Мангуська ОДПІ інформує

Posted in Нікольське відділення Мангуської об’єднаної державної податкової інспекції

Мангуська ОДПІ інформує: надходження єдиного податку; сервіси ДФС; адміністрування військового збору; боротьба з податковими правопорушеннями; кампанія декларування доходів; отриманих у 2015 році.

За січень 2016 року «спрощенці» перерахували до місцевих бюджетів майже 2,5 млн. грн. єдиного податку.

Суб’єктами господарювання - приватними підприємцями, юридичними особами та аграріями, які перебувають на обліку в Мангуській ОДПІ та обрали спрощену систему оподаткування,  в січні  2016 року сплачено до місцевих скарбниць майже 2,5  млн. грн. єдиного податку, що перевищує минулорічні надходження майже на 2,2 млн. грн..

За словами  начальника інспекції Олексія Чубарова, - від «спрощенців» Першотравневого району  за перший місяць цього року надійшло понад 1 млн. грн., Володарського району – 1,5 млн. грн.

В цілому основна сума єдиного податку надійшла від платників аграрного сектору, якими сплачено 2 млн.грн. В порівнянні з відповідним періодом минулим року надходження збільшились на 1,9 млн. грн.

Правильність заповнення платіжних доручень!

Мангуська ОДПІ звертає увагу, що Мінфін наказом від 24.07.2015 р. № 666 затвердив Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надмірно зарахованих коштів, та Перелік кодів видів сплати.


Так, наведено алгоритм і приклади заповнення поля «Призначення платежу» платіжки на сплату (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, повернення помилково або надмірно зарахованих коштів.
Також Порядком визначено, що при заповненні полів не допускаються пропуски та пробіли між словами та службовими знаками.

 

Податковою міліцією Донецької області попереджено незаконне відшкодування ПДВ у сумі понад 16 млн. грн.

 

У лютому поточного року  за матеріалами оперативного управління  ГУ ДФС у Донецькій області до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення та розпочато кримінальне провадження  за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 15,  ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України відносно службових осіб підприємства  Донецькій області, які в порушення вимог п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України, у податковій звітності з податку на додану вартість за 2013-2015  роки незаконно задекларували бюджетне відшкодування ПДВ у сумі понад 16 млн. грн., однак фактично відшкодування ними не було отримано з причин, які не залежали від їх волі.

 

 На теперішній час здійснюються слідчі дії щодо притягнення винних до відповідальності.

 

З 1 СІЧНЯ СТАРТУВАЛА ДЕКЛАРАЦІЙНА КАМПАНІЯ – 2016.

Мангуська ОДПІ нагадує, що з початку 2016 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2015 року. 

За вибором платника податків декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку. 
Звертаємо увагу, що поштою документи потрібно надсилати з повідомленням про вручення та з описом про вкладення не пізніше, ніж за п'ять днів до закінчення граничного строку подання. Якщо ж декларація подається в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису, то надсилати її потрібно не пізніше закінчення останньої години граничного строку подання.

Для комфортного звітування громадян протягом січня-квітня 2016 року центри обслуговування платників податків Мангуської ОДПІ працюватимуть за подовженим режимом роботи. У разі необхідності платники зможуть отримати безкоштовні консультації та допомогу в заповненні декларації.

Також нагадуємо, що з 1 січня 2016 року запроваджено нову форму декларації про майновий стан і доходи, в якій об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Враховуючи це, за результатами 2015 року податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору визначатимуться в одній податковій звітності.

Продаж рухомого майна підлягає декларуванню

Фахівці Мангуської ОДПІ роз’яснюють, що дохід, який отримано фізичною особою від продажу або обміну протягом року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла або мопеда, не оподатковується.

Якщо громадянин здійснює продаж такого рухомого майна двічі та більше разів протягом одного року або здійснює продаж вантажного автомобіля, то отриманий дохід оподатковуватиметься за ставкою 5 відсотків.

Сума таких доходів включається до загального річного оподатковуваного доходу та відповідно підлягає декларуванню шляхом подання до фіскальної служби декларації про майновий стан і доходи. Зробити це слід до 1 травня 2016 року за місцем реєстрації декларанта.

Дохід від продажу такого транспортного засобу визначається виходячи із ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу, але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом.

Платник податку може самостійно обирати один із способів визначення вартості відчужуваного майна, а саме: використати оціночну вартість, визначену згідно із законом, або середньоринкову вартість відповідного транспортного засобу.

При цьому середньоринкову вартість транспортного засобу можна розрахувати самостійно на сайті Міністерства економічного розвитку, з урахування марки автомобіля, року його випуску на пробігу на дату продажу.

 

Щодо терміну сплати військового збору фізичною особою - резидентом з доходів, які підлягають річному декларуванню

Мангуська ОДПІ повідомляє, що відповідно до п.п. 1.1 п. підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ, зокрема фізична особа - резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Так, п. 163.1 ст. 163 ПКУ передбачено, що об’єктом оподаткування резидента є, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Особою, яка не є податковим агентом, вважається нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку у контролюючих органах як особа, що провадить незалежну професійну діяльність. При цьому, згідно з п. 179.7 ст. 179 ПКУ фізична особа зобов’язана самостійно до 01 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Таким чином, фізична особа, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом зобов’язана самостійно до 01 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму військового збору, зазначену в поданій нею податковій декларації, подання якої є обов’язковою.

29 лютого 2016 року – граничний термін подання податкової звітності неприбутковими установами та організаціями

Законом України від 17.07.15 року №652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» внесено зміни, зокрема, до статті 133 Податкового кодексу України та визначено умови, за яких неприбуткові підприємства, установи та організації не є платниками податку на прибуток підприємств. Також потрібно зазначити, що Законом України від 24.12.2015 року №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» не потрібно подавати у складі фінансової звітності форму про тимчасові та постійні податкові різниці.
До затвердження Кабінетом Міністрів України нового «Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій» включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру для цілей подання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій у частині застосування ознаки неприбутковості необхідно керуватися наказом Мінфіну від 24.01.13 року №37 «Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій». Крім того, до затвердження нового Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації подається Податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій, затверджений наказом Міндоходів від 27.01.2014 року №85. Податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій за 2015 рік необхідно подати не пізніше 29 лютого 2016 року.