Інформація про стан забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та маломобільної категорії громадян до об’єктів соціальної сфери на території Нікольського району

Posted in Сектор архітектури та містобудування

Особи з інвалідністю в Україні володіють усією повнотою соціально-економічних,  політичних, особистих прав і свобод, закріплених Конституцією України,  законами України  та  міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Після ратифікації Конвенції ООН про права інвалідів, Україна взяла на себе зобов’язання щодо створення суспільства, в якому особи з інвалідністю користуватимуться  всіма правами людини на рівні з іншими без дискримінації, де поважатимуть їх гідність та самобутність, де будуть створені умови, в яких кожна людина з її індивідуальними особливостями відчує себе частиною суспільства.

Діяльність держави щодо осіб з інвалідністю полягає зокрема у виявленні та усуненні  перепон  і  бар'єрів,  що  перешкоджають забезпеченню прав і задоволенню  потреб,  у  тому  числі  стосовно доступу   до  об'єктів  громадського та цивільного призначення, а  також  до закладів освіти, культури, фізичної культури і спорту.

Розпорядженням голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 22 березні 2017 року № 247 затверджено План заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення на 2017-2021 роки на території Донецької області.

На території району зареєстровано 182 особи з інвалідністю. З них мають функціональні порушення опорно-рухового апарату 113  осіб. Пересуваються у візках 49 осіб.

До категорії маломобільних громадян входять також люди похилого віку, які мають складності у пересуванні, вагітні жінки, а також особи, які керують дитячими візочками. Загалом ця кількість людей в районі становить близько 6 тисяч осіб.

У Нікольському районі щороку розпорядженням голови райдержадміністрації затверджується План заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища  для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення на території району.

Протягом 2017-2021 років  заплановано обладнати засобами доступності 12 об’єктів соціального призначення.

У 2017 році  обладнано такі об’єкти:

фельдшерський пункт в с.Малинівка обладнаний пандусом та перилами на вході в будівлю. Крім того, виконано замощення пішохідної доріжки від проїзної частини вулиці до входу в будівлю;

фельдшерський пункт в с.Бойове обладнаний пандусом на вході. Влаштований з’їзд з проїзної частини на пішохідну доріжку, що забезпечує вільне пересування інвалідного візка;

збудовано пандус на вході у фельдшерський пункт с.Кирилівка;

завершено благоустрій території, прилеглої до будівлі фельдшерського пункту у с.Новогригорівка. Пандус та перила були встановлені у 2016 році;

встановлено перила на вході в Новокраснівській загальноосвітній школі;

в районному краєзнавчому музеї влаштовано пандус на вході в будівлю;

магазин продовольчих товарів «Вилидж маркет» в смт Нікольське по вул.Ярослава Мудрого, № 109 облаштовано пандусом на вході;

магазин продуктів в смт Нікольське, вул.Свободи, № 33 облаштовано пандусом на вході.

Протягом 2018 року обладнано засобами доступності такі об’єкти соціального призначення:

 

2

 

 

в будівлі Нікольської районної ради на першому поверсі виконано реконструкцію туалетної кімнати з урахуванням потреб осіб, що пересуваються на візках;

в будівлі КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Нікольської районної ради влаштовано поручні в туалетній кімнаті;

збудовано пандус на вході до Касянівської сільської бібліотеки;

влаштовано пандус на вході до приміщення відділення Донецького РУ ПАТ КБ «Приватбанк» (смт Нікольське, вул.Пушкіна, № 92);

збудовано пандус на вході до відділення «Ощадбанку» в с.Кальчик, (провул.Вокзальний, № 2);

збудовано пандус, встановлені перила на вході в магазин «Універмаг» в                     смт Нікольське (вул.Свободи, № 85);

збудовано пандус, встановлені перила на вході в магазин «Гаврилівські курчата» в    смт Нікольське (вул.Свободи,  № 83);

відділення «Нова пошта» в смт Нікольське облаштовано пандусом та перилами на вході.

На виконання доручення голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 11 грудня 2017 року № 50/9-17  проведено огляд будівель, в яких розміщені  підприємства, установи та організації соціального напрямку.

Всього оглянуто 141 будівлю закладів освіти, культури, соціального захисту, органів влади, фінансові установи та інші. За результатами огляду складено анкети будівель. Ці дані буде внесено до єдиного реєстру та викладено в мережі Інтернет у вільному доступі.

Аналіз стану доступності об’єктів соціального призначення виявив суттєві недоліки у забезпеченні безперешкодного доступу до них осіб, які пересуваються на візках або мають інші додаткові потреби для повної інтеграції їх у суспільство.

Із 12-ти  будівель органів виконавчої влади та місцевого самоврядування тільки           5 обладнано пандусами та перилами на вході.

Із 23-ти закладів охорони здоров’я обладнано пандусами та перилами 12 будівель.

Із 29-ти  закладів освіти обладнано пандусами та перилами на вході 14 будівель.

Із 17-ти закладів культури обладнано засобами доступності 6 будівель.

Більшість збудованих пандусів мають ненормативний ухил. Це не забезпечує вільне пересування осіб на інвалідних візках та може створити для них додаткові перепони.

Крім того, деякі пандуси мають слизьку поверхню. Не всі пандуси  облаштовано перилами. Відсутні покажчики, які дають змогу особі з інвалідністю орієнтуватися на місцевості.

Лише в шістьох закладах туалетні кімнати обладнано поручнями для користування ними особами з інвалідністю.

У закладах соціального призначення відсутні засоби  адаптації для осіб з вадами зору та слуху.

У районі відсутній рухомий склад громадського транспорту, який пристосований для осіб, що пересуваються на інвалідних візках.

У 2007 році створено районний комітет щодо забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури (далі – комітет доступності). Це дорадчий орган, у складі якого працюють як спеціалісти державних органів так і представники громадськості.

На засіданнях комітету доступності розглядаються проблемні питання щодо забезпечення вільного доступу  до об’єктів соціального призначення, заслуховуються керівники установ та організацій, які працюють з громадянами, обговорюються плани щодо облаштування засобами доступності об’єктів соціальної інфраструктури.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 18 січня 2019 року № 18 затверджено План заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення на території Нікольського

3

 

 

району на  2019 рік. Серед інших заходів заплановано обладнати пандусами та перилами     7 об’єктів, а саме:

сільський Будинок культури в с.Криничне;

Комунальний заклад «Зорянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступ. Нікольської районної ради Донецької області»;

будівлю Касянівської сільської ради;

Касянівську сільську амбулаторію;

Македонівський фельдшерський пункт;

будівлю Боївської сільської ради;

Кальчицький сільський Будинок культури.

Крім того, буде введено в експлуатацію об’єкт - реконструкція Будинку дитячої творчості під Центр надання адміністративних послуг. Цей об’єкт обладнаний пандусом на вході та туалетною кімнатою, яка враховує потреби осіб, що пересуваються на візках.

Робота із створення безбар’єрного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних громадян в Нікольському районі триває. Вона спрямована на забезпечення дотримання прав людей  з інвалідністю в усіх сферах  життєдіяльності для повного включення їх в суспільство.

 

 

 

Головний архітектор району-

завідувач сектору архітектури та містобудування                                         Г.ЛЮБІМОВА