Державна реєстрація обтяження речового права на нерухоме майно

Posted in Відділ Держреєстрації

Державна реєстрація обтяження речового права на нерухоме майно проводиться державною мовою.

Державна реєстрація обтяження речового права на нерухоме майно проводиться  незалежно від місцезнаходження об'єкта  нерухомого майна.

У разі проведення державної реєстрації обтяжень речових прав на нерухоме майно, накладених під час примусового виконання рішень відповідно до закону, державним реєстратором прав на нерухоме майно є державний виконавець.

Умови, підстави та процедуру проведення відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державної реєстрації обтяження речового права на нерухоме майно, об’єкти незавершеного будівництва, перелік документів, необхідних для її проведення, права та обов’язки суб’єктів у сфері державної реєстрації прав, визначає Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127.

За державну реєстрацію обтяження речового права на нерухоме майно справляється адміністративний збір у такому розмірі:

  • у строк, що не перевищує 24 годин, крім вихідних та святкових днів, з моменту прийняття заяви – 0,05 розміру мінімальної заробітної плати;
  • протягом 2 годин, крім вихідних та святкових днів, з моменту прийняття заяви – 0,5 розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно з пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» плата за надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у паперовій формі складає 0,025 розміру мінімальної заробітної плати, за надання інформації в електронній формі – 0,0125 розміру мінімальної заробітної плати.