Колегія РДА 21.11.2018 Проект рішення Про хід виконання Районної цільової програми розвитку фізичної культури та спорту в Нікольському районі на 2017-2021 роки

Posted in 2018 рік

 

УКРАЇНА

НІКОЛЬСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РІШЕННЯ

колегії районної державної адміністрації

 

 від ________________№ _________

          смт Нікольське

 

Про хід виконання Районної цільової програми

      розвитку фізичної культури та спорту

      в Нікольському районі на 2017-2021 роки  

 

 

З метою забезпечення умов для зміцнення здоров'я населення, популяризації масового і професійного спорту, залучення різних верств населення до регулярних занять фізичною культурою і спортом  рішенням районної ради від 22 лютого 2017 року № 7/18-259 затверджено Районну цільову програму розвитку фізичної культури та спорту в Нікольському районі на 2017-2021 роки (далі – Програма).

З метою координації роботи щодо виконання заходів Програми в районі діє координаційний комітет з питань подальшого розвитку фізичної культури і спорту. Протягом звітного періоду проведено 3 засідання координаційного комітету, на яких було розглянуто ряд проблемних питань щодо розвитку сфери фізичної культури та спорту.

Фізкультурно-оздоровчою та спортивною роботою в районі охоплено понад 6510 осіб, що складає 22% від загальної кількості населення. Культивується 10 олімпійських та              9 не олімпійських видів спорту. Пріоритетними є вільна боротьба, дзюдо, футбол, волейбол, шахи, шашки, настільний теніс тощо. За 10 місяців поточного року проведено 39 спортивно-масових заходів серед усіх верств населення, у тому числі дітей соціально-незахищених категорій, інвалідів, внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО. Найбільш масовими і видовищними є спартакіада школярів, яка проводиться з 9 видів спорту, «Веселі старти», розіграш Кубку голови райдержадміністрації з футболу, юнацькій турнір з футболу пам’яті О.О. Церахто, юнацькій турнір з футболу пам’яті С.Ф. Машковського, юнацький  відкритий турнір з дзюдо пам’яті Ю.В. Мілтиха тощо.

Проведено ряд фестивалів, присвячених міжнародним та державним  визначним датам. Значна увага приділяється національно-патріотичному вихованню дітей та молоді. Протягом тривалого часу  великої популярності набула дитячо-юнацька, військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»), в якій брали участь учні шкіл району. Систематично проводяться спортивні змагання з нагоди державних свят: Дня Перемоги, Дня Конституції, Дня Державного Прапору України та Дня Незалежності України.   

Значно активізувалася робота щодо розвитку спортивного ветеранського руху. Протягом року проведено змагання з волейболу, футболу, міні-футболу, пляжного волейболу, тенісу, тощо.

На території району діє 13 закладів загальної середньої освіти та 12 закладів дошкільної освіти. Систематично займаються фізкультурно-оздоровчою роботою 1325 дітей.

У районі розроблено чітку систему проведення спортивно-масових заходів у закладах загальної середньої освіти. Щорічно проводяться змагання з футболу, волейболу, легкої атлетики, шахів, шашок, настільного тенісу, баскетболу, міні-футболу.

Реалізація заходів Програми за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення є ключовим напрямком роботи центру «Спорт для всіх». Щорічно проводиться понад 15 фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів.

У 6 сільських радах (Республіканська, Зорянська, Малоянисольська, Тополинська, Кальчикська і Касянівська) працюють інструктори зі спорту. Систематично      фізкультурно– 

оздоровчою   та  спортивною роботою серед працюючої молоді охоплено 655 осіб. На теперішній час у сфері фізичної культури району працює 45 штатних працівників, з них спеціальну освіту мають 78%.

Для  проведення  масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів на території  района діє 20 спортивних залів (забезпеченість населення складає 91,4%), 15 спортивних майданчиків, з них 8 зі штучним покриттям (15,6%), 19 футбольних полів (94%), 1 стадіон (14,6%), 8 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять (57,1%).

Проблемою для району  є стан спортивної інфраструктури, який за багатьма показниками не відповідає сучасним технічним можливостям. Модернізація існуючих та будівництво нових спортивних об’єктів потребує значних капіталовкладень, а також чіткої та ефективної системи моніторингу підготовки інфраструктури.

Провідну роль для підготовки кваліфікованих спортсменів відіграє дитячо-юнацька спортивна школа, яка є комунальним закладом спортивного профілю. У школі працює відділення з вільної боротьбі та дзюдо серед юнаків і дівчат, в яких займаються понад          246 дітей. З квітня місяця поточного року в дитячо-юнацькій спортивній школі відкрито відділення з футболу, заняттями охоплено понад 70 дітей. У селі Малоянисоль працює відділення обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи з дзюдо, охоплено      45 дітей. На районному стадіоні та у селі Кальчик  від обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи працюють відділення з тенісу (30 осіб) та дзюдо (48 осіб).

Головним напрямком заходів Програми з розділу «Спорт вищих досягнень» є створення комплексних умов щодо підготовки спортсменів для участі в змаганнях високого рівня. З метою підтримки та стимулюванню розвитку спорту вищих досягнень в районні, морального і матеріального заохочення спортсменів для досягнення високих спортивних результатів протягом 2018 року 19 спортсменам району виплачується стипендія з районного бюджету.

Для широкого інформування громадськості щодо реалізації державної політики у сфері фізичної культури та спорту інформація про спортивні події, в яких брали участь спортсмени району, постійно висвітлюються у місцевій газеті «Заря Приазовья», а окремі на Маріупольському телебаченні.

Із запланованих заходів Програми за 2018 рік виконано всі. Характеризуючи роботу за окремими напрямками, слід зазначити те, що заходи, передбачені Програмою, реалізовувались, але не вирішили в повному обсязі питань, поставлених перед сферою фізичної культури та спорту. Організаційну та практичну роботу щодо якісного виконання завдань Програми буде продовжено у 2019 році з урахуванням проблемних питань незавершених у 2018 році.

Відповідно до вищевказаного, керуючись статтею 13, 22, 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», колегія райдержадміністрації

ПРОПОНУЄ:

          1. Інформацію про хід виконання районної цільової програми розвитку фізичної культури та спорту в Нікольському районі на 2017-2021 роки взяти до відома.

          2. Відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації (КУБАРЄВ):

          1) продовжити роботу щодо створення відповідних умов для залучення до занять фізичною культурою і спорту всіх верст населення, враховуючи потреби соціально-незахищених категорій та людей з обмеженими фізичними можливостями;

          2) разом з ГО «Нікольська МО ВФСТ «КОЛОС» районним центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» сприяти організації та проведенню фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів з видів спорту що культивуються в районі;

          3) забезпечити збереження існуючої матеріально-спортивної бази району та продовжити роботу щодо будівництва сучасних спортивних споруд.

3. Відділу освіти райдержадміністрації (ТРЕТЯК) приділити особливу увагу організації фізкультурно-масової та спортивної роботи, придбанню спортінвентаря, обладнання та призів для нагородження переможців та призерів змагань.

 

4. Рекомендувати Нікольській селищній раді, Новокраснівській, Боївській,

Зеленоярській, Темрюцькій сільським радам розглянути можливість  введення посади інструктора з фізичної культури та спорту.

5. Рекомендувати Нікольській селищній раді, Малоянисольській, Новокраснівській, Республіканській, Зеленоярській, Темрюцькій, Тополинській, Боївській сільським радам розробити та затвердити  програму розвитку фізичної культури та спорту на території ради.

 

 

Про хід виконання заходів Районної цільової програми

      розвитку фізичної культури та спорту

      в Нікольському районі на 2017-2021 роки  

 

 

З метою забезпечення умов для зміцнення  здоров'я населення, популяризації масового і професійного спорту, залучення різних верств населення до регулярних занять фізичною культурою і спортом  рішенням районної ради від 22.02.2017 року № 7/18-259 затверджено Районну цільову програму розвитку фізичної культури та спорту в Нікольському районі на 2017-2021 роки (далі – Програма).

 Програмою передбачено організаційно-практичні заходи, спрямовані на створення комплексу умов для задоволення потреб населення у зміцненні здоров’я, здоровому способі життя, фізичному та духовному розвитку, підвищенні іміджу району та України через високі спортивні досягнення.

З метою координації роботи щодо виконання заходів Програми в районі діє координаційний комітет з питань подальшого розвитку фізичної культури і спорту. Протягом звітного періоду проведено 3 засідання координаційного комітету, на яких було розглянуто ряд проблемних питань щодо розвитку сфери фізичної культури та спорту.

Фізкультурно-оздоровчою та спортивною роботою в районі охоплено понад 6510 осіб, що складає 22% від загальної кількості населення. Культивується 10 олімпійських та              9 неолімпійських видів спорту. Пріоритетними є вільна боротьба, дзюдо, футбол, волейбол, шахи, шашки, настільний теніс тощо. За 10 місяців поточного року проведено 39 спортивно-масових заходів серед усіх верств населення, у тому чеслі дітей соціально-незахищених категорій, інвалідів внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО. Найбільш масовими і видовищними є спартакіада школярів, яка проводиться з 9 видів спорту, «Веселі старти», розіграш Кубку голови райдержадміністрації з футболу, юнацькій турнір з футболу пам’яті О.О. Церахто, юнацькій турнір з футболу пам’яті С.Ф. Машковського, юнацький  відкритий турнір з дзюдо пам’яті Ю.В. Мілтиха тощо.

Проведено ряд фестивалів, які були присвячені конкретним міжнародним, та державним  визначним датам: фестиваль «Ранкової зарядки», «Рух заради здоров’я» з нагоди Всесвітнього дня здоров’я, фестиваль «Мама, тато - я спортивна сім’я, фізкультурно- оздоровчий захід з дворового футболу, спортивні свята з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, спортивно-масовий захід «Всеукраїнський, Олемпійський день», фізкультурно-оздоровчий захід «Спорт для всіх» в кожному дворі, спортивно- масові заходи з нагоди Дня фізичної культури та спорту.

Значна увага приділяється національно-патріотичному вихованню дітей та молоді. Протягом тривалого часу  великої популярності є дитячо-юнацька, військово-патріотична гра «Сокіл», («Джура»), в якій брали участь всі школи району. Систематично проводяться спортивні змагання з нагоди державних свят: Дня Перемоги, Дня Конституції, Дня Державного Прапору України, та Дня Незалежності України. Всі змагання проводяться з обов’язковим підняттям державного Прапора України, та під звучання державного Гімну України, нагородження учасників відбувається нагородною атрибутикою з державною символікою країни.

Значно активізувалася робота щодо розвитку ветеранського руху. Протягом року проведено змагання з волейболу, футболу, міні-футболу, пляжного волейболу, тенісу, тощо.

На території району діє 13 закладів загальної середньої освіти та 12 закладів  дошкільної освіти. Систематично займаються фізкультурно-оздоровчою роботою 1325 дітей.

У районі розроблено чітку систему проведення спортивно-масових заходів у закладах загальної середньої освіти. Щорічно проводяться змагання з футболу, волейболу, легкої атлетики, шахів,шашок, настільного тенісу, баскетболу, міні-футболу, за результатами яких проводяться  підсумки в загальнокомандному заліку.

Реалізація заходів Програми за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення є ключовим напрямком роботи центру «Спорт для всіх». Штатна кількість працівників центру складає 6 осіб. На балансі Нікольського центру «Спорт для всіх» знаходиться стадіон «Колос». Утримання центру здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету. Щорічно проводяться понад 15 фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів.

Одним з напрямків роботи центра «Спорт для всіх» є запровадження з початку дії Програми протягом квітня місяця щорічного заходу-місячника «Спорт для всіх – спільна турбота» за місцем проживання. У рамках обласного конкурсу за результатами участі центр у 2018 році зайняв перше місце.

У 6 сільських радах (Республіканська, Зорянська, Малоянисольська, Тополинська, Кальчикська і Касьянівська сільских радах  працюють інструктори зі спорту (2 посади введено в 2018 році). Систематично фізкультурно–оздоровчою та спортивною роботою серед працюючої молоді охоплено 655 осіб. У колективах фізичної культури проводяться змагання за програмою сільських спортивних ігор, районних спартакіад, спортивних свят до Державних та визначних дат України тощо.

Спортсмени цих сільських рад підприємств постійно беруть участь у спортивно-масових заходах району з різних видів спорту, окремі команди з видів спорту вдало виступають в змаганнях обласного рівня з волейболу, міні-футболу, футболу.

На теперішній час у сфері фізичної культури району працює 45 штатних працівників, з них спеціальну освіту мають 78%.

Для  проведення  масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів на території  района діє 20 спортивних залів (забезпеченість населення складає 91,4%), 15 спортивних майданчиків, з них 8 зі штучним покриттям (15,6%), 19 футбольних полів (94%), 1 стадіон (14,6%), 8 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять (57,1%).

Проблемою для району є стан спортивної інфраструктури, який за багатьма показниками не відповідає сучасним технічним можливостям. Модернізація існуючих та будівництво нових спортивних об’єктів потребує значних капіталовкладень, а також чіткої та ефективної системи моніторингу підготовки інфраструктури. У теперішній час продовжується будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям 42*22м в селі Респбліка.

Провідну роль для підготовки кваліфікованих спортсменів відіграє дитячо-юнацька спортивна школа, яка є комунальним закладом спортивного профілю. У школі працює відділення з вільної боротьбі та дзюдо серед юнаків і дівчат, в яких займаються понад          246 дітей. З квітня місяця поточного року в дитячо-юнацькій спортивній школі відкрито відділення з футболу, заняттями охоплено понад 70 дітей. Також у селі Малоянисоль працює відділення обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи з дзюдо, охоплено      45 дітей. На районному стадіоні та у селі Кальчик  від обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи працюють відділення з тенісу (30 осіб) та дзюдо (48 осіб).

Головним напрямком заходів Програми з розділу «Спорт вищих досягнень» є створення комплексних умов щодо підготовки спортсменів для участі в змаганнях високого рівня. З метою підтримки та стимулюванню розвитку спорту вищих досягнень в районні, морального і матеріального заохочення спортсменів для досягнення високих спортивних результатів протягом 2018 року 19 спортсменам району виплачується стипендія з районного бюджету.

Для широкого інформування громадськості щодо реалізації державної політики у сфері фізичної культури та спорту та інформація про спортивні події, в яких брали участь спортсмени району, постійно висвітлюються у місцевій газеті «Заря Приазовья», а окремі      - на Маріупольському телебаченні.

Інформація щодо спортивних подій та заходів, що формують імідж району оперативно надавалась для розміщення на офіційних сайтах облдержадміністрації, департаменту сім’ї, молоді та спорту та інших фізкультурно-спортивних організацій області.

Відділом у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації спільно зі спортивними організаціями, клубами, федераціями з видів спорту  постійно ведеться робота щодо залучення спонсорських коштів на розвиток матеріально-спортивної бази, проведення спортивних змагань та участі спортсменів в змаганнях різного рівня.

Із запланованих заходів на 2018 рік виконано всі. Характеризуючи роботу за окремими напрямками, слід зазначити те, що заходи передбачені Програмою реалізовувались, але вони не вирішили в повному обсязі питань, поставлених перед сферою фізичної культури та спорту. Організаційна та практична робота щодо якісного виконання завдань Програми буде продовжено у 2019 році.

 

 

 

Начальник відділу

у справах сім’ї, молоді та спорту                                                   О. КУБАРЄВ

райдержадміністрації