Дайджест новин Уряду за 23.03.2018

Posted in Uncategorised

 

 

Дайджест новин Уряду за 23.03.2018

 

Тиск правоохоронців на бізнес я вважаю диверсією проти держави, - Глава Уряду

 

Уряд повністю підтримує скасування «економічної» функції правоохоронних органів, яка полягає у взаємодії та тиску силовиків на українських підприємців. Про це сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді України.

«Ми повністю підтримуємо скасування функції СБУ, ГПУ та інших правоохоронних органів, яка полягає у тиску на бізнес. Економічна функція силових органів – абсолютний рудимент. Я буду повністю відстоювати цю позицію», - сказав Володимир Гройсман.

За його словами, в Україні зараз є серйозна позитивна динаміка зменшення тиску на бізнес.

 «Чесний легальний бізнес буде захищений, як і силовики, які виявляють сірі схеми, конвертаційні центри. Але є випадки, коли правоохоронці здійснюють тиск на бізнес безпідставними перевірками. І такі випадки будемо суворо карати. Ці дії правоохоронців я розглядаю як диверсію проти нашої держави», - наголосив Глава Уряду.

Довідково

Наприкінці минулого року конституційною більшістю був ухвалений урядовий законопроект «Маски-шоу стоп» про протидію тиску на бізнес, розроблений спільно Міністерством юстиції, Міністерством внутрішніх справ, Секретаріатом Кабінету Міністрів, Офісом бізнес-омбудсмена та іншими відомствами.

Ключові новації документа – неприпустимість та недійсність доказів, отриманих під час виконання ухвали про обшук, винесеної без технічної фіксації. Так само недопустимими будуть докази, отримані під час обшуку, на який не було допущено захисника.

У березні 2018 року була створена спеціальна комісія з питань виконання вимог цього закону. До складу комісії увійшли представники передусім ділових кіл.

 

Україна та Франція можуть збільшити взаємний товарообіг до 3 млрд дол.

Франція є важливим політичним та економічним партнером України - як в контексті розвитку Нормандського процесу, так і в контексті співпраці в різних секторах економіки, де показник взаємного товарообігу можна довести до 3 млрд дол. на рік. Про це сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Міністром у справах Європи та закордонних справ Франції Жан-Івом Ле Дріаном.

"Франція є надійним стратегічним партнером України. Лідерська позиція Парижа щодо територіальної цілісності України дуже важлива для нас. Ми щиро цінуємо підтримку Францією суверенітету України, - сказав Володимир Гройсман. - Товарообіг між нашими країнами минулого року дорівнював близько 2 млрд доларів; я певен, що ми можемо збільшити його на третину - до 3-3,5 млрд".

У свою чергу Жан-Ів Ле Дріан підкреслив, що Франція зберігає рішучу підтримку України і налаштована продовжувати підтримувати цілісність та суверенітет України. "Франція також готова до співпраці у сфері економіки. Вона може бути корисною для обох сторін", - зазначив Міністр.

У цьому контексті сторони домовилися активізувати роботу в рамках спільних комісій та комітетів з ключових питань - агросектору, енергетики, реформи державної служби тощо.

В рамках зустрічі підписана Спільна заява про наміри щодо розвитку двостороннього співробітництва між Міністерством внутрішніх справ України та Міністерством у справах Європи та закордонних справ Франції.

 

Арсен Аваков: Україна та Франція підписали великий вертолітний проект

Сьогодні, 23 березня, відбулося підписання Заяви про наміри щодо розвитку двостороннього співробітництва між Міністерством внутрішніх справ України та Міністерством у справах Європи та закордонних справ Франції.

Документ підписали Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков та Міністр у справах Європи та закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан.

Арсен Аваков заявив, що вертолітний парк МВС мають поповнити 55 машин компанії «Airbus Helicopters».

«Це найбільший проект між Україною та Францією. Це дуже великий структурний проект всередині України, за який ми взялися за підтримки Президента Петра Порошенко та Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана», – сказав Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ наголосив, що Україна розраховує вже в цьому році отримати перші гелікоптери. Також Арсен Аваков зазначив, що МВС тісно співпрацює зі своїми французькими колегами, зокрема у напрямі боротьби з організованою злочинністю та в питаннях взаємовизнання водійських посвідчень.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що Франція – надійний партнер України і підтримує нашу державу у боротьбі проти російського агресора.

Своєю чергою Міністр у справах Європи та закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан запевнив українську сторону, що офіційний Париж готовий підтримувати нашу державу не лише в питаннях реформ, але й у відновленні миру.

«Франція рішуче підтримує Україну у відновленні її територіальної цілісності. А також ми підтримуємо всі реформи, які проходять у вашій державі. Ми сподіваємось на подальшу співпрацю у будь-якій сфері», – сказав Жан-Ів Ле Дріан.

Гелікоптери французького виробництва допомагатимуть нести службу Держслужбі з надзвичайних ситуацій, Нацгвардії, Нацполіції та Держприкордонслужбі. МВС планує отримати вертольоти трьох моделей – Н145, Н125 та Н225.

Н125 – перевищує інші одномоторні вертольоти за продуктивністю та універсальністю, не потребує високого рівня обслуговування та демонструє високі показники роботи у високогір’ї.

Н145 – має високий ступінь експлуатаційної готовності та гнучкості, особливо в умовах спекотного клімату і у високогір'ї.

Н225 – володіє найвищими в галузі характеристиками швидкості, дальності польоту, завантаження та надійності в категорії 11-тонних дводвигунових машин.