

Гарячим харчуванням буде охоплено всього  2302 учня, з них: 1-4 класів – 971, учнів пільгових категорій – 932.

Вартість гарячого харчування (на одну дитину) буде становити 15 грн.

Гаряче харчування не організовано лише в КЗ «Касянівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» через відсутність власної їдальні, учнів буде охоплено буфетною продукцією. Для організації харчування учнів загальноосвітніх закладів у вересні-грудні сільськими та селищними радами передано субвенцію (571 тис. грн.).

Всі вихованці системи дошкільної освіти будуть охоплені триразовим гарячим харчуванням.

Враховуючи стан теплового господарства, водопостачання, газового обладнання котелень навчальних закладів станом на 01 вересня 2017 року до роботи в осінньо-зимовий період готові 15 загальноосвітніх навчальних закладів і 12 дошкільних навчальних закладів. Гострим питанням стоїть початок навчального процесу в КЗ «Нікольська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені Якименка А.Д.». У школі за кошти обласного бюджету реалізуються три інвестиційні проекти. Проекти з капітального ремонту внутрішніх приміщень та термомодернізації будівлі  на звітну дату виконано відповідно на 15 та 20 відсотків. Проект «Капітальний ремонт котельні та теплових мереж з використанням попередньо ізольованих труб» після корегування не виставлений замовником у системі електронних торгів і в КЗ «Кальчицька ЗОШ І-Ш ступенів»,  де роботи з термомодернізації будівлі було розпочато та  в даний час призупинено.          

В опалювальний період у загальноосвітніх навчальних закладах працюватимуть: десять газових котелень, три на твердому паливі, дві на електричній енергії і одна школа опалюватиметься електричними конвекторами.

У вересні 2017 року оператори котелень пройдуть перепідготовку в навчальних центрах міста Маріуполя.

На сьогодні, за відсутності коштів, не вирішено питання щодо придбання вугілля для загальноосвітніх шкіл. При потребі до кінця бюджетного року в 350 тон фактично зберігається лише 49. Нижче 10% наявність палива у КЗ «Республіканська ЗОШ І-ІІІ ступенів» та КЗ «Тополинська ЗОШ І-ІІІ ступенів».

Та ж проблема стоїть і в Тополинському, Малоянисольському, Асланівському, Темрюцькому, Нікольському №1 «Сонечко» ясла-садках, в яких в загалом не вистачає 197 тон вугілля.  

На початок серпня на підготовку дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів селищною та сільськими радами виділено кошти в сумі 318,65 тис. грн., державним та місцевим бюджетом – 487,87 тис.грн. Також залучено кошти та обладнання від інвесторів та міжнародних організацій в т.ч. від благодійного фонду «Адвентистське Агенство Допомоги та Розвитку в Україні» сучасна модульна котельня для КЗ «Кременівська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені братів Зосіма», придбано 2 котли на твердому паливі в КЗ «Темрюцька ЗОШ                 І-ІІІ ступенів», відремонтовано водоочисне обладнання в КЗ «Нікольська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Якименка А. Д.», Нікольській гімназії «Софія», КЗ Темрюцький ясла-садок «Лукомор’є».

У КЗ «Зеленоярська ЗОШ І-ІІІ ступенів»  завдяки допомозі сільської ради на суму     55 тис.грн. проведено ремонтні роботи в харчоблоці та внутрішньому туалеті, придбано бойлер.

У рамках заходів святкування 85-річчя Донецької області за рахунок коштів обласного бюджету влітку в п’яти школах (КЗ «Кременівська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені братів Зосіма», «Нікольська ЗОШ №1 імені Якименка А.Д.», Нікольська гімназія «Софія», КЗ «Новокраснівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» та КЗ «Малоянисольська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені В.В.Балабана») спортивні майданчики облаштовано антивандальним обладнанням. Завершено будівництво футбольного поля зі штучним покриттям в Нікольській гімназії «Софія».

На виконання державної цільової програми «Шкільний автобус» для перевезення дітей, що проживають в сільській місцевості буде задіяно 11 шкільних автобусів. Усі автобуси укомплектовані водіями, які мають необхідну категорію для перевезення школярів.

В той же час підготовка закладів  до нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період буде продовжена:

- в КЗ «Нікольська ЗОШ №1 імені Якименка А.Д.» та КЗ «Кременівська ЗОШ             І-ІІІ ступенів імені братів Зосіма» відповідно до постанови КМУ від 11.05.2017 р. № 310-Р планується придбання штучного покриття для футбольного поля за кошти державного бюджету на суму 1 000,000 тис. грн., в КЗ «Республіканська ЗОШ І-ІІІ ступенів» планується будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям на суму 600,000 тис. грн.

- за рахунок державного бюджету (загальна сума - 2750,000 тис.грн.) в КЗ «Македонівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» (відповідно до постанови КМУ від 11.05.2017 р. № 310-Р) планується поточний ремонт та в КЗ «Зорянська ЗОШ І-ІІІ ступенів» (відповідно до постанови КМУ від 12.07.2017 р. № 460-Р) капітальний ремонт даху з посиленням основних несучих конструкцій. Тополинською сільською радою та районною радою виділено кошти в загальній сумі 120 тис. грн. на придбання котла для КЗ «Тополинська ЗОШ І-ІІІ ступенів», також сільська рада посприяла придбанню дитячих ліжечок на суму 30 тис. грн.

У районі функціонує 12 дошкільних навчальних закладів. Всі дошкільні навчальні заклади розпочали поточний ремонт наприкінці липня.

У КЗ Нікольський ясла-садок №1 «Сонечко» та КЗ Темрюцький ясла-садок «Лукомор’є» досі не вирішено питання перенесення котелень із підвального приміщення, тому опалення в осінньо-зимовий період буде проводитись старими котельнями, що в свою чергу може буди небезпечним для перебування дітей. У КЗ Нікольський ясла-садок №1 «Сонечко» в поточному році за рахунок коштів «Харвест Холдинг», селищної ради, народного депутата Гусака В.Г. замінено 72 вікна, 6 дверей та придбано 12 паласів. У найближчий час за кошти субвенції державного бюджету на розвиток територій планується придбання дитячих ігрових майданчиків для КЗ Нікольський ясла-садок №3 «Ромашка», КЗ Нікольський ясла-садок №1 «Сонечко» та КЗ Темрюцький ясла-садок «Лукомор’є»      (300,00 тис.грн.)

У кінці серпня заплановано закінчити всі види ремонтних робіт у навчальних закладах. На виконання цих заходів установи повністю забезпечені будівельними матеріалами.

 

 

Начальник відділу освіти                                                                                                А.П. Третяк

райдержадміністрації