ПРОТОКОЛ № 1 наради щодо розширення територій природно-заповідного фонду у Нікольському районі від 29 січня 2020 року

Posted in Протоколи нарад щодо розширення територій природно-заповідного фонду у Нікольському районі

Затверджую

Голова райдержадміністрації

_____________А.ВЕСЬОЛКІНА

 

 

ПРОТОКОЛ № 1

наради щодо розширення територій природно-заповідного фонду у Нікольському районі

 

29 січня 2020 року                                                                                    13-00 година

 

Головує: голова Нікольської райдержадміністрації А.ВЕСЬОЛКІНА

 

Присутні:

Заступник голови Нікольської районної ради І.ПЛАВСЬКА

Зеленоярський сільський голова М.ЮЗВІНКЕВИЧ

Малоянисольський сільський голова Є.БАХЧИСАРАЙ

В.о.Касянівського сільського голови О.МАДІНА

Головний архітектор району-завідувач сектору архітектури та містобудування райдержадміністрації Г.ЛЮБІМОВА

 

Обговорені питання:

1.Про розгляд пропозицій щодо оголошення територій об’єктами природно-заповідного фонду місцевого значення.

2.Проблеми подальшого використання територій з особливим статусом.

 

Головний архітектор району-завідувач сектору архітектури та містобудування райдержадміністрації Г.ЛЮБІМОВА інформувала про проведені протягом 2019 року роботи із встановлення меж територій природно-заповідного фонду та правові аспекти встановлення обмежень ведення господарської діяльності на ділянках з особливим статусом.

 

Малоянисольський сільський голова Є.БАХЧИСАРАЙ інформувала:  депутати сільської ради не погодили оголошення запропонованих територій об’єктами природно-заповідного фонду через побоювання, що це унеможливить сінокосіння та випасання худоби на зазначених ділянках. Переважна більшість домогосподарств утримує худобу та потребує використання пасовищ. Обмеження у використанні лугів може призвести до соціальної напруги.

Проблема: за наказами Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області пасовища надаються у власність громадянам для ведення особистого селянського господарства без погодження із сільською радою. Це може призвести до втрати сіножатей та громадських.пасовищ.

В.о.Касянівського сільського голови О.МАДІНА інформувала: ділянки, які запропоновані для заповідання є громадськими пасовищами та мисливськими угіддями. Депутати сільської ради не погодили оголошення цих земель територіями природно-заповідного фонду.

Зеленоярський сільський голова М.ЮЗВІНКЕВИЧ інформував: через те, що не встановлені межи територій природно-заповідного фонду державного значення, трапляються випадки, коли місцеві жителі притягуються до відповідальності за сінокосіння на зазначеній території. Необхідно встановити межі територій з особливим статусом, які вже є оголошеними природно-заповідним фондом.

Для складання охоронних договорів на нові території природно-заповідного фонду необхідно до оголошення їх статусу обговорити умови їх подальшого використання та сприяти обізнаності населення у цьому питанні.

 

Вирішено:

1. Продовжити сумісну роботу сільських рад та райдержадміністрації щодо розширення територій природно-заповідного фонду у районі. Вдруге розглянути пропозиції щодо оголошення територій заказниками місцевого значення окремо по кожній ділянці. При цьому вжити заходів для збереження громадських пасовищ у кожній сільській ради.

2. Запросити фахівців Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації для надання методичної допомоги.

 

 

 

Протокол вела                                                                                                         Г.МИЦИК