ПРОТОКОЛ № 1 від 17.03.2020 засідання комісії з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам

Posted in Протоколи нарад при голові Нікольської райдержадміністрації

Затверджую

Голова райдержадміністрації

 

________________А.ВЕСЬОЛКІНА

 

ПРОТОКОЛ

засідання комісії з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам

 

17.03.2020 року                                                                                       14-00 година

 

Головує: голова Нікольської райдержадміністрації Весьолкіна А.О.

Присутні:

- члени комісії;

 - Горбатенко О.М.- керуючий справами Нікольської районної ради.

 1. Розгляд розрахунку збитків від вилучення частини деревних полезахисних насаджень розташованих на території Боївської сільської ради Нікольського району Донецької області, складений   ДП «Бердянський лісгосп» за замовленням ТОВ «ВІНД ФАРМ».

 Згідно розрахунку сума збитків  склала 332388,00 грн, маса, що вирубується – 474,84 м3, вартість -  700 грн за 1 м3 деревини. 

В обговорені взяли участь:

Рожко М.І.- головний лісничій ДП «Приазовське лісове господарство»,  зазначив, що вартість лісопродукції по ДП «Приазовьке лісове господарство» станом на 01.03.2020 року становить:

- 1 група, яку складає деревина дров’яна непромислового використання довжиною 1м – 750,00 грн з ПДВ за 1 м3;

- 2 група, яку складає  деревина дров’яна непромислового використання довжиною 1 м – 594,00 з ПДВ за 1 м3.

ДП «Бердянський лісгосп» в розрахунку врахували середню ціну дров по лісгоспу, тобто, дерева, що підлягають вилученню, обраховані як дров’яна деревина.

Наданий розрахунок не містить перелікової відомості лісонасаджень по кожній земельній ділянці, яка може бути підґрунтям для складання матеріально-грошової оцінки.  Без неї не може бути виданий  лісорубний квиток для початку вирубки лісових  насаджень.

Крім того,  ТОВ «ВІНД ФАРМ» не може бути замовником розрахунку втрат. Замовником може бути Боївська сільська рада, на території якої розташовані лісонасадження.

            Євсєєв О.С.- начальник відділу у Нікольському районі  ГУ Держгеокадастру у Донецькій області зазначив:

Розрахунок обсягу деревини, який підлягає примусовій вирубці, може бути складений після встановлення межових знаків земельних ділянок, які призначені для будівництва.

Винесення в натуру меж земельних ділянок та встановлення межових знаків можливо після затвердження відповідного проєкту землеустрою.

 2. За результатами обговорення вирішили комісія прийняла рішення:

- Відмовити ТОВ «ВІНД ФАРМ» у визначенні та затвердженні розміру збитків від вилучення частини смуг вітрозахисних багаторічних насаджень деревних та чагарникових порід та порядок відшкодування збитків через необґрунтованість  наданого розрахунку збитків, який складений ДП «Бердянський лісгосп»

- Рекомендувати  Боївській сількій раді:

            замовити у ДП «Приазовський лісгосп» проведення робіт по матеріально – грошовій оцінці лісових насаджень, які підлягають примусовому видаленню на території Боївської сільської ради;

 звернутися до комісії з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам при райдержадміністрації із заявою про визначення розміру збитків від примусового видалення лісових і деревно-чагарникових насаджень, які підлягають відшкодуванню.

- Рекомендувати  ДП «Приазовський лісгосп»:

        скласти польову перелікову відомість, згідно якої розрахувати кубомасу по кожній ділянці з зазначенням сортиментної структури;

        розрахувати матеріально - грошову оцінку лісових насаджень, які підлягають примусовій вирубці на території Боївської сільської ради.

 3. Протокол засідання комісії  надати всім зацікавленим сторонам.

  Протокол вела                                                                                                        О.АПАНАСЕВИЧ