20 лютого в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні.

Posted in ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА !

20 лютого в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні. Пам'ятний день встановлено указом Президента України від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення памяті Героїв Небесної Сотні» з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності ,захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір.
Герої Небесної сотні – уособлення людської, громадянської та національної відваги та самовідданості. Героями Небесної сотні стали 107 загиблих. Вони різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону.
Євромайдан увійшов в історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму і героїзму. Він укотре підтвердив те, що у найкритичніші та найважливіши періоди нашої історії знайдуться герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього.
Сьогодні, в умовах війни на сході, маємо частіше згадувати доленосні події, які стали символом боротьби за свободу та гідність. Майдан став символом Свободи. Революція Гідності засвідчила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права і свободи. У світі України почали сприймати як державу з власною самобутністю, історією та гідністю, здатну захистити суверенітет. Небесна Сотня стала для всієї України прикладом та джерелом натхнення для наших воїнів, які гідно захищають територіальну цілісність України на сході, утверджуючи право людини на вільне життя.
З повагою
Голова райдержадміністрації Аліса ВЕСЬОЛКІНА.
 
 

 На изображении может находиться: один или несколько человек и текст