Мангуська ОДПІ ГУ ДФС

Posted in Нікольське відділення Мангуської об’єднаної державної податкової інспекції

Мангуська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує: боротьба з податковими правопорушеннями; декларування громадянами доходів; нелегальні трудові відносини; податковий календар на березень;  наповнення бюджетів.

Донеччина: за матеріалами фіскальної служби порушено кримінальних проваджень на суму 7,4 млн.грн.

У січні 2016 року за результатами дослідження діяльності СГД Донецької області управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, підготовлено 7 матеріалів. З них 2 передано до оперативних та слідчих підрозділів ГУ ДФС у Донецькій області, решта надійшла іншим правоохоронним органам для прийняття рішення згідно з Кримінальним кодексом України. 

 В результаті розгляду правоохоронними органами матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень, складених управлінням, порушено 2 кримінальних провадження в сфері державних закупівель на суму 7,4 млн.гривень.

Сфера державних закупівель потребує особливої уваги  з метою недопущення використання коштів з бюджету поза правовим полем. Тому, фіскальною службою Донецької області  вживаються заходи щодо виявлення, аналізу та організації  проведення перевірок осіб,   які здійснюють   фінансові   операції та які можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ! ЗАДЕКЛАРУЙТЕ ДОХОДИ ТА ОТРИМАЙТЕ ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ.

Скористайтеся правом на податкову знижку. Податкову знижку можуть одержати громадяни, які у минулого році мали такі витрати (з урахуванням обмежень, визначених пунктом 166.3 статті 166 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями):

- сплачували кошти закладам освіти за навчання члена сім’ї першого ступеня споріднення;

- користувалися іпотечним кредитом;

- здійснювали пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;

- сплачували страхові суми (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;

- витрачали кошти на оплату допоміжних репродуктивних технологій;

- сплачували державні послуги за  усиновлення дитини, включаючи сплату державного мита;

- переобладнували транспортні засоби;

- сплачували видатки на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

Витрати необхідно підтвердити відповідними платіжними та розрахунковими документами. А саме:

- квитанціями;

- платіжними дорученнями;

- фіскальними або товарними чеками;

- прибутковими касовими ордерами;

- меморіальними ордерами тощо.

Крім того, понесені витрати підтверджується копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Громадянам, які мають право на податкову знижку за результатами     2015 року та бажають реалізувати таке право, необхідно заповнити та подати податкову декларацію про доходи і майно (далі – декларація) протягом усього 2016 року.

Декларація надається фізичними особами – платниками податку до податкової інспекції за місцем свого проживання за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.

За нелегальні трудові відносини роботодавець може втратити понад 40 тис. грн.

Мангуська ОДПІ звертає увагу суб’єктів господарювання, що відповідно до статті 265 КЗпП за неоформлення трудових відносин з найманими працівниками передбачено відповідальність у вигляді фінансових санкцій у розмірі 30 мінімальних заробітних плат, що складає на сьогодні 41340 грн.

 

Податковий календар на березень

1 березня, вівторок

Останній день сплати:

- акцизного податку за січень;

- ПДВ за січень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

- плати за землю за січень.

3 березня, четвер

Останній день сплати:

- рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за січень;

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за січень;

- рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами за січень;

- рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за січень.

10 березня, четвер

Останній день сплати:

- податку на прибуток підприємств за 2015 р.

15 березня, вівторок

Останній день подання:

- звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за лютий (форма № ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за лютий.

16 березня, середа

Останній день подання:

- заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з ІІ кварталу та розрахунку доходу за попередній календарний рік.

18 березня, п’ятниця

Останній день сплати:

- авансового внеску з єдиного податку на березень платниками, віднесеними до першої та другої груп.

21 березня, понеділок

Останній день подання:

- декларації акцизного податку за лютий;

- податкової декларації з ПДВ за лютий платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

- податкової декларації рентної плати за лютий з розрахунком:

-рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини; 

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;

-рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;

- рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;

- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за лютий платниками, які обрали місячний період для звітування, та за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у лютому;

- заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з ІІ кварталу;

- звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма № Д4 (місячна)) за лютий.

Останній день сплати:

- доплати (у разі потреби) податкового зобов’язання з акцизного податку на тютюнові вироби, розрахованої з урахуванням авансових платежів, здійснених при придбанні марок акцизного податку, за лютий;

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за лютий (крім гірничих підприємств).

28 березня, понеділок

Останній день сплати:

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за лютий.

30 березня, середа

Останній день сплати:

- акцизного податку за лютий;

- ПДВ за лютий платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

- плати за землю за лютий.

31 березня, четвер

Останній день сплати:

- рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за лютий;

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за лютий;

- рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами за лютий;

- рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за лютий;

- податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий;

- податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за лютий на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;

- військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий.

Звернення Голови ДФС Романа Насірова до платників податків!

Шановні платники! 

Наша країна переживає складні часи. У нас величезні виклики. З одного боку, ми маємо зовнішнє вторгнення, з іншого – складну економічну ситуацію. Але все одно ми разом маємо забезпечувати стабільні надходження до бюджету, достатні для забезпечення  потреб  української  армії та підтримки соціально незахищених верств населення. 

Я звертаюсь до вас, шановні платники, і особливо власники великих і маленьких підприємств, будьте свідомими. Не використовуйте жодних тіньових схем, перевіряйте своїх контрагентів та бізнес-партнерів, звертайте увагу, чи легально та прозоро вони ведуть свою діяльність. 

Якщо вам потрібна допомога, звертайтеся до органів Державної фіскальної служби. Ми, зокрема, можемо надати вам інформацію, за якими ознаками виявити незаконну діяльність підприємств. Або ви можете звернутися до Державної фіскальної служби у разі виявлення підозри на незаконну діяльність ваших контрагентів. 

Давайте разом працювати прозоро, відповідально та будувати європейську країну!

Від реалізації горілки, пива та тютюну бюджет Володарського та Першотравневого отримав 0,5 мільйонів гривень

За два місяці поточного року до бюджету Володарського району надійшло - 0,2 млн.грн., до бюджету Першотравневого району - 0,3 млн. гривень від продажу підакцизних товарів: алкоголю, цигарок та пального.

Мангуська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що 5% від продажу акцизної продукції спрямовується до міського бюджету. Платниками акцизного податку є суб’єкти господарювання, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання: алкогольні напої, тютюнові вироби, вина та нафтопродукти.

Нагадуємо, що з липня минулого року перелік підакцизної продукції розширився і до алкогольних товарів додалося пиво, за продаж якого теж сплачується акцизний податок. Ставка акцизного податку також становить 5 відсотків від обсягу реалізованого підакцизного товару.

     Платникам акцизного податку треба пам’ятати, що декларація з акцизного збору подається щомісячно до контролюючому органу за місцем реєстрації, не пізніше 20 числа наступного періоду.