Контактна інформація

Posted in Служба у справах дітей

 

Служба у справах дітей

 

Нікольської районної державної адміністрації 

 

вул. Свободи, буд. 87, каб. 38, смт Нікольське, Нікольський район, Донецької області, 87000

 

Телефон: (06246) 2-13-53

 

Електронна адреса:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Графік роботи: 

 

Понеділок – четвер

з 8.00 до 17.00

П’ятниця

з 8.00 до 16.00

Обідня перерва

12.00 до 12.48

Вихідні дні

Субота, неділя

 

 

 

Начальник служби – Внукова Ольга Львівна

 

 

Інформація про організацію роботи щодо

соціального захисту дітей у Нікольському районі

за 2016 рік.

 

Доля дітей, захист їхніх прав, людської гідності, створення для гармонійного розвитку кожної дитини всіх умов  - об’єднує сьогодні все українське суспільство і є головним завданням усіх, хто опікується проблемами дітей.

 Діяльність служби спрямована на координацію зусиль відділів, служб, установ з питань соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, профілактики правопорушень, бродяжництва та інших негативних проявів серед дітей.

Згідно з даними головного управління статистики у Донецькій області станом на 01.01.2017 року кількість дітей у віці 0-18 років, які проживають на території Нікольського району Донецької області складає 5109 особи. За останній рік зменшення дитячого населення складає 0,6%.

1. Робота комісії з питань захисту прав дітей.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2015 № 866 «Питання діяльності органів опіки та  піклування, пов`язаної із захистом прав дитини», прийнято розпорядження голови райдержадміністрації від 02.12.2008 № 574 (зі змінами та доповненнями)  «Про  утворення комісії з питань захисту прав дитини»,  для виконання проблемних питань соціального захисту дітей протягом 2016 року  проведено  7  засідань комісії з питань захисту прав дітей, на яких розглянуто 16 питань соціального захисту дітей. На засіданнях комісії розглядаються наступні питання:

-          Встановлення опіки

-          встановлення режиму спілкування з дитиною, місяця її поживання;

-          Доцільність позбавлення батьківських прав;

-          Поновлення в батьківських правах;

-          Реєстрація покинутої  дитини;

-          Неналежне виконання батьками обов’язків по вихованню та утриманню дитини;

-          Захист майнових прав дітей.

2. Робота органів опіки та піклування селищної та сільських рад.

На території району розташовано 10 сільських та одна селищна рада. Усі вони є органами опіки та піклування. Службою  згідно з п. 7 ст. 32, ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» здійснюються перевірки відповідно до делегованих повноважень. В ході перевірок зверталася увага на організацію роботи з сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах, де виховуються діти; здійснення контролю за станом утримання, виховання та навчання дітей, які проживають в сім’ях опікунів та піклувальників, прийомних сім’ях, здійснення контролю за станом збереження житла; виявлення дітей, які залишились без батьківського піклування.

3. Робота з сім’ями в СЖО

Протягом 2016 року на обліку в службі перебувало 23 дитини, які опинились у складних життєвих обставинах, із 11 сімей, що складає 0,5% від загальної кількості дитячого населення, з них: 20 -  в категорії обліку «проживання дитини в сім’ї, де батьки або особи, які їх замінюють, ухиляються від виконання батьківських обов’язків»; 3 – в категорії обліку «переміщення дитини – сироти або дитини  позбавленої  батьківського піклування, з тимчасово окупованої території або з району проведення антитерористичної операції».

Дітей, які б зазнали фізичного, економічного, сексуального або психологічного насильства,  які  б потерпіли від найгірших форм дитячої праці, на обліку в службі немає.

Виявлення сімей, де батьки не виконують обов’язки щодо виховання та утримання дітей, здійснюється шляхом безпосереднього звернення дитини, або її  законного представника, отримання повідомлень від суб’єктів соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, за зверненням громадян, а також під час рейдів, які проводить служба.

Так, протягом 2016 року  на профілактичний облік взято17 дітей, 6 дітей знято у  зв’язку з відібранням дітей від батьків.

Викликає занепокоєння збільшення кількості дітей, які проживають у складних життєвих обставина. У лютому 2017 року в районі проводиться цільова комплексна операція «Сім’я» яка організована службою у справах дітей. У проведенні рейдів приймають участь працівники поліції, центру соціальних служб, органи опіки та піклування селищної та сільських рад. В ході проведення операції обстежено умови проживання та виховання    27  неблагополучних сімей, додатково поставлено на профілактичний облік 9 сімей, в яких виховується 20 дітей. На засіданні комісії з питань захисту прав дітей було викликано 6 батьків, які виховують 11 дітей, які перебувають у СЖО.

З метою попередження бродяжництва та бездоглядності серед дітей, службою спільно з Нікольським відділенням Волноваського відділу поліції ГУ НП в Донецькій області систематично проводяться профілактичні рейди «Діти вулиці». Під час рейдів проводиться робота щодо виявлення фактів реалізації неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Упродовж 2016 року службою разом з іншими зацікавленими службами було проведено 22 рейди, в ході яких було виявлено 5 дітей, попереджено 1 батька, 5 батьків притягнуто до адміністративної відповідальності. До притулку було влаштовано 3 дітей. Порушень правил торгівлі спиртними напоями та тютюновими виробамине виявлено.   

У 2016 році  батьками було покинуто 1 дитину в пологовому будинку м.Маріуполя. Дана дитина була усиновлена громадянами району.

4. Захист прав дітей у суді.  

Спеціалісти служби  беруть участь у судових засіданнях як за позовами органів опіки та піклування сільських та селищних рад, так і за позовами фізичних осіб стосовно захисту прав дітей. Протягом поточного періоду 2016 року органами опіки та піклування направлено на розгляд Володарського районного суду  4 позовних заяви про позбавлення 4 батьків батьківських прав відносно 5 дітей та 1 позовна заява щодо відібрання 6 дітей від 2-х батьків без позбавлення їх батьківських прав відносно 6 дітей. В позовних заявах 100% внесені пункти щодо стягнення аліментів з батьків на користь дітей (на їх особові рахунки). Всього спеціалістами служби у справах дітей  взято участь у 41 судовому засіданні з питань позбавлення батьківських прав, усиновлення дітей, визначення місця проживання дітей, захисту майнових прав дітей, захист прав дітей, які скоїли злочини, вивезення дитини за кордон то що, в якості 3-ої особи.

З метою контролю за станом виконання заходів щодо попередження дитячої безпритульності та бездоглядності, профілактики правопорушень та соціального захисту дітей протягом  2016 року здійснено 4 перевірки загальноосвітніх навчальних закладів з питань додержання законодавства щодо соціального захисту дітей і запобігання вчиненню ними правопорушень, дотримання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 № 646 «Про затвердження інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку».

5. Захист майнових та житлових прав дітей.

Протягом 2016 року до  Нікольської  райдержадміністрації подано 20 заяв та повний пакет документів щодо надання дозволу органу опіки та піклування на вчинення правочинів щодо нерухомого майна. Всі рішення прийняті в інтересах дітей.

 Облік нерухомого майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яке знаходиться на території району, ведеться відповідно до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності щодо захисту прав дитини, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 №866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини», а також щомісячно здійснюється моніторинг збереження житла, що належить дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, на праві власності чи праві користування.

6. Захист прав дітей-сиріт.

Станом на станом на 01.01.2017 року  в службі у справах дітей на первинному обліку перебуває 89 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із загальної кількості дітей, які перебувають на первинному обліку,  мають житло 44дитини, що складає 49%, з них: 7 - на праві власності (приватизоване, спадщина померлих батьків, тощо), що складає 7%; 34 - мають закріплене право на проживання/користування житловим приміщенням, що складає 38%.

З 89 дітей, які перебувають на первинному обліку в службі, не мають житла 45 особи, що складає 50%. З них на квартирному обліку громадян, які потребують поліпшення житлово-побутових умов проживання (квартирний облік) з правом позачергового отримання житла при досягненні  16-річного віку, перебуває 2 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що складає 66%, та  5 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що складає 100 %.

У 2017 році рішенням сесії Нікольської селищної ради заплановано виділення 135 тис. грн. для спів фінансування придбання житлам особі з числа дітей-сиріт.

 У Нікольському районі за оперативними даними станом на 01.01.2017  року налічується 89 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них сімейними формами виховання охоплено 79 дітей, що складає 89%  від загальної кількості дітей даної категорії. Цей показник  більше за середньообласний (86,4%), але менший за  середньодержавний (90,8%).

Кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування протягом останніх 3-х років значно не зменшується. Протягом року  без батьківського піклування залишилось 19 дітей, з них у разі смерті батьків – 5 дітей, позбавлення батьків батьківських прав – 6 дітей, відібрання дітей без позбавлення батьківських прав – 6 дітей, 1 дитину мати залишила у пологовому будинку.  13  посиротілих дітей було влаштовано  до сімейних форм виховання,  до державних дитячих закладів  - 6 дітей з однієї родини.

Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування під опіку громадян влаштовано 66 дітей, до прийомних сімей – 8 дітей, до дитячих будинків сімейного типу – 5 дітей.

 На територіальному обліку служби у справах дітей перебуває 66 підопічних дітей, з них 4 дітей, які разом з опікунами прибули в район з тимчасово окупованої території.

Переважна більшість опікунів відповідально ставляться до виконання опікунських обов’язків, для дітей створено усі необхідні умови проживання, навчання та виховання, підопічні забезпечені одягом, взуттям, іграшками, книжками та іншім.

Однак, існують факти неналежного виконання опікунами  своїх обов’язків. Усі факти, коли опікуни не забезпечують необхідних умов проживання та виховання підопічних  дітей, розглядаються на засіданні комісії з питань захисту прав дітей райдержадміністрації.  Тільки в  вересні 2016 року на засіданні комісії розглянуто 2 факти неналежного виконання опікунських обов’язків. Одного опікуна було суворо попереджено, другого опікуна було звільнено від здійснення повноважень опікуна. Питання щодо подальшого влаштування дитини вирішує служба у справах дітей.

7. ПС ДБСТ.

  В  районі  сформоване позитивне ставлення громадян до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. На протязі 7 років  функціонують  та розвиваються  прийомні  сім’ї,   їх створено 4  та  влаштовано 8 дітей, переважно мешканців нашого району. В серпні 2016 року на базі опікунської родини було створено дитячий будинок сімейного типу Єрохіна І.А. та Єрохіної О.В., до якого влаштовано 5 дітей.

Прийомні батьки та батьки вихователі також відповідально відносяться до виконання своїх обов’язків, створили для дітей належні умови для проживання та виховання, дбають по своїх вихованців. Фактів неналежного виконання обов’язків з боку прийомних батьків не виявлено.

8. Усиновлення.

Усиновлення є забезпеченням найвищих інтересів дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування.     Системна  і послідовна робота служби у справах дітей в цьому напрямку сприяла тому, що  протягом 2015 року в районі було усиновлено 2 дітей, що складало 200% у порівнянні з 2014 роком.  Протягом 2016 року усиновлено 1 дитину.

 Слід зазначити, що достатньо висока активність потенційних усиновителів. На обліку в службі перебуває 2 сімейні пари, які бажають усиновити дітей. Щонеділі сімейні пари звертаються на консультації з питань усиновлення дітей.

 За рекомендацією служби у справах дітей сімейні пари проходять курси підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.  

 В районі проживає 24 усиновлених дитини.  Протягом   2016 року службою у справах дітей  райдержадміністрації здійснено  планові та додаткові перевірки умов проживання і виховання 12  усиновлених дітей. Фактів порушень прав дітей в сім’ях  усиновлювачів не виявлено.

  У зв’язку з вищевикладеним, слід зазначити, що в районі сформована чітка система соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, починаючи зі своєчасного надання дитині відповідного правового статусу до її подальшого влаштування, переважно до сімейних форм виховання.  

   Разом з тим, ще потребує удосконалення робота щодо здійснення контролю за умовами утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях як з боку служби у справах дітей, так і працівників поліції, навчальних закладів, органів опіки та піклування селищної та сільських рад.

 Слід зазначити, що на кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського  піклування, значною мірою впливає своєчасне виявлення дітей у кризовій ситуації, профілактична робота із сім’єю дитини з боку органів опіки та піклування селищної та сільських рад; відсутність фахівців із соціальної роботи в селищній та сільських радах, які мали можливість контролювати проблемні сім’ї практично щодня.

9. Негативні прояви серед дітей.

 2016 році неповнолітні приймали участь у скоєнні   5, шахрайство 2, крадіжки – 3 особи.

Однією з найактуальніших проблем сьогодення є проблема самогубства серед дітей та  підлітків. Низка самооцінка, непорозуміння з батьками, неприйняття однолітками, неконтрольовані Інтернен сайти, де пропагується самогубство як єдиний вихід для вирішення проблем, спонукають підлітків до суїциду.  Значною мірою ця проблема торкнулась  Нікольського району, хлопчик із   с.Зоря, у віці 15 з половиною років скоїв самогубство. У попередженні підліткових суїцидів вирішальну роль відіграє ступень довіри  між підлітками та дорослими. У дитини має бути можливість поділитися  з кимось із дорослих своїми проблемами, сумнівами, болями тощо, тоді кризова ситуація не зайде у  глухий кут і може бути подолана.

Як що у підлітка немає довірливих стосунків з батьками, то у його оточенні має бути хоча б одна людина, з котрою можна було б поділитися своїми переживаннями. І в цьому йому повинні допомогти класні керівники, психологи навчальних закладів.

 Питання профілактичної роботи з дітьми, які виховуються в неблагополучних сім’ях повинно бути пріоритетним для служби у справах дітей, Центру СССДМ, відділу поліції та органів опіки та піклування. Необхідно працювати на упередження випадків неналежного виховання та утримання дітей, фактів жорстокого поводження з дітьми, фактів дитячої  смертності шляхом раннього виявлення неблагополучних родин, постановки на облік дітей, які в них виховуються, проведення з батьками профілактичної роботи та ініціювання стосовно них заходів адміністративного впливу, що в майбутньому надає їм можливості уникнути кримінальної відповідальності або позбавлення батьківських прав.

Тільки  взаємодія в цієї роботі органів влади, місцевого самоврядування, всіх зацікавлених органів і служб не дасть можливість  неблагополучним батькам уникнути  відповідальності я за неналежне виконання дітей, а дітям зростати в гармонійному середовищі.

За підсумками роботи за 2016 рік служба у справах дітей Нікольської райдержадміністрації посіла ІІ місце серед районів Донецької області.

 Начальник служби у справах дітей                                                                    О.Л.Внукова

 

 

Структура

служби у справах дітей  Нікольської райдержадміністрації

Начальник служби                                               (06246) – 2-13-53

Головний спеціаліст з питань профілактики     (062646) – 2-13-53

 

Сектор з питань опіки, піклування

та усиновлення дітей 

Завідувач сектору                                                 (06246) – 2-13-53

Провідний  спеціаліст сектору                                (06246) – 2-13-53

 

ГРАФІК

проведення особистого прийому громадян

Служби у справах дітей

Нікольської райдержадміністрації у 2017 році

Начальник Служби

Внукова Ольга Львівна

Понеділок

З  9.00 до 12.00

з 13.00 до17.00

Сектор з питань  опіки, піклування та усиновлення дітей

 

 

Пугач Анна Володимирівна – завідувач сектору

Веде облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  визначає форму влаштування  таких дітей, займається призначенням опіки, утворенням прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, влаштуванням до них дітей.

 Веде патронатний облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та здійснює нагляд за станом їх утримання  та виховання.

Веде електронну базу даних ЄІАС «Діти», особові справи дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 Пікало Альбіна Вікторівна провідний спеціаліст сектору,

Веде банк даних дітей які підлягають усиновлення, готує відповідні висновки про можливість та доцільність усиновлення. Оформлює анкети на дітей, які мають правові підстави для усиновлення, приймає участь в судових засіданнях стосовно усиновлення або скасування усиновлення, веде облік усиновлених дітей, здійснює нагляд за станом їх виховання та утримання.

Веде реєстр житла дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Вирішує інші питання щодо захисту житлових та майнових прав дітей.

Займається захистом прав малолітніх та неповнолітніх дітей в судових установах, підготовкою позовів до суду з метою захисту прав дітей. Приймає документи щодо відчуження майна, що належить малолітнім (неповнолітнім) дітям, або право користування якими мають малолітні (неповнолітні) діти

Четвер

з 9.00 до 12.00

з 13.00до17.00

 

 

 

 

 

 

 

      Вівторок

       Четвер

з 9.00 до 12.00

з 13.00 до 17.00

 

 

 

  

Головний спеціаліст служби у справах дітей

Манухіна Олена Сергіївна

Здійснює соціально - правовий захист дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, визначає заходи профілактичного впливу відносно дітей та їх батьків, вирішує питання щодо притягнення  батьків до відповідальності, займається які опинились в складних життєвих обставинах батьки яких ухиляються від виконання своїх обов’язків.

Займається питаннями попередження бездоглядності та безпритульності серед дітей, проводить рейди по виявленню та влаштуванню таких дітей, здійснює профілактичні заходи з неповнолітніми правопорушниками.

 

 

 

 

                      

                       Нормативно-правова база

Конституція України ;

Сімейний Кодекс України;

Цивільний Кодекс України;

Цивільно-правовий кодекс України;

Кримінальний кодекс України;

Кримінально-процесуальний кодекс України;

- Закон України від 24.01.1995 № 20/95-ВР «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей»;

- Закон України вiд 26.04.2001 № 2402-III «Про охорону дитинства»;

- Закон України від 13.01.2005 № 2342-IV «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»;

- Постанова Кабінету Міністрів від 24.09.2008 №866 Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини;

- Постанова Кабінету Міністрів від 08.10.2008 №905 «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей»;

o    -Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про прийомну сім'ю» (від 26.04.2002 № 565);

o    -Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу» (від 26.04.2002 № 564);

o    -Наказ Державного Департаменту з усиновлення та захисту прав дитини від 02.12.2010 № 4315 «Про затвердження форм документів з питань усиновлення»;

o    -Наказ Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту від 18.11.2008 № 4591 «про затвердження порядку ведення особової справи дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування та форми індивідуального плану соціального захисту дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування»;

- рішення служби у справах дітей облдержадміністрації;

- розпорядження голови облдержадміністрації;

- рішення районної ради

- розпорядження  голови райдержадміністрації

Положення про Служба у справах дітей  Нікольської райдержадміністрації.

 

 

 

УЗГОДЖУЮ

 

Заступник голови

 

райдержадміністрації

______________Н.А.Кунак

 

П Л А Н

 

роботи служби  у справах дітей

 

Володарської районної державної адміністрації

 

на  2017 рік

 

                                                                                                  

 

№№п/п Назва  питання (заходу) Дата проведення Відповідальний за підготовку питання (заходу)
  2 3 5
 Питання для внесення на розгляд колегії районної державної адміністрації 
1 Простан захисту прав дітей у Нікольському  районі. жовтень  Внукова О.Л.
                                                          Підготовка проектів розпоряджень голови райдержадміністрації 
1. 2.3. 4       5 Про встановлення правового статусу дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.Про влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.Про встановлення опіки, піклування над дітьми, позбавленими батьківського піклування.Про надання дозволу на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини. Про визначення способів участі батьків у вихованні дитини потягом року Внукова О.Л.
 Засідання координаційної ради у справах дітей райдержадміністрації.  
1.  2   3.  4.  Про організацію роботи щодо попередження бездоглядності та соціального сирітства у Нікольському районі у 2016 році та основні завдання діяльності на 2017 рік. Про організацію роботи щодо попередження  негативних проявів серед дітей та підлітків. Про організацію дозвілля дітей та підлітків в закладах району під час літніх канікул 2017 року Про стан злочинності та правопорушень серед дітей та підлітків у  Нікольському районіЗахист житлових та майнових прав дітей в Нікольському районі. Реалізація в районі державної політики стосовно забезпечення права дітей, позбавлених батьківського піклування, на зростання в сімейному оточенні. І квартал               ІІ квартал               ІІІ квартал                ІУ квартал Внукова О.Л.Манухіна О.С. Манухіна О.С..   Манухіна О.С.Пікало А.В. Пугач А.В.Пікало А.В.
                                                                        Засідання  ради  служби у справах дітей райдержадміністрації.  
1. Про тимчасове влаштування дітей, які залишились без батьківського піклування. Протягом року Внукова О.Л.
 Засідання комісії з питань захисту прав дітей райдержадміністрації 
1. Про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають в СЖО 1 раз на місяць Внукова О.Л.
2.       Розгляд питань щодо захисту прав дітей    1 раз на місяць Внукова О.Л.
  Перевірка (вивчення роботи) стану справ щодо виконання вимог існуючого законодавства, делегованих повноважень, програмних заходів місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування 
1 Перевірка стану виховної роботи з питань профілактики правопорушень,             бездоглядності, соціального захисту дітей-сиріт  та дітей,  позбавлених батьківського   піклування, виконання ст.35 Закону України „Про освіту” в ЗОШ району. 1.1.ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Зелений Яр;1.2.ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Новокраснівка1.3.ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Бойове1.4.ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Касянівка1.5.ЗОШ І- ІІ  ступенів с.Македонівка    Лютий 2017Квітень 2017Травень 2017Вересень 2017Листопад 2017 Манухіна О.С.  
2.   Перевірка виконання законодавства про працю неповнолітніх на підприємствах     району незалежно  від форм власності. По мірі необхідності Манухіна О.С. 
3.  Здійснення контролю за виконанням делегованих повноважень виконкомами селищної та сільських рад відповідно до статті 32  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» :3.1. Старченківська сільська рада3.2. Малоянисольська сільська рада3.3. Касянівська сільська рада3.4. Боївська сільська рада    Березень 2017Травень 2017Вересень 2017Листопад 2017  
 Здійснення методичної та практичної допомоги  органам місцевого самоврядування . відділам та управлінням райдержадміністрації,  
 
1 Семінар з заступниками директорів шкіл з виховної роботи „ Організація перевірок виховної роботи в школах  з питань попередження негативних проявів  серед дітей, соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.” Лютий 2017 Березень 2017   Внукова О.Л.Манухіна О.С.
2 Семінар з секретарями селищної та сільських рад  „Про організацію роботи органів опіки та піклування щодо  захисту прав та законних інтересів дітей. Захист житлових та майнових прав дітей.” ЛютийТравеньЖовтень   Внукова О.Л. 
4. Спільна нарада з дільничними інспекторами  Нікольського відділення поліції питань соціального захисту дітей, які перебувають у СЖО, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.      Травень 2017  Грудень   Манухіна О.С.
6 Семінари для опікунів, піклувальників та прийомних батьків з питань дотримання законодавства щодо соціального захисту дітей-сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування.  Грудень  Внукова О.Л. 
7. Організувати  роботу  з питань захисту прав дітей , які знаходяться у складних життєвих обставинах:-  щодо своєчасного вилучення дітей із неблагополучного оточення;-  щодо тимчасового влаштування дітей до державних дитячих закладів; -  щодо направлення до суду заяв на позбавлення батьківських прав батьків, які не виконують обов’язки щодо виховання та навчання дітей;-   щодо направлення до суду заяв на визначення безвісно відсутніми батьків, які довгий час не виконують свої обов’язки щодо виховання дітей та місцеперебування їх не відоме;-  щодо своєчасного прийняття рішення про встановлення опіки та піклування над дітьми;    протягом року     Внукова О.Л.
         

 

 Організаційні заходи

 

1

 

 

    2.

 

    3.

 

     4.

 

5.

 

6.

 

    7.

 

     8.

 

Цільові комплексні заходи щодо попередження дитячій бездоглядності: “Діти вулиці”,  «Літо-2017»,  „Урок”.

 

 Проведення цільової комплексної операції  «Сім’я»

 

Організація проведення акцій до 1 червня – міжнародного Дня захисту дитини.

 

 Організація проведення акцій до 30 вересня - Дня усиновлення

 

 Організувати проведення циклу бесід, лекцій для учнів шкіл району щодо попередження   правопорушень та бродяжництва дітьми та підлітками.

 Організувати проведення циклу бесід, лекцій виховного характеру на   батьківських зборах в навчальних закладах району.

Здійснення нагляду за умовами утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Здійснення нагляду за умовами утримання та виховання усиновлених дітей

 

2 рази на місяць

 

 

    лютий

 

травень-червень

 

вересень

 

протягом року

 

 протягом року

 

за окремим графіком

за окремим графіком

 

Манухіна О.С.

 

 

Манухіна О.С.

 

Пугач А.В.

Манухіна О.С.

Пугач А.В.

 

Манухіна О.С.

 

Пугач А.А.

 

 

Пугач А.В.

 

Пікало А.В.

 

 

 Робота по забезпеченню громадських відносин, формуванню інформаційного простору в районі

 

1.

1.1.Висвітлення теми соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховання дітей, попередження правопорушень, бродяжництва серед дітей, а також підсумки цільових рейдів, які проводяться на території району у засобах масової інформації.

 

1.2.Проведення зустрічей керівництва райдержадміністрації з опікунами, піклувальниками та прийомними батьками з питань захисту прав дітей, пропаганди різних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Протягом року

 

 

 

Протягом року

Внукова О.Л.

Манухіна О.С.

 

 

 

Внукова О.Л.

 

 

 

 Начальник служби                                                                                                                                                                                       

  

ЗАТВЕРДЖЕНО

 Розпорядженням голови

 райдержадміністрації 

 _____________ №_____

                          

  

                                                               Положення

 про СЛУЖБУ У СПРАВАХ ДІТЕЙ НІКОЛЬСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

  

1. СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ НІКОЛЬСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ (далі – служба) є структурним підрозділом райдержадміністрації, який утворюється головою райдержадміністрації, підзвітний та підконтрольний голові райдержадміністрації та службі у справах дітей  Донецької обласної державної адміністрації. Є правонаступником служби у справах дітей Володарської райдержадміністрації.

 2. Служба у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами  Міністерства соціальної політики, розпорядженнями голови обласної, районної державних адміністрацій, наказами начальника служби у справах дітей облдержадміністрації.

 3. Основними завданнями служби є:

 1) реалізація на відповідній території державної політики з питань соціального захисту дітей,  запобігання дитячої бездоглядності та  безпритульності, вчиненню правопорушень дітьми;

 2) розроблення і здійснення самостійно та разом з іншими структурними підрозділами райдержадміністрації, підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, об’єднаннями громадян заходів, спрямованих на захист прав, свобод та законних інтересів дітей;

 3) координація зусиль відділів та управлінь райдержадміністрації, органів  місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності у вирішенні питань соціального захисту дітей,  організації роботи, спрямованої на запобігання бездоглядності та безпритульності;

 4) забезпечення додержання вимог  законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, влаштування в дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї;

 5) ведення державної статистики щодо дітей;

 6) ведення обліку дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та соціально-реабілітаційних центрів (дитячих містечок);

 7) надання органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, громадським організаціям, громадянам практичної та методичної допомоги, консультацій з питань соціального захисту дітей, запобігання вчиненню дітьми правопорушень;

 8) влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку, піклування, до дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, сприяння усиновленню;

 9) підготовка інформаційно-аналітичних і статистичних матеріалів, організація дослідження стану соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень;

 10) визначення приоритетних напрямів поліпшення на території району становища дітей, їх соціального захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвиткові, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню ними правопорушень.

 4.Служба відповідно до покладених на неї завдань:

 1) організовує розроблення і здійснення заходів, спрямованих на поліпшення становища дітей, їх фізичного, інтелектуального і духовного розвитку, запобігання бездоглядності та безпритульності, запобігання вчиненню дітьми правопорушень;

 2) надає місцевим органам виконавчої влади та органам  місцевого самоврядування, підприємствам, організаціям та установам усіх форм власності, громадянам та громадським організаціям у межах своєї компетенції практичну, методичну та консультаційну допомогу  у вирішенні питань щодо соціального захисту дітей та запобігання вчинення ними правопорушень;

 3) подає пропозиції до проектів регіональних програм, планів і прогнозів у частині соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей;

 4)  забезпечує у межах своєї компетенції контроль за виконанням  законодавства щодо соціального захисту дітей, запобігання вчиненню ними правопорушень;

 5) оформляє документи на влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку, піклування, до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, сприяє усиновленню;

 6) здійснює контроль за умовами утримання і виховання дітей  у спеціальних виховних  установах Державної пенітенціарної служби, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ях опікунів та піклувальників, дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях;

 7) організовує і проводить разом з іншими структурними підрозділами райдержадміністрації, відділом поліції  заходи щодо соціального захисту дітей, виявлення причин, що зумовлюють дитячу бездоглядність та безпритульність, запобігання вчиненню дітьми правопорушень;

 8) розробляє і подає на розгляд районній державній адміністрації пропозиції щодо бюджетних асигнувань на реалізацію програм і здійснення заходів щодо реалізації державної політики з питань  дітей, спрямованої на подолання дитячої бездоглядності та безпритульності, а також  утримання підпорядкованих їй закладів соціального захисту дітей;

 9) веде облік дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та соціально-реабілітаційних центрів (дитячих містечок);

 10) надає потенційним усиновлювачам, опікунам, піклувальникам, батькам-вихователям, прийомним батькам інформації про дітей, які перебувають на обліку в службі, видає направлення на відвідування закладів з метою налагодження психологічного контакту з дитиною;

 11) готує акт обстеження умов проживання і виховання дитини та опис її майна, а також потенційних кандидатів в усиновлювачі;

 12) надає висновки про доцільність усиновлення дитини та можливість бути усиновителями;

 13) готує звіти про стан виховання, утримання та розвитку дітей в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу;

 14) проводить перевірку умов проживання і виховання дітей в сім’ях опікунів, піклувальників за окремим графіком, але не рідше ніж раз на рік, крім першої перевірки, яка проводиться через три місяця після встановлення опіки;

 15)  готує та подає в установленому порядку статистичну звітність;

 16)  розглядає в установленому порядку звернення громадян;

 17) розглядає звернення власника підприємства, установи або організації усіх форм власності та надає пісьмовий дозвіл щодо звільнення працівника молодше 18 років;

 18) проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань, що належать до її компетенції, через засоби масової інформації;

 19)  здійснює інші функції, які випливають з покладених на неї завдань, відповідно до законодавства;

 20)  забезпечує захист персональних даних;

 21)  забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої він є.

 5. Служба має право:

 1) приймати з питань, що належать до її компетенції рішення, які є обов’язковими для виконання відділами та управліннями райдержадміністрації, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, посадовими особами, громадянами;

 2) отримувати в установленому порядку від інших структурних підрозділів райдержадміністрації, відповідних органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності інформацію, документи та інші матеріали з питань, що належать до її компетенції, а від районного відділу статистики – статистичні дані, необхідні для виконання покладених на неї завдань;

 3) отримувати  повідомлення від місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності, посадових осіб про заходи, вжиті на виконання прийнятих нею рішень;

 4) звертатися до відділів та управлінь райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності у разі порушення прав та інтересів дітей;

 5)  проводити роботу серед дітей з метою запобігання вчиненню правопорушень;

 6) порушувати перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питання про направлення до спеціальних установ, навчальних закладів усіх форм власності дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, неодноразово самовільно залишили сім’ю та навчальні заклади;

 7) влаштовувати дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї, передавати під опіку, піклування, на усиновлення;

 8) вести справи з питань опіки, піклування над дітьми та усиновлення дітей;

 9) перевіряти стан виховної роботи з дітьми у навчальних  закладах, за місцем проживання, а також у разі необхідності  - умови роботи працівників молодше 18 років на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності;

 10)  представляти у разі необхідності інтереси дітей у суді, у їх відносинах з підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності;

 11) запрошувати для бесіди батьків або опікунів, піклувальників, посадових осіб з метою з’ясування причин та умов, які призвели до порушення прав дітей, бездоглядності та безпритульності, вчинення правопорушень, і вживати заходів до усунення таких причин;

 12) скликати в установленому порядку наради, конференції, семінари з питань, що належать до її компетенції;

 13) укладати  в установленому  порядку угоди  про співробітництво  з науковими установами, жіночими, молодіжними, дитячими та іншими  об’єднаннями громадян і благодійними організаціями;

 14) проводити особистий прийом дітей, а також їх батьків, опікунів, піклувальників, розглядати їх скарги та заяви з питань, що належать до її компетенції;

 15) розробляти і реалізовувати власні та підтримувати громадські програми соціального спрямування з метою забезпечення захисту прав, свобод, законних інтересів дітей;

 16) відвідувати дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, перебувають на обліку в службі, за місцем іх проживання, навчання і роботи; вживати заходів для  соціального захисту дітей;

 17)   вести справи з усиновлення дітей;

 18)  порушувати перед органами виконавчої влади та органами місцевого  самоврядування питання про накладення дисциплінарних стягнень на посадових осіб у разі невиконання ними рішень, прийнятих службою у справах дітей.

 6. Служба під час виконання покладених на  неї завдань взаємодіє з іншими структурними підрозділами районної  державної адміністрації та органами  місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, об’єднаннями громадян та громадянами.

 7. Службу очолює начальник, якій призначається на посаду та звільняється з посади головою районної державної адміністрації за погодженням із заступником голови облдержадміністрації та начальником служби у справах дітей  облдержадміністрації.

 8.  Начальник служби:

 1) здійснює керівництво діяльністю служби, несе персональну відповідальність за виконання покладених на неї завдань;

 2) призначає на посаду і звільняє з посади працівників служби;

 3) видає у межах своєї компетенції накази, організовує і контролює їх виконання;

 4) подає на затвердження голові райдержадміністрації кошторис доходів і видатків, та штатний розпис служби в межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників;

 5) затверджує положення про структурні підрозділи і  функціональні обов’язки працівників служби;

 6) розпоряджається коштами у межах затвердженого кошторису служби.

 9.  Накази начальника служби у справах дітей Нікольської райдержадміністрації, що суперечать Конституції та закон України, актам Президента України, Кабінету Міністрів України, міністрів, інших центральних органів виконавчої влади, можуть бути скасовані головою райдержадміністрації.

 10.  Функції щодо проведення процедури усиновлення, влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку, піклування, до дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей покладаються на окремий підрозділ, якій утворюється у складі служби. Штатна чисельність такого підрозділу  встановлюється залежно від кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, але не менше двох осіб.

 11. Для погодженого вирішення питань, що належать до компетенції служби, в ній може утворюватися колегія у складі начальника служби (голова колегії), його заступників, керівників інших структурних підрозділів райдержадміністрації, органів внутрішніх справ, представників підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян та благодійних організацій.

 Склад  колегії  затверджується головою райдержадміністрації за поданням начальника служби.

 Рішення колегії проводяться в життя наказами начальника служби.

 12.Для  розгляду наукових рекомендацій і пропозицій щодо поліпшення діяльності та вирішення інших питань у службі можуть утворюватися наукові та координаційні ради і комісії.

 Склад рад і комісій, положення про них затверджує начальник служби.

 13.  Утримання служби здійснюється відповідно до законодавства.

 Гранична чисельність, фонд оплати праці працівників  служби затверджуються головою райдержадміністрації.

 Кошторис та штатний розпис служби затверджуються  у встановленому порядку головою райдержадміністрації в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці її працівників.

 14. Служба є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в органах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

                 1)служба є неприбутковою організацією, що фінансується за рахунок коштів з державного бюджету;

                  2)забороняється розподіляти доходи служби між засновниками (учасників),  працівниками служби, крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску;

                 3) у випадку ліквідації служби, злиття, поділу, приєднання або перетворення активи передаються одній або кільком  неприбутковим  організаціям  відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету;

                 4) доходи служби використовуються виключно для фінансування видатків на його утримання, визначеного цим Положенням.

    

Керівник апарату

 райдержадміністрації                                                                                                 А.Л. Плахотная

  

Положення про СЛУЖБУ У СПРАВАХ ДІТЕЙ НІКОЛЬСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ розроблено службою у справах дітей райдержадміністрації

 

Начальник служби у справах дітей

райдержадміністрації                                                                                                    О.Л. Внукова     

 

 

КОШТОРИС
на 2017 рік

 

__34626504 Служба у справах дітей Нікольської райдержадміністрації____________________________________________
                                                                          (код за ЄДРПОУ та найменування бюджетної установи)

___смт. Нікольське, Нікольський район, Донецької області____________________________________________________
                                                                      (найменування міста, району, області) 

Вид бюджету ________державний__________________________________________________________________,
код та назва відомчої класифікації видатків та кредитування бюджету _775 Донецька облдержадмінісрація___________,
код та назва програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету 7751010 Здійснення виконавчої влади в Донецькій області
(код та назва програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів (код та назва Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів / Тимчасової класифікації видатків та кредитування для бюджетів місцевого самоврядування, які не застосовують програмно-цільового методу)* ______________)      

                     (грн) 

 

 

 

Найменування 

Код 

Усього на рік 

РАЗОМ 

загальний фонд 

спеціальний фонд 

НАДХОДЖЕННЯ - усього 

х 

484723

 

484723

Надходження коштів із загального фонду бюджету 

х 

484723

х 

484723

Надходження коштів із спеціального фонду бюджету, у тому числі: 

х 

 

 

 

 надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством 

25010000 

х 

 

 

(розписати за підгрупами) 

 

 

 

 

 інші джерела власних надходжень бюджетних установ 

25020000 

х 

 

 

(розписати за підгрупами) 

 

 

 

 

 інші надходження, у тому числі: 

 

х 

 

 

 інші доходи (розписати за кодами класифікації доходів бюджету) 

 

х 

 

 

 фінансування (розписати за кодами класифікації фінансування бюджету  за типом боргового зобов'язання) 

 

х 

 

 

 повернення кредитів до бюджету (розписати за кодами програмної класифікації видатків та кредитування бюджету, класифікації кредитування бюджету) 

 

х 

 

 

 

х 

** 

** 

ВИДАТКИ ТА НАДАННЯ КРЕДИТІВ - усього 

х 

484723

 

484723

Поточні видатки 

2000 

484723

 

484723

Оплата праці 

2110 

380628

 

380628

Заробітна плата 

2111 

380628

 

380628

Грошове забезпечення військовослужбовців

2112 

 

 

 

Нарахування на оплату праці

2120 

83738

 

83738

Використання товарів і послуг

2200 

20357

 

20357

Предмети, матеріали, обладнання та інвентар

2210

2574

 

2574

Медикаменти та перев'язувальні матеріали 

2220 

 

 

 

Продукти харчування 

2230 

 

 

 

1

2

3

4

5

Оплата послуг (крім комунальних)

2240

1436

 

1436

Видатки на відрядження 

2250

259

 

259

Видатки та заходи спеціального призначення

2260

 

 

 

Оплата комунальних послуг та енергоносіїв 

2270 

16088

 

16088

Оплата теплопостачання 

2271

13171

 

13171

Оплата водопостачання і водовідведення 

2272

582

 

582

Оплата електроенергії  

2273

2335

 

2335

Оплата природного газу 

2274 

 

 

 

Оплата інших енергоносіїв 

2275

 

 

 

Оплата енергосервісу 

2276

 

 

 

Дослідження і розробки, окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм  

2280

 

 

 

Дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм  

2281 

 

 

 

Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку 

2282 

 

 

 

Обслуговування боргових зобов'язань

2400

 

 

 

Обслуговування внутрішніх боргових зобов’язань

2410

 

 

 

Обслуговування зовнішніх боргових зобов’язань

2420

 

 

 

Поточні трансферти 

2600 

 

 

 

Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)

2610

 

 

 

Поточні трансферти органам державного управління інших рівнів 

2620

 

 

 

Поточні трансферти урядам іноземних держав  та міжнародним організаціям

2630

 

 

 

Соціальне забезпечення 

2700

 

 

 

Виплата пенсій і допомоги 

2710

 

 

 

Стипендії 

2720

 

 

 

Інші виплати населенню 

2730

 

 

 

Інші поточні видатки

2800

 

 

 

Капітальні видатки 

3000

 

 

 

Придбання основного капіталу 

3100 

 

 

 

Придбання обладнання і предметів довгострокового користування 

3110 

 

 

 

Капітальне будівництво (придбання) 

3120 

 

 

 

Капітальне будівництво (придбання) житла 

3121 

 

 

 

Капітальне будівництво (придбання) інших об’єктів 

3122 

 

 

 

Капітальний ремонт 

3130 

 

 

 

Капітальний ремонт житлового фонду (приміщень)

3131 

 

 

 

Капітальний ремонт інших об'єктів 

3132 

 

 

 

Реконструкція та реставрація 

3140 

 

 

 

Реконструкція житлового фонду (приміщень)

3141 

 

 

 

Реконструкція та реставрація інших об'єктів 

3142 

 

 

 

Реставрація пам'яток культури, історії та архітектури 

3143 

 

 

 

Створення державних запасів і резервів 

3150 

 

 

 

Придбання землі та нематеріальних активів  

3160 

 

 

 

Капітальні трансферти 

3200 

 

 

 

Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям) 

3210 

 

 

 

1

2

3

4

5

Капітальні трансферти органам державного управління інших рівнів 

3220 

 

 

 

Капітальні трансферти урядам  іноземних держав та міжнародним організаціям

3230 

 

 

 

Капітальні трансферти населенню 

3240 

 

 

 

Надання внутрішніх кредитів 

4110 

 

 

 

Надання кредитів органам державного управління інших рівнів 

4111 

 

 

 

Надання кредитів підприємствам, установам, організаціям 

4112 

 

 

 

Надання інших внутрішніх кредитів 

4113 

 

 

 

        Надання зовнішніх кредитів 

4210

 

 

 

Нерозподілені видатки 

9000 

 

 

 

 

 

 

 Керівник  

________О.Л.Внукова__________
(підпис)     (ініціали і прізвище) 

Головний спеціаліст

___________
(число, місяць, рік)

М. П.*** 

    __________О.С.Манухіна_________
(підпис)     (ініціали і прізвище) 

 

 

* До запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів проставляються код та назва тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів.

 

**Сума проставляється за кодом відповідно до класифікації кредитування бюджету та не враховується у рядку "НАДХОДЖЕННЯ - усього".

 

*** Заповнюється розпорядниками нижчого рівня, крім головних розпорядників та національних вищих навчальних закладів, яким безпосередньо встановлені призначення у державному бюджеті.