ПРОТОКОЛ №2 від 06.04.2020 р.виїзного засідання комісії з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам

Posted in Протоколи нарад при голові Нікольської райдержадміністрації

Затверджую

Голова райдержадміністрації

 

________________А.ВЕСЬОЛКІНА

 

ПРОТОКОЛ №2

виїзного засідання комісії з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам

 

06.04.2020 року                                                                                                    10.30 година

с. Бойове

 

Головує: голова Нікольської райдержадміністрації Весьолкіна А.О.

Присутні:

- члени комісії;

- Проценко О.В. – Боївський сільський голова

- Тулаїнова О.В. – землевпорядник Боївської сільської ради

 

 

1. Розгляд звернення ТОВ «ВІНД ФАРМ» із зауваженнями до рішення комісії з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам  від 17.03.2020 року та додаткових матеріалів щодо розрахунку збитків від вилучення частини деревних полезахисних насаджень,  розташованих на території Нікольського району Донецької області.

 

Весьолкіна А.О. – голова Нікольської райдержадміністрації -інформувала, що 31.03.2020 року на адресу Нікольської РДА надійшли матеріали з ТОВ «Вінд Фарм» в яких вказано ряд зауважень до рішення комісії з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам  від 17.03.2020 року. До вказаних матеріалів додано копії документів, а саме:

- копія листа ДП «Бердянське лісове господарство» від 27.03.2020 року;

- розрахунок збитків від вилучення частини деревних полезахисних насаджень,  розташованих на території Нікольського району Донецької області;

- переліково-оцінювальна відомість (33 аркуші);

- схеми земельних ділянок з визначеними координатами меж майбутнього видалення деревини (38 аркушів);

- калькуляція витрат вільної ціни на дрова паливні (штб) довжиною 1м твердолистяних, колючих порід на 1 м куб з лісосіки;

- витяг зі Статуту ДП «Бердянськие лісове господарство».

Весьолкіна А.О. – голова Нікольської райдержадміністрації(до Боївського сільського голови)– чи звертались до сільської ради представники ДП «Бердянське лісове господарство»  або чи доводилась до відома сільської ради інформація про  те, що за межами населених пунктів Бойове та Малинівка в полезахисних лісосмугах на замовлення ТОВ «Вінд Фарм» будуть здійснюватися роботи спеціалістами ДП «Бердянське лісове господарство» по відводу дерев, які в подальшому підлягатимуть вирубці ?

Проценко О.В. - Боївський сільський голова інформував, що сільська рада інформацією з приводу проведення будь-яких робіт  щодо відводу дерев в полезахисних лісосмугах на замовлення ТОВ «Вінд Фарм» не володіє. Окрім цього наголосив, що  полезахисні насадження поки що не прийняті до комунальної власності сільської ради  і не рахуються на балансі, тому сільською радою не замовлялись роботи в ДП «Приазовське лісове господарство» для проведення матеріально-грошової оцінки лісових насаджень, які підлягають видаленню.

 

 

 

2

Весьолкіна А.О. – голова Нікольської райдержадміністрації (до директора ДП «Приазовське лісове господарство») – як саме здійснюються роботи по відведенню дерев для подальшого вирубування?

Москаленко І.С. – директор ДП «Приазовське лісове господарство» інформував, що якщо це насадження відноситься до лісового фонду, то відведення дерев, які  призначені в рубку, здійснюється відповідно до Методичних вказівок з відведення і таксації лісосік, згідно якої спочатку здійснюється відмежування території, на якій буде здійснюватися вирубка дерев. Відмежування здійснюється встановленням стовпчиків. Після вказаного, здійснюється обмір кожного дерева, діаметр якого  на висоті 1,3 м складає 8 і більше сантиметрів. Одночасно з відбором дерев у рубку проводиться клеймування цих дерев біля шийки кореня, і позначення категорії технічної придатності на висоті 1,3 м.

Весьолкіна А.О. – голова Нікольської райдержадміністрації пропонує з метою перевірки достовірності даних, наданих ТОВ «Вінд Фарм», здійснити огляд хоча б однієї із земельних ділянок, на яких спеціалістами ДП «Бердянське ЛГ» проведені роботи по визначенні дерев, які зазначені в наданих переліково-оцінувальних відомостях.

 Вирішено:

Здійснити огляд однієї земельної ділянки, а саме: земельної ділянки площею 0,1400 га, призначеної для спорудження вітроелектроустановки №15, яка розташована найближче до населеного пункту Малинівка, Нікольського району.

 

Виїзд комісії здійснений 06 квітня 2020 року об 11-00 годині.

Присутні:

- члени комісії;

- Проценко О.В. – Боївський сільський голова;

- Тулаїнова О. В. – землевпорядник Боївської сільської ради.

 Місцезнаходження земельної ділянки визначено згідно матеріалів проєкту землеустрою (завіреної копії) щодо відведення земельної ділянки за адресою: Донецька область, Нікольський район, Боївська сільська рада, площею 0,1400 га із земель запасу сільськогосподарського призначення зі зміною цільового призначення на 14.01 – для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об`єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій у оренду для спорудження вітроелектроустановки № 15 вітроелектростанції ТОВ «Вінд Фарм» потужністю 800 МВт на території Нікольського району та Мангушського району Донецької області. Проєкт землеустрою розробило ПРИВАТНЕ  МАЛЕ ПІДПРИЄМСТВО ПРОЕКТНО-ВИРОБНИЧА ФІРМА «ЕЛІТА».

Контур земельної ділянки згідно проєкту – прямокутник з розмірами сторін  70х20 м, згідно матеріалів зазначеного проєкту межовий знак №1 повинен знаходитись на відстані                78 м від кутової опори ЛЕП 10 кВ.

За допомогою будівельної рулетки відміряна відстань 78 м від кутової опори ЛЕП 10 кВ. Однак, на вказаному місці будь якого межового знаку з визначення території під рубку не виявлено. Крім цього, по вказаній земельній ділянці було проведено натурну перевірку лісонасадження на предмет визначення клейм чи якихось здійсненних відміток, в ході якої теж нічого не виявлено.

Окрім того, оглядом цієї ділянки лісосмуги було виявлено ряд дерев, діаметр яких на висоті 1,3 метра від поверхні землі набагато більший, ніж 28 см. Відповідно до наданої переліково-оцінювальної відомості цієї ділянки, найбільший діаметр дерева складає 28 см, і таким діаметром обліковано лише два дерева.

В ході вказаного обстеження, директор ДП «Приазовське ЛГ» Москаленко І.С. також зазначив, що на цій ділянці дуже багато насаджень, діаметр яких на висоті 1,3 м становить менше 8 см. Оскільки планується суцільна рубка, то окрім обліку всіх наявних дерев діаметром більше 8 см, повинні включатися ще й ті, діаметр яких на висоті 1,3 м становлять менше 8 см. Відповідно до Методичних вказівок з відведення і таксації лісосік комісія, яка

3

здійснює відвід дерев в рубку, закладає пробну площу, по якій вираховується наявна загальна кубомаса.  Ця деревина в розрахунковій відомості не зазначена.

Оскільки на оглянутій території відсутні будь – які наявні стовпчики, які б вказували на відмежування ділянки, на якій буде здійснюватися вирубка дерев, не виявлено також будь- яких зарубів на стволах дерев та будь – яких клейм дерев біля шийки кореня, комісія вважає, що роботи по визначенню цих дерев в облік, з метою визначення їхньої кубомаси, не проводилися. Розрахунки деревини, які зазначені в переліково-оцінювальній відомості не відповідають кількості та обсягу наявних зелених насаджень на зазначеній земельній ділянці

 РІШЕННЯ:

1.Звернутись до Донецької облдержадміністрації із запитом щодо чинності розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 09.02.2016 року № 77 «Про вжиття заходів щодо захисту та відтворення полезахисних лісосмуг» із змінами згідно розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 15.03.2018 року № 349/5-18, звернутись до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області щодо стану виконання  наказу Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області від 15.05.2018 року №1310-СП «Про проведення інвентаризації земельних ділянок», а також щодо механізму виконання зазначених документів.

2. Відмовити ТОВ «Вінд Фарм» у затвердженні розрахунку збитків від вилучення частини деревних полезахисних насаджень,  розташованих на території Нікольського району Донецької області, через виявлену наочну невідповідність розрахункового обсягу деревини на земельній ділянці площею 0,1400 га, призначеній для спорудження вітроелектроустановки №15, кількості та обсягу наявних зеленим насаджень на зазначеній земельній ділянці.

3. Інформувати Донецьку облдержадміністрацію  про виявлену невідповідність розрахунків, наданих ТОВ «Вінд Фарм» на розгляд комісії з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, реальній вартості наявних зелених насаджень в полезахисних лісосмугах на території Боївської сільської ради за межами населених пунктів Нікольського району Донецької області.

4. Протокол надати всім зацікавленим сторонам.

 

 Протокол вела                                                                                                         Г.ЛЮБІМОВА