Контактна інформація

Posted in Нікольське відділення Мангуської об’єднаної державної податкової інспекції

Мангуська обєднана державна податкова інспекція

87400, Донецька область, смт Мангуш, вул. Леніна, буд. 75

Телефон: тел/факс (297) 2-43-70, (297) 2-35-83

Громадська приймальня:  (297) 2-43-65

Електронна адреса: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.  

Графік роботи Мангуської ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області:

 

Понеділок – четвер

з 9.00 до 18.00

П’ятниця

з 9.00 до 16.45

Перерва на обід

з 13.00 до 13.45

Вихідні дні

Субота, неділя

 

Графік роботи Центру обслуговування платників податків Мангуської ОДПІГУ Міндоходів у Донецькій області:

Понеділок – п’ятниця

з 9.00 до 18.00

Субота

з 9.00 до 16.00

 

Начальник - Чубаров Олексій Дмитрович

 

Керівництво Мангуської  ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецької області :

  • Чубаров Олексій Дмитрович - начальник Мангуської ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області
  • Дегерменджи Тетяна Степанівна – перший заступник начальника Мангуської ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області
  • Курочкін Олександр Валерійович – заступник начальника – начальник Нікольського відділення Мангуської ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області

 

Код:  Мангуська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області  – 0540

Податковий номер – 38508105

«Телефон довіри» відділу внутрішньої безпеки при ГУ Міндоходів у Донецькій області управління внутрішньої безпеки  Міндоходів України

Інформаційно-довідковий департамент Міндоходів  (в т.ч. "телефон довіри" органів  Міндоходів України):0-800-501-007

 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів)

 За телефонами (управління оподаткування фізичних осіб) та  (управління податкової міліції) можна повідомити про випадки виплати заробітної плати «в конвертах».

 За телефоном  можна повідомити про факти продажу неповнолітнім тютюну та алкоголю.

 

Приймальня громадян:

Попередній запис громадян на особистий прийом до посадових осіб Мангуської ОДПІ здійснюється з понеділка по п’ятницю з 9 00до 18 00 (у п’ятницю – до 16 45) у телефонному режимі за номером: (06297) 2-43-65.

Попередній запис на особистий прийом до керівництва закінчується не пізніше ніж за п’ять робочих днів до календарної дати прийому.

 

 

 

 

 

Мангуська ОДПІ інформує

Posted in Нікольське відділення Мангуської об’єднаної державної податкової інспекції

Мангуська ОДПІ інформує: надходження єдиного податку; сервіси ДФС; адміністрування військового збору; боротьба з податковими правопорушеннями; кампанія декларування доходів; отриманих у 2015 році.

За січень 2016 року «спрощенці» перерахували до місцевих бюджетів майже 2,5 млн. грн. єдиного податку.

Суб’єктами господарювання - приватними підприємцями, юридичними особами та аграріями, які перебувають на обліку в Мангуській ОДПІ та обрали спрощену систему оподаткування,  в січні  2016 року сплачено до місцевих скарбниць майже 2,5  млн. грн. єдиного податку, що перевищує минулорічні надходження майже на 2,2 млн. грн..

За словами  начальника інспекції Олексія Чубарова, - від «спрощенців» Першотравневого району  за перший місяць цього року надійшло понад 1 млн. грн., Володарського району – 1,5 млн. грн.

В цілому основна сума єдиного податку надійшла від платників аграрного сектору, якими сплачено 2 млн.грн. В порівнянні з відповідним періодом минулим року надходження збільшились на 1,9 млн. грн.

Правильність заповнення платіжних доручень!

Мангуська ОДПІ звертає увагу, що Мінфін наказом від 24.07.2015 р. № 666 затвердив Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надмірно зарахованих коштів, та Перелік кодів видів сплати.


Так, наведено алгоритм і приклади заповнення поля «Призначення платежу» платіжки на сплату (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, повернення помилково або надмірно зарахованих коштів.
Також Порядком визначено, що при заповненні полів не допускаються пропуски та пробіли між словами та службовими знаками.

 

Податковою міліцією Донецької області попереджено незаконне відшкодування ПДВ у сумі понад 16 млн. грн.

 

У лютому поточного року  за матеріалами оперативного управління  ГУ ДФС у Донецькій області до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення та розпочато кримінальне провадження  за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 15,  ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України відносно службових осіб підприємства  Донецькій області, які в порушення вимог п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України, у податковій звітності з податку на додану вартість за 2013-2015  роки незаконно задекларували бюджетне відшкодування ПДВ у сумі понад 16 млн. грн., однак фактично відшкодування ними не було отримано з причин, які не залежали від їх волі.

 

 На теперішній час здійснюються слідчі дії щодо притягнення винних до відповідальності.

 

З 1 СІЧНЯ СТАРТУВАЛА ДЕКЛАРАЦІЙНА КАМПАНІЯ – 2016.

Мангуська ОДПІ нагадує, що з початку 2016 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2015 року. 

За вибором платника податків декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку. 
Звертаємо увагу, що поштою документи потрібно надсилати з повідомленням про вручення та з описом про вкладення не пізніше, ніж за п'ять днів до закінчення граничного строку подання. Якщо ж декларація подається в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису, то надсилати її потрібно не пізніше закінчення останньої години граничного строку подання.

Для комфортного звітування громадян протягом січня-квітня 2016 року центри обслуговування платників податків Мангуської ОДПІ працюватимуть за подовженим режимом роботи. У разі необхідності платники зможуть отримати безкоштовні консультації та допомогу в заповненні декларації.

Також нагадуємо, що з 1 січня 2016 року запроваджено нову форму декларації про майновий стан і доходи, в якій об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Враховуючи це, за результатами 2015 року податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору визначатимуться в одній податковій звітності.

Продаж рухомого майна підлягає декларуванню

Фахівці Мангуської ОДПІ роз’яснюють, що дохід, який отримано фізичною особою від продажу або обміну протягом року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла або мопеда, не оподатковується.

Якщо громадянин здійснює продаж такого рухомого майна двічі та більше разів протягом одного року або здійснює продаж вантажного автомобіля, то отриманий дохід оподатковуватиметься за ставкою 5 відсотків.

Сума таких доходів включається до загального річного оподатковуваного доходу та відповідно підлягає декларуванню шляхом подання до фіскальної служби декларації про майновий стан і доходи. Зробити це слід до 1 травня 2016 року за місцем реєстрації декларанта.

Дохід від продажу такого транспортного засобу визначається виходячи із ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу, але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом.

Платник податку може самостійно обирати один із способів визначення вартості відчужуваного майна, а саме: використати оціночну вартість, визначену згідно із законом, або середньоринкову вартість відповідного транспортного засобу.

При цьому середньоринкову вартість транспортного засобу можна розрахувати самостійно на сайті Міністерства економічного розвитку, з урахування марки автомобіля, року його випуску на пробігу на дату продажу.

 

Щодо терміну сплати військового збору фізичною особою - резидентом з доходів, які підлягають річному декларуванню

Мангуська ОДПІ повідомляє, що відповідно до п.п. 1.1 п. підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ, зокрема фізична особа - резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Так, п. 163.1 ст. 163 ПКУ передбачено, що об’єктом оподаткування резидента є, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Особою, яка не є податковим агентом, вважається нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку у контролюючих органах як особа, що провадить незалежну професійну діяльність. При цьому, згідно з п. 179.7 ст. 179 ПКУ фізична особа зобов’язана самостійно до 01 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Таким чином, фізична особа, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом зобов’язана самостійно до 01 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму військового збору, зазначену в поданій нею податковій декларації, подання якої є обов’язковою.

29 лютого 2016 року – граничний термін подання податкової звітності неприбутковими установами та організаціями

Законом України від 17.07.15 року №652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» внесено зміни, зокрема, до статті 133 Податкового кодексу України та визначено умови, за яких неприбуткові підприємства, установи та організації не є платниками податку на прибуток підприємств. Також потрібно зазначити, що Законом України від 24.12.2015 року №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» не потрібно подавати у складі фінансової звітності форму про тимчасові та постійні податкові різниці.
До затвердження Кабінетом Міністрів України нового «Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій» включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру для цілей подання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій у частині застосування ознаки неприбутковості необхідно керуватися наказом Мінфіну від 24.01.13 року №37 «Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій». Крім того, до затвердження нового Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації подається Податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій, затверджений наказом Міндоходів від 27.01.2014 року №85. Податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій за 2015 рік необхідно подати не пізніше 29 лютого 2016 року.

Мангуська ОДПІ ГУ ДФС

Posted in Нікольське відділення Мангуської об’єднаної державної податкової інспекції

Мангуська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує: боротьба з податковими правопорушеннями; декларування громадянами доходів; нелегальні трудові відносини; податковий календар на березень;  наповнення бюджетів.

Донеччина: за матеріалами фіскальної служби порушено кримінальних проваджень на суму 7,4 млн.грн.

У січні 2016 року за результатами дослідження діяльності СГД Донецької області управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, підготовлено 7 матеріалів. З них 2 передано до оперативних та слідчих підрозділів ГУ ДФС у Донецькій області, решта надійшла іншим правоохоронним органам для прийняття рішення згідно з Кримінальним кодексом України. 

 В результаті розгляду правоохоронними органами матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень, складених управлінням, порушено 2 кримінальних провадження в сфері державних закупівель на суму 7,4 млн.гривень.

Сфера державних закупівель потребує особливої уваги  з метою недопущення використання коштів з бюджету поза правовим полем. Тому, фіскальною службою Донецької області  вживаються заходи щодо виявлення, аналізу та організації  проведення перевірок осіб,   які здійснюють   фінансові   операції та які можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ! ЗАДЕКЛАРУЙТЕ ДОХОДИ ТА ОТРИМАЙТЕ ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ.

Скористайтеся правом на податкову знижку. Податкову знижку можуть одержати громадяни, які у минулого році мали такі витрати (з урахуванням обмежень, визначених пунктом 166.3 статті 166 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями):

- сплачували кошти закладам освіти за навчання члена сім’ї першого ступеня споріднення;

- користувалися іпотечним кредитом;

- здійснювали пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;

- сплачували страхові суми (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;

- витрачали кошти на оплату допоміжних репродуктивних технологій;

- сплачували державні послуги за  усиновлення дитини, включаючи сплату державного мита;

- переобладнували транспортні засоби;

- сплачували видатки на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

Витрати необхідно підтвердити відповідними платіжними та розрахунковими документами. А саме:

- квитанціями;

- платіжними дорученнями;

- фіскальними або товарними чеками;

- прибутковими касовими ордерами;

- меморіальними ордерами тощо.

Крім того, понесені витрати підтверджується копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Громадянам, які мають право на податкову знижку за результатами     2015 року та бажають реалізувати таке право, необхідно заповнити та подати податкову декларацію про доходи і майно (далі – декларація) протягом усього 2016 року.

Декларація надається фізичними особами – платниками податку до податкової інспекції за місцем свого проживання за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.

За нелегальні трудові відносини роботодавець може втратити понад 40 тис. грн.

Мангуська ОДПІ звертає увагу суб’єктів господарювання, що відповідно до статті 265 КЗпП за неоформлення трудових відносин з найманими працівниками передбачено відповідальність у вигляді фінансових санкцій у розмірі 30 мінімальних заробітних плат, що складає на сьогодні 41340 грн.

 

Податковий календар на березень

1 березня, вівторок

Останній день сплати:

- акцизного податку за січень;

- ПДВ за січень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

- плати за землю за січень.

3 березня, четвер

Останній день сплати:

- рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за січень;

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за січень;

- рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами за січень;

- рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за січень.

10 березня, четвер

Останній день сплати:

- податку на прибуток підприємств за 2015 р.

15 березня, вівторок

Останній день подання:

- звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за лютий (форма № ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за лютий.

16 березня, середа

Останній день подання:

- заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з ІІ кварталу та розрахунку доходу за попередній календарний рік.

18 березня, п’ятниця

Останній день сплати:

- авансового внеску з єдиного податку на березень платниками, віднесеними до першої та другої груп.

21 березня, понеділок

Останній день подання:

- декларації акцизного податку за лютий;

- податкової декларації з ПДВ за лютий платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

- податкової декларації рентної плати за лютий з розрахунком:

-рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини; 

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;

-рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;

- рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;

- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за лютий платниками, які обрали місячний період для звітування, та за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у лютому;

- заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з ІІ кварталу;

- звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма № Д4 (місячна)) за лютий.

Останній день сплати:

- доплати (у разі потреби) податкового зобов’язання з акцизного податку на тютюнові вироби, розрахованої з урахуванням авансових платежів, здійснених при придбанні марок акцизного податку, за лютий;

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за лютий (крім гірничих підприємств).

28 березня, понеділок

Останній день сплати:

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за лютий.

30 березня, середа

Останній день сплати:

- акцизного податку за лютий;

- ПДВ за лютий платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

- плати за землю за лютий.

31 березня, четвер

Останній день сплати:

- рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за лютий;

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за лютий;

- рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами за лютий;

- рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за лютий;

- податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий;

- податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за лютий на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;

- військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий.

Звернення Голови ДФС Романа Насірова до платників податків!

Шановні платники! 

Наша країна переживає складні часи. У нас величезні виклики. З одного боку, ми маємо зовнішнє вторгнення, з іншого – складну економічну ситуацію. Але все одно ми разом маємо забезпечувати стабільні надходження до бюджету, достатні для забезпечення  потреб  української  армії та підтримки соціально незахищених верств населення. 

Я звертаюсь до вас, шановні платники, і особливо власники великих і маленьких підприємств, будьте свідомими. Не використовуйте жодних тіньових схем, перевіряйте своїх контрагентів та бізнес-партнерів, звертайте увагу, чи легально та прозоро вони ведуть свою діяльність. 

Якщо вам потрібна допомога, звертайтеся до органів Державної фіскальної служби. Ми, зокрема, можемо надати вам інформацію, за якими ознаками виявити незаконну діяльність підприємств. Або ви можете звернутися до Державної фіскальної служби у разі виявлення підозри на незаконну діяльність ваших контрагентів. 

Давайте разом працювати прозоро, відповідально та будувати європейську країну!

Від реалізації горілки, пива та тютюну бюджет Володарського та Першотравневого отримав 0,5 мільйонів гривень

За два місяці поточного року до бюджету Володарського району надійшло - 0,2 млн.грн., до бюджету Першотравневого району - 0,3 млн. гривень від продажу підакцизних товарів: алкоголю, цигарок та пального.

Мангуська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що 5% від продажу акцизної продукції спрямовується до міського бюджету. Платниками акцизного податку є суб’єкти господарювання, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання: алкогольні напої, тютюнові вироби, вина та нафтопродукти.

Нагадуємо, що з липня минулого року перелік підакцизної продукції розширився і до алкогольних товарів додалося пиво, за продаж якого теж сплачується акцизний податок. Ставка акцизного податку також становить 5 відсотків від обсягу реалізованого підакцизного товару.

     Платникам акцизного податку треба пам’ятати, що декларація з акцизного збору подається щомісячно до контролюючому органу за місцем реєстрації, не пізніше 20 числа наступного періоду.

Декларування доходів – це обов’язок кожного громадянина

Posted in Нікольське відділення Мангуської об’єднаної державної податкової інспекції

Мангуська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує: декларування доходів;

застосування спрощеної системи оподаткування; анулювання реєстрації платників

ПДВ; з незаконного обігу вилучено підакцизні товарів; транзит територією України

Декларування доходів – це обов’язок кожного громадянина

У відповідних випадках, визначених Кодексом, громадяни зобов’язані подати річну

податкову декларацію та сплатити податок, або мають право подати декларацію для

отримання повернення з бюджету зайво сплаченої суми податку.       

Річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2015

році, за оновленою формою (бланк декларації надається безкоштовно), фізичні особи

цього року повинні подати до органів ДФС за місцем реєстрації у термін не пізніше 3

травня 2016 року. А суму податкового зобов’язання, зазначену в податковій декларації,

фізична особа зобов’язана самостійно сплатити не пізніше 29 липня цього року.

У разі потреби, всю необхідну інформацію щодо порядку заповнення та подання

податкової декларації про майновий стан та доходи громадяни  можуть отримати на

головній сторінці веб-порталу ДФС України  у банері «Декларуємо по-новому 2016».

Мангуська ОДПІ нагадує, консультації з питань декларування доходів надаються в   

Центрах обслуговування платників.    

Застосування спрощеної системи оподаткування у 2016 році

ДФС України листом від 25.01.2016 № 2280/7/99-99-15-03-01-17 надано роз’яснення щодо

застосування спрощеної системи оподаткування у 2016 році з урахуванням змін, внесених

Законом України від 24.12.2015 № 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу

України та деяких інших законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості

бюджетних надходжень у 2016 році".

Зокрема, юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи, у яких за

результатами 2015 року обсяг доходу перевищує 5 млн. грн., не втрачають можливість

застосовувати спрощену систему оподаткування у 2016 році.

 Умова щодо зобов’язання платника єдиного податку перейти на сплату інших податків і

зборів у разі перевищення обсягу доходу у 5 млн. грн., буде застосовуватися до обсягу

доходу, отриманого ним у 2016 році.

Юридичні особи, якими прийнято рішення про перехід з 01.01.2016 на спрощену систему

оподаткування та подано до контролюючого органу за 15 календарних днів до початку

наступного календарного кварталу заяву та розрахунок доходу за попередній календарний

рік з обсягом доходу більше 5 млн. грн., мають право застосовувати спрощену систему

оподаткування.

Крім того, звертаємо увагу, що юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи

у 2016 році застосовуватимуть нові ставки єдиного податку, а саме:

-         3% доходу – у разі сплати податку на додану вартість;

-         5% доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного

податку.

Змінено умови щодо анулювання реєстрації платників ПДВ.

Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу

України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості

бюджетних надходжень у 2016 році» внесені зміни до Податкового кодексу України,

зокрема, у частині реєстрації платників податку на додану вартість, які набрали чинності з

01.01.2016 р.

Законом №909 скорочено перелік підстав для анулювання реєстрації платника податку, а

саме – виключено підпункт «ж» пункту 184.1 статті 184 розділу V Кодексу.

З урахуванням зазначеного, з 01.01.2016р. не може бути анульована реєстрація платника

ПДВ виключно у зв’язку з тим, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та

фізичних осіб – підприємців наявний запис про відсутність юридичної особи або фізичної

особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність

підтвердження.

Донеччина: з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму понад 3 млн.

грн.

У січні-лютому 2016 року за матеріалами співробітників оперативного управління ГУ

ДФС у Донецкій області зареєстровано 18 кримінальних проваджень, з них 11 – за

фактами ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, 2 – за фактами

реалізації фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів, які становлять загрозу життю та

здоров’ю людей, 2 – за фактами спроби розкрадання бюджетних коштів.

За кримінальними провадженнями стягнуто до бюджету 512 тис. грн.

Спрямовано до суду 1 кримінальне провадження.

Вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму                   3,13 млн. грн., у т. ч.

тютюнових виробів -  на 1,25 млн. грн., лікеро-горілчаних виробів  - на 135,4 тис. грн.,

спирту -  на 1,75 млн. грн.

До уваги перевізників та підприємців: щодо транзиту територією України

За повідомленням Мінінфраструктури України, використання українських транзитних

дозволів для вантажних автотранспортних засобів з місцем реєстрації Російська Федерація

квоти 2016 року поновлено.

Російські вантажні автотранспортні засоби можуть перетинати державний кордон України

за наявності українського транзитного дозволу квоти 2016 року, виданого для російських

перевізників для здійснення транзитних вантажних автомобільних перевезень

автомобілями з місцем реєстрації Російська Федерація.

Відповідно до Закону України від 13.11.1999 №1172-XIV «Про транзит вантажів» Україна

забезпечує свободу транзиту вантажів шляхом: відсутності будь-якої дискримінації

стосовно учасників транзиту, вільного вибору учасниками транзиту транзитних послуг,

робіт (крім випадків, визначених законами та міжнародними договорами України), їх

надавачів (виконавців), засобів транзиту, а також маршрутів транзиту та  відсутності

необґрунтованих затримок і обмежень, у тому числі стосовно засобів транзиту.

Право гарантоване законом - доступ до публічної інформації

Posted in Нікольське відділення Мангуської об’єднаної державної податкової інспекції

Що таке публічна інформація? Це будь-яка інформація, відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях, що була отримана або створена в процесі виконання  податковими органами  своїх повноважень.

Запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

Запитувачами інформації є фізичні, юридичні особи, об’єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб’єктів владних повноважень.

До Мангуської ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області за 11 місяців 2016 року надійшло 4 запити на отримання доступу до публічної інформації. Основні питання, з якими зверталися запитувачі стосувалися: відомостей про третіх осіб, документів, які знаходяться у володінні Мангуської ОДПІ; діяльності підприємств та підприємців-фізичних осіб.

Відповіді на запити були направлені відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», протягом п’яти робочих днів.

НОВОСТВОРЕНИЙ ПІДПРИЄМЕЦЬ: КОЛИ ПОЧИНАЄ ДІЯТИ „СПРОЩЕНКА”.

Згідно з п.п. 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) зареєстровані в установленому порядку фізичні особи – підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Відзначимо, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця (п. 295.1 ст. 295 ПКУ).

Тобто зареєстрована в установленому порядку фізична особа – підприємець, яка до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подала заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, до першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася її державна реєстрація, перебуває на загальній системі оподаткування та подає до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, Податкову декларацію про майновий стан і доходи, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, за період від дати державної реєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування.

Податковий календар на 1 грудня 2016

 

1 грудня, четвер, останній день сплати:

 - рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за жовтень 2016 року;

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за жовтень 2016 року;

- рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами територією України за жовтень 2016 року;

- рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за жовтень 2016 року.