Збереження полезахисних лісосмуг

Posted in Сектор архітектури та містобудування

Сьогодні досить актуальним є питання збереження полезахисних лісосмуг, як важливої складової екологічної системи.
Полезахисні лісосмуги – це штучно створені  захисні лісові насадження у вигляді рядів дерев і чагарників, створювані серед орних земель, вздовж автомобільних доріг, по брівкам ярів та на інших угіддях.
Сільськогосподарські землі, які захищені лісосмугами, дають вищий врожай сільськогосподарських культур, тому що лісосмуги знижують висушування ґрунту, підвищують відносну вологість повітря, чим захищають посіви від весняних заморозків і літніх посух. Аграрною наукою доведено, що вони забезпечують середню прибавку врожаю для озимої пшениці на рівні 15%; соняшнику - 12%; кукурудзи на силос - 18%; багаторічних трав на сіно в середньому на 19%.
Крім того, лісосмуги запобігають утворенню ярів, а також захищають  автомобільні дороги від сніжних заметів.
На сьогодні в Україні фактично відсутні балансоутримувачі лісосмуг. Сталося так, що після проведення паювання земель сільськогосподарського призначення лісосмуги «зависли у повітрі». Інвентаризацію лісосмуг ніколи не проводили. В наслідок чого лісосмуги безкарно знищуються.
Тому райдержадміністрація пропонує землекористувачам укласти договори оренди земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами, які обмежують масиви земель сільськогосподарського призначення. Для цього відповідно до статей 122, 124, 134 Земельного кодексу України слід звернутись до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області за адресою: 87551 м.Маріуполь, пл.Машинобудівників, буд.1.
 райдержадміністрація