ПРОТОКОЛ робочої наради з питання будівництва вітроелектростанції потужністю 100 МВт на території Нікольської селищної ради та Тополинської сільської ради від 10.04.2020р.

Posted in Протоколи нарад при голові Нікольської райдержадміністрації

ЗАТВЕРДЖУЮ

Голова райдержадміністрації

___________________А.ВЕСЬОЛКІНА

ПРОТОКОЛ

робочої наради з питання  будівництва вітроелектростанції  потужністю 100 МВт на території Нікольської селищної ради та Тополинської сільської ради.

10 квітня 2020 року                                                                                                   11-00 година

смт Нікольське

головує голова райдержадміністрації Аліса ВЕСЬОЛКІНА

Присутні:

Мітько В.М. – голова Нікольської районної ради

Кунак Н.А. – заступник голови райдержадміністрації

Любімова Г.М. – завідувач сектору містобудування, архітектури та захисту довкілля – головний архітектор району

Назаренко А.Г.. –  заступник Нікольського селищного голови

Галла К.Г. – Тополинський сільський голова

Євсєєв О.С. – начальник відділу у Нікольському районі ГУ Держгеокадастру у Донецькій області

Талах В.А. – представник ТОВ «ГЕМЕРА ЕНЕРДЖИ»

 

Весьолкіна А. О. ознайомила зі зверненням ТОВ «ГЕМЕРА ЕНЕРДЖИ». Запропонувала організувати роботу наступним чином:

- визначити правове підґрунтя,  надати роз’яснення згідно чинного законодавства стосовно надання дозволу на розробку детального плану території (Любімова Г.М.);

- заслухати голів місцевих рад, на території яких планується будівництво вітроелектростанції;

-  обґрунтування техніко - економічних показників (Заявник).

Любімова Г.М.  інформувала, що детальний план території за межами населених пунктів розробляється на підставі  схеми розвитку території району, але зазначена схема розроблялась  в 1992 році, вона застаріла, її розрахунковий термін сплив.  Райдержадміністрація керується схемою розвитку  території Донецької області, відповідно до п. 2 статті 19 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності».

У листі від 27.11.2019 № 408/0/131-19 обласного управління архітектури щодо визначення державних інтересів  при будівництві вітроелектростанції зазначено, що схемою розвитку території Донецької області передбачено будівництво вітроелектростанції загальною потужністю 700 МВт на території Нікольського та Мангушського районів. На даний час  вже затверджений детальний план території на будівництво вітроелектростанції потужністю 800МВт,  потреби в будівництві додаткових потужностей для району немає, що також не передбачено схемою розвитку. Є підстави відмовити в розробці детального плану території для нового будівництва вітроелектростанції.

Весьолкіна А.О.- райдержадміністрація не надає пріоритети жодній організації, яка звернулась першою чи другою, визначальним є інтереси розвитку району, інтереси громад, які представляють голови місцевих рад.  

Назаренко А.Г. – заступник Нікольського селищного голови звернувся до заявника з питанням, яку вигоду буде мати територіальна громада від будівництва вітроелектростанції на території селищної ради. Чи є конкретні пропозиції, які можливо винести на розгляд виконкому та  сесії, щоб пояснити представникам громади, що це потрібно громаді?

Талах В.А. (заявник) – селищна рада повинна розробити пропозиції в межах відсотка коштів, вкладених в  проєкт. В процесі розроблення  та затвердження  детального плану, селищна рада буде вносити свої умови.

Любімова Г.М. – детальний план - це документ для планування території, якщо на ньому заплановано один об’єкт, то іншого вже планувати неможливо. Детальний план є підставою для розробки проєкту землеустрою по відведенню земельних ділянок в оренду. В ньому не міститься питання соціально-економічного розвитку району.

Галла К.Г. – Тополинській сільський голова -  на запланованій для будівництва території Тополинської сільської ради знаходяться водозабірники та  3 свердловини, які забезпечують водою село Тополине. Постає питання: як згодом користуватись  свердловинами? Як будуть розміщені  споруди на цій території?

Талах В.А. – при розробці детального плану, який  розробляється спеціалізованою організацією, всі нюанси заздалегідь погоджуються – розташування ліній електромереж, свердловин,  систем зрощення полів. Можливе зміщення конструкцій з одного боку в інший.

З радами будуть проведені зустрічі, обговорені всі варіанти та пропозиції. Техніко – економічне обґрунтовування робиться після затвердження детального плану.

Мітько В.М. – голова Нікольської районної ради – щодо місця реєстрації товариства, вартості інвестицій та кількость робочих місць

 

Талах В.А.- ТОВ зареєстровано у  Мангушському районі. Вартість інвестицій приблизно  100 млн долларів. До 1% від інвестицій буде йти на розвиток соціальної сфери.  В одному з розділів детального плану  вказуються всі умови: кількість робочих місць та інше.

Весьолкіна  А.О. –правові підстави для надання дозволу на розробку детального плану відсутні,  надані документи недоопрацьовані.

Після обговорення прийнято рішення:

1.Відкласти прийняття рішення про розробку детального плану території та провести додаткові консультації з Донецькою облдержадміністрацією з питання доцільності будівництва на території району додаткових об’єктів вітроенергетики. Звернутись до департаментів розвитку базових галузей промисловості (Литвинов) та інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин (Головко), управління містобудування та архітектури (Теклюк).

 

 

 

Протокол вела                                                                                             Олена АПАНАСЕВИЧ