Колегія РДА 15.08.2018 Проект рішення Про стан та перспективи фінансування та виплати пенсій у другому півріччі 2018 року

Posted in 2018 рік

 

                                                                                                    УКРАЇНА

НІКОЛЬСЬКА  РАЙОННА  ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РІШЕННЯ

колегії районної державної адміністрації

          

 від ________________№ _________

             смт Нікольське

 Про стан та перспективи фінансування

та виплати пенсій у другому півріччі 2018 року

 У виконанні передбачених законом зобов’язань з  нарахування та виплати пенсій 13,5 тис. пенсіонерам Нікольського району  Мангушське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області спирається на закріплені в бюджеті Фонду власні доходи.

Завдяки проведеним масовим та індивідуальним перерахункам середній розмір пенсій з початку року збільшився до 4112,66 грн. (4071,36 грн).

Загальна сума виконаних управлінням зобов’язань з виплати пенсій  по Нікольському району за 1 півріччя становила 277,6 млн. грн. при надходженні власних коштів  27,2 млн. грн.

Ситуація з забезпеченістю потреби на виплату пенсії власними коштами в області, в тому числі і по Нікольському району, погіршується. Сьогодні власні надходження  по управлінню покривають лише десяту частину потреби на виплату пенсій.

Основним джерелом власних коштів бюджету Пенсійного фонду України, понад 90%, є єдиний соціальний внесок, адміністрування якого здійснюється Державною фіскальною службою.

Зростання розміру пенсій відбувається в умовах наявної бази нарахувань, але низького рівня сплачуваності зобов’язань по ЄСВ. 

При зростанні показників розміру заробітної плати показник сплачуваності ЄСВ в цілому тримається на рівні  70,0 % (цифра по державі вцілому).

Окрім недонадходження коштів до бюджету Фонду з причини несплати задекларованих зобов’язань  по ЄСВ чисельність застрахованих осіб, що втратили з цієї причини страховий стаж по Нікольському району, станом на 1 липня становила 0,1 тис. осіб. Середній період втраченого стажу на одну особу складає 11 місяців.

Чисельність зайнятого населення (застрахованих осіб), порівняно з початком року, зменшилась з 3705  до 3655 застрахованих осіб, або на 50 осіб.

На виплату дострокових пільгових пенсій управлінням в поточному році на компенсаційній основі спрямовано 109,0 тис. грн.  власних доходів, з яких до бюджету Фонду повернуто 100%, що призвело в Нікольському району до відсутності заборгованості зі сплати платежів, адміністрування яких здійснюють органи Пенсійного фонду.

 Загальний обсяг заборгованості по несплачених до бюджету Фонду зобов’язаннях з початку року зріс на 162,5 тис. грн.  та склав 637,2  тис. грн. Вся сума - це заборгованість  зі сплати ЄСВ. Сума заборгованості до бюджету Фонду, що за законом підлягає стягненню, органами Державної фіскальної служби повинна бути  передана на примусове виконання до органів Державної виконавчої служби.

З початку року засідання Комісії  з питань погашення заборгованості із заробітної плати, забезпечення податкових та інших бюджетних надходжень, страхових внесків до Пенсійного фонду та запобігання неплатоспроможності (далі -Комісія)  не проводились, матеріали по боржниках зі сплати ЄСВ для розгляду на комісію фіскальною службою не направлялись.

Слід зазначити, що результативність роботи комісії визначається саме  рівнем погашення заборгованості. Оскільки комісія протягом 2018 року не працювала, маємо факт зростання заборгованості  зі сплати ЄСВ за 1 півріччя 2018 року на 35%.

Більшої уваги потребують питання ЄСВ, зокрема по боржниках фізичних особах, а також трудові відносини та доходи, що знаходяться в тіні та не оформлені офіційно. Станом на 01 липня 2018 року заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску  мають  73 фізичних осіб-підприємців на загальну суму  353,3 тис. грн.

З кінця липня місяця підрозділи Пенсійного фонду та Державної податкової служби перейшли на режим поденного виконання затверджених планових показників надходження власних доходів. Від цього залежатиме фінансування пенсійних виплат за графіком.

Можливі касові розриви в фінансуванні пенсійних виплат в подальшому можуть бути компенсовані за рахунок власних ресурсів і резервів.

 Враховуючи вищевикладене, відповідно до статей  6, 13, 22 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», «Про пенсійне забезпечення»,   з метою забезпечення стабільного режиму фінансування та виплати пенсій мешканцям  Нікольського району, колегія  райдержадміністрації

 ВИРІШИЛА:

 1.  В.о.Заступника голови  Нікольської  райдержадміністрації ( КУНАК ) :

1) проаналізувати ефективність роботи Комісії та привести її організацію у відповідність до очікуваного результату (щодо повноти охоплення боржників, якості підготовки матеріалів, конкретності доручень, контролю за їх виконанням тощо); 

2) до складу Комісії в обов’язковому порядку залучати представників органів Державної виконавчої служби.

2. Рекомендувати  Волновасько-Мангушському управлінню ГУ ДФС у Донецькій області ( ЧУБАРОВУ ):

1) перевірити повноту переданих для стягнення до органів Державної виконавчої служби документів та забезпечити ефективний для стягнення заборгованості  вплив на виконавче провадження;

2) забезпечити інформування фізичних осіб-підприємців про несплачені суми задекларованих зобов’язань та визначити результативні форми впливу на боржників для повного погашення заборгованості.

3. Рекомендувати  Нікольському районному відділу Державної виконавчої служби  Головного управління територіального управління юстиції у Донецькій області ( МОСТОВІЙ ) підвищити результативність виконавчих дій з примусового стягнення заборгованості до бюджету Пенсійного фонду з єдиного соціального внеску та інших обов’язкових платежах. 

4. Мангушському об’єднаному управлінню Пенсійного фонду України Донецької області ( АФЕНДІКОВІЙ ) та Волновасько-Мангушському управлінню ГУ ДФС у Донецькій області ( ЧУБАРОВУ ) забезпечити виконання запланованих поденних надходжень власних коштів по закріплених джерелах.

5. Мангушському об’єднаному управлнню Пенсійного фонду України Донецької області ( АФЕНДІКОВІЙ ):

1) інформувати застрахованих осіб про несплачені суми задекларованих зобов’язань страхувальниками;

2) підготувати проект розпорядження голови райдержадміністрації з даного питання.