Оподаткування у 2018 році – основна тема, що розглядалась під час роботи консалтингового центру розвитку підприємництва у Нікольському центрі зайнятості 17 січня 2018 року.

Posted in Районний центр зайнятості

Оподаткування у 2018 році – основна тема, що розглядалась під час роботи консалтингового центру розвитку підприємництва у Нікольському центрі зайнятості 17 січня 2018 року.

У заході прийняло участь 10 безробітних та ФОП- Безугла Світлана та ФОП- Кукса Катерина.

Щодо змін, внесених в Закон № 2148 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» безробітних та новостворених підприємців консультувала Сердюк Людмила - представник Нікольського відділення Мангуської ОДПІ ГУ ДФС . Вона виділила п’ять основних змін по ЄСВ:

 

Максимальна база нарахувань ЄСВ, замість раніше закріплених 25 розмірів життєвого мінімуму складе 15 мінімальних заробітних плат, що в гривневій еквіваленті складе близько 55 тис. грн.

 

Фермерські господарства також будуть платити ЄСВ. Єдиний виняток, якщо члени фермерських господарств не відносяться до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

 

Фізичні особи-підприємці - платники єдиного податку І-ї групи більше не мають вигід на оплату половини (0,5) ставки мінімального страхового внеску ЕСВ. Починаючи з 01.01.2018 року, ЕСВ слід оплачувати в повному розмірі, який складає 819 гривень.

 

Фізичні особи, які працюють за договором громадянсько-правового характеру, а також особи, що здійснюють незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.

 

Мінімальний страховий внесок з 01.01.2018 року складе 819,06 гривень. Він розраховується на базі двох показників - життєвого мінімуму та мінімальної заробітної плати. Станом на січень 2018-го року мінімальна заробітна плата становить 3723 гривні, а життєвий мінімум - 1762 гривні. Так, 3723 грн множаться на 22 %, в результаті ми отримуємо 819,06 гривень

 

Безробітним, що в цьому році планують розпочати свій бізнес та для починаючих підприємців, ця інформація виявилась вельми важливою. В багатьох  виникло чимало питань, на які вони отримали вичерпні кваліфіковані відповіді.

 

 

Ольга Смирнова

Заступник директора-начальник відділу.